İngilizce Konuşmaktan Korktuğunu Biliyoruz ve 10 Soruda İngilizce Seviyeni Ölçüyoruz!

-

Korkmana hiç gerek yok, bu öyle bildiğin sınavlardan değil! Hazırsan başlayalım mı?

1. Hadi başlayalım: Yurt dışına çıktın, daha uçaktan iner inmez inanılmaz tuvaletin olduğunu fark ettin. Buna göre şu cümleyi tamamla hadi: Excuse me, can you tell me … the restrooms are?

Where
How
What
When

2. Meydanda dolaşıyorsun ve bir de baktın meydanda inanılmaz bir insan kalabalığı var, ne olduğunu öğrenmek istiyorsun. Cümleyi tamamla: Do you know what these people … doing here?

Is
Does
Are
Do

3. Gittiğin yerde biriyle tanıştın ve çok iyi arkadaş oldunuz. Onunla tekrar görüşmek için ona nasıl ulaşabileceğini öğrenmek istiyorsun. Buna göre cümleyi nasıl tamamlarsın: I want to spend time with you again, how can I … you?

Talk to
See
Reach
Contact

4. Bir cafeye gittin ve tezgahta inanılmaz hoşuna giden bir tatlı gördün ama adını bilmiyorsun, yazmıyor da. Tatlının üstünde kırmızı bir şeyler var ve şekli yuvarlak. Nasıl tarif edersin o tatlıyı: Can I get this dessert, … is round and has red things … it?

-/on
-/in
Which/on
Which/in

5. Alışverişe çıktın ve bir şeyin fiyatını öğrenmek istiyorsun. Nasıl sorarsın: Excuse me, how .... does it ...?

much/cost
many/coast
many/cost
much/coast

6. Telefonla konuşurken karşındaki kişiyi birkaç saniyeliğine bekletmen gerekiyor. Bunu nasıl söyleyeceğine göre cümleyi tamamlasana: Can you hold … ?

To leave a message
On a moment, please
To Mary, please
Available at the moment

7. Alışverişini yaptın ve marketten çıktığında yaşlı bir teyzenin elinde ağır poşetlerle yürümeye çalıştığını gördün, yardım etmeyi nasıl teklif edeceksin: Excuse me, ...

Do you need some help?
I would like to help you :)
Are you okay?
How can I help you?

8. Dışarıda karşılaştığın birisi sana yol sordu, oranın yerlisi olmadığını ve yolu bilmediğini nasıl söylersin: I'm sorry, ...

I don't know the way.
I'm not a local so I don't really know.
I can't help you right now.
What?

9. Taksiye bindin ve gideceğin yerin ne kadar tutacağını aşağı yukarı biliyorsun. Ancak yolculuk bittiğinde şoförün biraz fazla para istediğini anladın. Kibar bir yolla durumu nasıl açıklarsın: Sorry but ...

I don't think that the cost is properly calculated.
It is so expensive.
I can't affrod it.
You may be wrong.

10. Son olarak, tanıştığın birinden çok hoşlandın ve bu akşam onunla yemeğe çıkmak istiyorsun, nasıl söyleyeceksin: Hey, ...

What about going on a date tonight?
You want to go out some time?
You and me go dinner tonight?
I'm hungry, let's eat!

İngilizce Konusunda Uzaysın!

Bize verdiğin cevaplardan anladığımız kadarıyla İngilizcen hiç de fena sayılmaz. İnsanlarla kolaylıkla iletişim kurabiliyor, hatta sevdiğin dizileri ve filmleri altyazıya ihtiyaç duymadan rahatlıkla izleyebiliyor olmalısın. Ama İngilizce dediğin uçsuz bucaksız bir deniz, yani her zaman daha iyi olabilirsin! Bu harika İngilizce becerilerini daha da geliştirmek ve adeta bir BBC spikeri gibi İngilizce konuşmak için şimdi Wall Street English’e gel ve yenilenen interaktif eğitim sistemiyle hep bir adım önce olmanın tadını çıkar. Tam da ihtiyacına göre bir İngilizce eğitimi için hemen tıkla!

Türkçe Dublajlı Değil de Altyazılı İzleyeyim İngilizcesi!

Sana bir şey söyleyelim mi, gerçekten altyazılı filmler diziler sağ olsun aslına bakarsan konuşma dilini baya ilerletmiş gibisin. Yani en azından karşındakinin ne dediğini anlıyorsun. Ama kendi kendine cümle kurmakta sıkıntı yaşıyorsun sanki ha? Hiç üzülme! Çünkü biz senin için buradayız: Kağıt üstünde İngilizce seviyen ne olursa olsun İngilizce konuşurken zorlanıyor musun? O zaman hayatın herhangi bir anında korktuğun başına gelmeden sen Wall Street English’e gel ve yenilenen interaktif eğitim sistemiyle İngilizce korkunu ardında bırak. Tam da ihtiyacına göre bir İngilizce eğitimi için hemen tıkla!

Kolejli İngilizcesi!

Aslına bakarsan senin İngilizce bilgin baya iyi . Kuralları biliyor, asla hata yapmamaya özen gösteriyor ve hatta hata gördün mü dayanamıyor hemen düzeltmek için araya atlıyorsun. Ama şöyle ki sendeki İngilizce de sadece kurallarla sınırlı! İş konuşmaya gelince kendini çok kasıyor, hata yapmaktan korktuğun için utanıyor ve eline yüzüne bulaştırıyorsun her şeyi. Hiç üzülme, senin ilacın bizde: Kağıt üstünde İngilizce seviyen ne olursa olsun İngilizce konuşurken zorlanıyor musun? O zaman hayatın herhangi bir anında korktuğun başına gelmeden sen Wall Street English’e gel ve yenilenen interaktif eğitim sistemiyle İngilizce korkunu ardında bırak.Tam da ihtiyacına göre bir İngilizce eğitimi için hemen tıkla!

Üzerinde Ne Yazdığını Bilmediği T-Shirtleri Giyen Halkım İnsanı İngilizcesi!

Şimdi doğruya doğru! Sen bu testten hiçbir şey anlamadın öyle değil mi? Kulağına veya gözüne hoş geldi diye seçtin öyle işaretledin. Şans eseri doğru da tutturdun bir iki tane he! Ama bu İngilizceyle sen nereye kadar gidersin emin değiliz. Neyse ki iyi olacak hastanın doktor ayağına geldi: Kağıt üstünde İngilizce seviyen ne olursa olsun İngilizce konuşurken zorlanıyor musun? O zaman hayatın herhangi bir anında korktuğun başına gelmeden sen Wall Street English’e gel ve yenilenen interaktif eğitim sistemiyle İngilizce korkunu ardında bırak. Tam da ihtiyacına göre bir İngilizce eğitimi için hemen tıkla!

Korktuğun başına gelmesin!

Hemen başvur!

Başlıklar

tatlı
Görüş Bildir