Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlıkla İlgili Bilimin Açıklamakta Epey Zorlandığı 18 Garip İstatistik

1.5bPAYLAŞIM

Zaman oluyor insanlığın bilimi, insanlığı açıklamak konusunda çaresiz kalıyor sevgili dostlar. İşte neslimiz hakkında hiçbir açıklaması olmayan 18 tuhaf istatistik:

1. Görme engelli insanlar, diğer insanlara göre 4 kat daha sık kâbus görmektedir. Görme engelli insanların rüyalarının %25'ini kâbuslar oluştururken, diğer insanlar için bu sayı %8'dir.

2. Dil becerileri erken gelişen çocukların ilerleyen yaşamlarında alkolik olma olasılıkları daha yüksektir.

3. İnsanlar en çok Pazartesi günü kalp krizi geçirmektedir. İskoçya'da 10 yıl boyunca sürdürülen deneylere göre Pazartesi günleri kalp krizinden ölme oranları diğer günlere göre %20 artış göstermektedir.

4. Yapılan araştırmalar, yüzük parmağı işaret parmağından daha uzun olan erkeklerin matematikte, kadınların ise sözel becerilerde daha başarılı olduğunu göstermektedir.

5. Sabahları daha fazla güneş ışığına maruz kalan insanlar yaşlarından, beslenmelerinden ve fiziksel aktivitelerinden bağımsız olarak kilo almaya daha az eğilim göstermektedir.

6. 2011 yılında Hollanda'da yürütülen bir çalışmaya göre çişini tutmak konusunda başarılı olan insanlar, uzun vâdeli birikimler yapmak konusunda da daha başarılı oluyorlar.

7. 2013 yılında yapılan bir çalışma, kel ya da kelleşmekte olan erkeklerin kalp hastalıklarına %32 oranında daha yatkın olduğunu ortaya koymuştur.

8. İnsan, baharatlı yiyecekler yemekten hoşlanan tek canlıdır.

9. ABD'de yapılan bir araştırma, girişimci insanların %35'inin disleksiden muzdarip olduğunu ispatlamaktadır.

10. Yapılan araştırmalar, yetişkinlik yaşamında şizofreni hastalığına yakalanan insanların %50.6'sının çocukluğunda kedisinin olduğunu ortaya koymaktadır.

11. İstatistiklere göre üst dudağı büyük olan kadınların cinsel ilişki sırasında vajinal orgazm yaşama olasılıkları 12 kat daha fazladır.

12. Piyano öğrenmek, matematik becerisini geliştirir. Öğrenciler üzerinde yapılan çalışmalarda, 8 aylık piyano eğitiminin ardından not ortalamalarının 30'dan 65'e çıktığı gözlemlenmiştir.

13. Araştırmalara göre vücudunda daha fazla ben bulunan insanlar daha uzun yaşamaktadır.

14. Şiddet suçu işlemiş insanların %69'unun 10 yaş civarında çok fazla şeker tükettiği kanıtlanmıştır.

15. Bekoji, Etiyopya'da bulunan 17,000 nüfuslu bir şehirdir. Bu şehirden çıkan koşucular, bugüne kadar 30 dünya şampiyonluğu ve 16 olimpiyat madalyası kazanmıştır. Sebebi ise hâlâ gizemini korumakta...

16. Uzun boylu insanların kansere yakalanma ihtimali çok daha yüksektir.

17. Yapılan araştırmalar neticesinde seri katillerin büyük bir kısmının Ocak ayında doğduğu anlaşılmıştır.

18. İstatistiklere göre psikopatik eğilimleri olan insanlar, kahvelerini koyu ve sade içmeyi tercih etmektedir.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tayfun-buyuker

Tamamen saçmalık. Yazan boş iş yapıyor, değiştirin.

elfukarabinfasfakirullah

vey yüzük parmağı işaret parmağından küçük olanda mı var hiç dikkat etmediğim bir şey :D

itsmeapollon

piano çalabiliyorum ama yine de en yüksek notum 33.... :'')

dysis

1. nasil kabus gorduyse artik...

ali-yesiloglu

#6 yalan inanmayın.. kendimden biliyorum amk..

Görüş Bildir