Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Instagram Kızlarından Garip Akım: Yarım Yüze Uygulanarak Gösterilen Makyajın Gücü

 > -
Abone ol

Geçtiğimiz günlerde ünlü makyaj vlogger'ı Nikkie Tutorials'ın yayınladığı ''Makyajın Gücü'' adlı video sosyal medyada bomba etkisi yarattı.

Kaynak: http://www.buzzfeed.com/richardhjames/wo...

İşte Nikkie'nin yaklaşık 17 milyon kez izlenen videosu ile Makyajın Gücü

''Makyaj yapmak da, yapmayı sevmek de utanılacak bir şey değil''

Nikkie son zamanlarda bazı kadınların makyaj yapmayı sevdikleri için kendilerini kötü hissettiklerini, hatta bunu söylemekten de utandıklarını duyduğunda bu videoyu hazırlamaya karar vermiş.

Yüzünün yarısına kendini iyi hissettiren makyaj tüyolarını uygularken, diğer yarısına hiç bir şey uygulamamış.

Böylece makyajın ardındaki diğer kadını da sevdiğini, onu göstermekten de utanmadığını tüm dünya kadınlarına göstermiş.

''Makyajı hiç kimse için değil, sadece kendimiz için yapıyoruz!''

''Bazılarının düşündüğünün aksine kadınlar makyajı erkekleri etkilemek, kendilerine güvenleri olmadığından ya da gerçek görüntülerini sevmediğinden değil; sadece kendilerini daha iyi hissetmek için yapıyor.'' diye anlatıyor Nikkie.

Kendi gibi düşünenlerin de, başlattığı bu akıma katılmalarını istiyor. Böylece makyajı seven, bundan utanmayan en önemlisi de bunu sadece kendisi yapan pek çok kadını harekete geçiriyor.

1. İşte Instagram'da #ThePowerOfMakeup hashtagi ile Nikkie ve görüşlerine destek veren, her halleriyle güzel kadınlar:

2. ''İnsanlar bana kimin için güzelleşmeye çalışıyorsun dediğinde cevabım her zaman şudur: Kendim!''

3. ''Evet, cildim mükemmel değil. Cilt lekerim ve biraz da çillerim var. Ancak, ben buyum :) Hiç kimse mükemmel değil! Sahip olduğun ciltle mutlu ol. Makyaj seni sen yapan şey değil!'

4. ''...diğerleri için değil, kendim için makyaj yapıyorum.''

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
queenofimpala67

Bak bu insanlar makyajı kusurlarını gizlemek için yapmıyorlar. Anlamadınız galiba. Kız bu kadar makyajı kendim için yapıyorum derken kendimi kusursuz görmek için yapıyorum demiyor. Erkeklerin anlayacağını sanmıyorum ama makyaj yapmak çok iyi hissettiriyor kendimizi. Sırf o fırçalara dokunmak bile güzel bir his. Anlamıyor olabilirsiniz belki ama makyaj yapmak futbol maçlarını soluksuz takip etmek kadar doğal bir hobi haline geldi artık

elif-durmaz5

aslında kadınların makyaj yapması mantıken topluma bağlı. misal, makyaj yapmadan evden çıkıp bir kaç dakika sokakta dolaşsanız tüm o iğrenen gözler size doğru bakar. halbuki makyaj yapıp çıksanız kimse bir şey demez. kadınlar sizin o bakışlarınızdan dolayı kendine olan özgüvenini kaybediyor. kendi doğal hallerini o kimyasallarla sırf siz bir şey demeyin diye kapatıyor. lütfen insanların doğal hallerini kabul edin ve biraz da kendinize bakın. bu arada makyaj yapmadan çıksanız bakımsız; makyaj yapıp çıksanız kokoş diyorlar. buna da bir şey demiyorum artık.

yatogami

Kendisi için yapsa benim gibi evde eğlencesine yapıp sonradan çıkarırlardı, ben makyajı kendim için yapmıyorum. Makyaj yapmak kötü de değil. Bu arada hepsini geçiyorum Nikkie, abartılı makyaj yapmış ve biraz daha kilolu Candice Swanepoel a benzemiyor mu?

Gizli Kullanıcı

Kendileri için yapıyorlar çünkü eleştiriye maruz kalmayı kaldıramıyorlar, dolaylı yoldan olay yine topluma bağlanıyor. Nah kendiniz için. Onun yerine makyaj yapmayıp o suratınızı izlerle kaplamasaydınız keşke.

zencifil

kimisi var doğal daha güzel kimisi var makyaj bile kurtaramıyo

Görüş Bildir