Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanlık Ayıbı! Hong Kong'da İnsan Hayatını 2 Metrekareye Sıkıştıran Tabut Odalar

4.9bPAYLAŞIM

Yaklaşık 7,5 milyon nüfusu ve geliştirilebilir çok az alanıyla Hong Kong'un konut fiyatlarındaki astronomik rakamlara şaşmamak gerek. Tabii bu fahiş fiyatlar da "tabut odalar"ın gün geçtikçe daha fazla tercih edilmesine sebep oluyor.

Tabut odalardaki yaşam Hong Kong'un göz alıcı parlak ışıklarından bir hayli uzakta...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/coffin-cubicle...

1. Hong Kong'da iç karartıcı tabut odaların gün geçtikçe daha popüler olması konut fiyatlarındaki yüksek artışa dayanıyor.

Birleşmiş Milletler'in kafesten farksız olan bu tek göz yaşam alanlarını insanlığa bir hakaret olarak gördüğü biliniyor.

2. Birleşmiş Milletler kafesten farksız bu tek göz yaşam alanlarını insanlığa bir hakaret olarak görse de...

3. Hong Kong'da devletten bağımsız çalışan insan hakları topluluğuna (Society for Community Organisation) göre bu konutlar neredeyse 200.000 insanın tek seçeneği...

4. İllegal biçimde 1,5 ila 12 m² bölümlere ayrılan dairelerden, tabutu andıran bu tabut odalar elde ediliyor.

5. En küçüklerinin aylık kirası 300 dolar civarında.

6. Tabut odalarda yaşayan insanlar uyuduğu yerde yemek pişiriyor, yine aynı yerde tuvalete giriyor.

7. Bu esarete sessiz kalınmasıysa insanlığın en büyük ayıplarından.

8. Benny Lam, "Trapped" (tutsak, köşeye sıkışmış) adını verdiği bu fotoğraf projesinde, kabinlerdeki olumsuz hayat şartlarına ilgi çekmeyi amaçlamış.

9. National Geographic'e verdiği röportajda, çekimden sonra eve döndüğünde göz yaşlarına hakim olamadığını da söylüyor.

10. Çünkü bu tabut odalardaki yaşam Hong Kong'un göz alıcı parlak ışıklarından bir hayli uzakta...

11. 

12. 

13. 

14. 

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
anaksimandros

"Bence insan bilinci evrimde trajik bir şekilde ilerledi. Çok fazla bilinçlendik. Doğa kendinden bağımsız bir bakış açısı yarattı. Bizler doğa kanunlarına göre var olmaması gereken yaratıklarız. Hepimiz bir yanılsama içindeyken, duyusal deneyimler ve hislerin gelişimi sayesinde birey olduğumuzu sanan fakat, aslında bir hiç olan bireyleriz." Bence türümüzün yapması gereken en onurlu davranış, programlamamazı reddedip üremeyi durdurmak ve hep birlikte soyumuzu tüketerek kardeşçe bu haksızlığa son vermektir. Tru Detective Rush Cohle... Tüm insanlar üremeyi durdurup bu adaletsiz yobaz pislik dünya denilen hapiseneye son vermeliyiz.Üremessek tahmini 80-100 yıl içinde kimse kalmıyacak dünya üzerinde :)

gzm-ynklr

fazla nüfusun,aşırı teknolojinin yan etkileri

yamaken

bir wong kar wai filmi izliyormuş gibi hissettim

k1njo

dünya popülasyonu, 2015 yılında üretim sınırlarını aştı. artık üretim de yetmiyor yani. çok fazlayız. insan gerçekten hayret ediyor; bu kadar üreyecek ne vardı.

Gizli Kullanıcı

çok insan var... çookkkk. dünyayı yok ediyoruz.

engin.a.bicer

Haklısın bence de dünyanın kıyameti insanoğlu. ama şöyle birşey var. o kadar daracık yerlerde sıkışacak kadar çaresizmiyiz. bugün sadece rusyada insanoğlunun ayak basmadığı yerler var. moğolistanda çinde ne bileyim kanada da. sanırım dünya kendi dengesini bulmuş. biz yokolmasını arıyoruz.

Görüş Bildir