Instagram'dan Yeni Paylaşım Uygulaması: Bolt

 > -

Dünyanın en popüler multimedya paylaşım ağlarından Instagram, ‘fotoğraf ve video odaklı mesajlaşma uygulaması’ Bolt’u belirli ülkelerde kullanıma sundu.

Bolt bir mesajlaşma uygulaması olarak tanımlanıyor fakat aslında yaptığı, kullanıcıların birbirleriyle fotoğraf ve video paylaşmalarını sağlamak. Snapchat’i andıran bir yapıya sahip olan Bolt’a telefon numaran ile kaydoluyor ve ardından rehberinde kayıtlı olan Bolt kullanıcılarına fotoğraf ve video gönderebiliyorsun.

Bolt’u farklı kılan yanı, daha önce çekilmiş fotoğraf ve videoları paylaşmaya izin vermemesi. Yalnızca o anda çektiğin içerikleri paylaşabiliyorsun ve bu paylaşımlara Bolt adı veriliyor.

Bolt’ta birden fazla kişiye aynı anda, aynı içeriği gönderemiyorsun. Tüm iletişim teke tek olarak ilerliyor. Yalnızca gönderdiğin fotoğraf ve videoları kaydedebiliyorsun; gelenleri kaydetmek ise mümkün değil.

Paylaşım yapılan kişi, bu içeriğe yanıt yazabiliyor ve gönderdiğin fotoğrafın bulanıklaştırılmış bir hali ile geri gönderebiliyor. Gönderilen bu yanıtlar bir süre sonra otomatik olarak siliniyor. İsterse, o da bir fotoğraf veya video ile yanıt verebiliyor.

Bolt şu an Singapur, Yeni Zelanda ve Güney Afrika’da kullanıma sunulmuş durumda ve bir nevi açık deneme sürecini yaşıyor. Önümüzdeki dönemlerde tüm dünyaya sunulacak.

Stuff

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir