Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İnsanı Cenin Pozisyonuna Sokarak Yaşam Sorgulattıran 11 Sürreal YouTube Kanalı

-

YouTube'da kendinize uygun, size hoş vakit geçirebilecek bir kanal arıyorsanız kesinlikle yanlış yerdesiniz. Bu kanallar size hoş vakit geçirtmekten ziyade kurdeşen dökmenize, hayatı sorgulamanıza, markete gitmek için evden çıkıp bir daha dönmemenize sebep olabilir.

1. Kaya Tanyeri

Kaya Tanyeri, kendisiyle aynı ismi taşıyan kanalında acayip kolajlar yapan çılgın birisi. Magnum Opus'u olan "karpuzlarımız, kadınlarımız, silahlarımız" videosu kendisi hakkında epey fikir verecek, onun poetikasını anlamanıza yardımcı olacaktır.

2. A,y,restaurant

Karışık kavun içi gümletme challenge'ı yapmak, ağırlığında slime'a boğulmak, kendisine getirilen eleştirilere tüm sertliğiyle yanıt vermek gibi eylemleriyle, Anadolu'nun bağrında bir Latin edebiyatı büyülü gerçekçiliği yakalamayı başarmış Kerem Usta'nın kanalı. İsminin henüz ne anlama geldiğini bilmiyoruz ama çok da şe'yapmamak lazım.

3. prenses elif

Prenses elif, içi su dolu balonlarla dolu bir havuzda 25 dakika boyunca yüzüp bunu 200 bin kişiye izlettirebilen bir show business dehasına sahip genç bir kızımız. Sadece bu örneğin ne denli saygı duyulası olduğunu ifade etmeye yetiyor. Geri kalan her şeyi videoları anlatacaktır.

4. İŞ Makineleri KEREM USTA

A,y,restaurant'dan tanıdığımız Kerem usta'nın diğer kanalı. Kerem usta bu kanalıyla, ülke insanının inşaat seyretme tutkusunu fark edip gerekli fizibilitelerle birlikte işi girişime dökmüş.

5. alex745alejandro/Ali Can

Gerçek bir insansever olan Ali Can bey, videolarıyla hayatından tuhaf ve ilginç kesitleri paylaşıyor. Yeri geldiğinde, kaygısını gizleyemediği durumlarda açıkça takipçilerine sesleniş yapıyor. Sakın küçümsemeyin, zira 100 bine yakın takipçisi var.

6. NL ÜMiT CAN 50

İnsanların dev paralar ve zamanlar harcayarak deneyimlemek istediği Euro Truck Simulator'ın hakikisini krallar gibi yaşayan birinin kanalı. Yol hikayelerini seviyorsanız, bu kanalı da seveceksiniz.

7. IdrisUstaUSA

Zamanında ABD'ye kaçarak oraya kapağı atmış, bununla yetinmeyip kendine iş güç kurarak pek çok beyaz yakalının hayalini kurduğu şeyi gerçek kılmış İdris Usta'nın kanalı. İzleyin, izlettirin.

8. chabyhan

Bu da İdris Usta'nın hikayesinin tersi sayılabilir. 10 yıldır Türkiye'de yaşayan Koreli bir arkadaşımızın kanalı. Kendisi ortama epey ayak uydurmuş gözüküyor. Türkçeyi neredeyse sıfır aksanla konuşuyor olması kafalarda soru işareti oluştursa da, yine de izlenmeli, deneyimlenmeli.

9. insect man

Kanalına -ve muhtemelen kendine- insect man (böcek adam) ismini uygun gören, Tom Waits'i aratmayacak karizmatik bir ses tonuna sahip böcekçi abi. Çeşit çeşit böcekleri videoya çekip inceliyor, bilgi veriyor. Üstelik başlıklarını İngilizce yaparak işine beynelmilel bir boyut katıyor.

10. Life Master

Bu kanalda 10 dakikadan fazla süre geçirirseniz, sürekli etrafta uçuşan slime'lar karşısına hipnoz olma ihtimaliniz yüksek. Ya da en yakın yapı markete girip kilolarca boraks satın almak, çılgınlar gibi renk renk slime yapmak, işi gücü bırakıp bir slime imparatorluğu kurmak gibi hayallere sevk olursunuz... 

Kesinlikle Youtube'daki en başarılı kanallardan biri.

11. Atom Tost Nasıl Yapılır ?

Böyle bir liste hazırlayıp Tostçu Erol'u atlayacağımızı düşündüyseniz yanıldınız. Tost endüstrisini, adeta bir bir çeşit multimedya deneyimine çeviren Erol, hazırladığı tostlarla bir çeşit 'tost rönesansı' yaratmayı başarıyor. Sanayi tipi bir tost makinesi alıp sonsuza kadar tostçu olmak istemiyorsanız fazla takılmamanız gereken bir kanal.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

çebiye laf yok -,-

murat-vatansever

Alican abimize laf yok lütfen.. O bizim kopuk uçurtmamız..

ilbrutto

İdris Usta ve Ali Can abi candır. Ali Can abi mantıklı konuşur kalbi saf temiz adamdır. Youtube dan para falan kazanmaz işi gücü var zaten adamın haftada 1 video anca atar. Yardımlar toplar fakir, fukara için. Afrika'da 2 tane temiz su kuyusu açılmasına vesile olmuştur. İdris Usta 20 yaşında ailevi ve maddi problemler yüzünden Amerikaya kaçmıştır. Bir süre kaçak yaşam sürdüren ustamız 17 yıl sonra Amerikan vatandaşlığını kapar ve kaçak yaşamdan kurtulur.

Gizli Kullanıcı

#5 ile #6 abi-kardeş zaten. yanlız onlara laf yok.

simge217

<3 <3 <3 LİFE MASTER <3 <3 <3

Görüş Bildir