İnanmak Başarmanın Tamamıdır: %90 Görme Engelli Öğrencisinin Kaderini Değiştiren Öğretmen

 > 
703PAYLAŞIM

Geleceğe hala umutla bakabiliyorsak işte böyle öğretmenler sayesinde.

Bu seferki yürekleri ısıtacak hikaye Şırnak'ın Yenişehir Ortaokulu'lundan.

Bu okulda öğretmenlik yapan İngilizce öğretmeni, facebook'taki bir sayfaya bir öğrencisiyle ilgili mesaj atıyor:

"Adı İbrahim. Yüzde doksan görme engelli. Bu sene ilk defa dersine giriyorum. Bazı arkadaşlarım "Hocam fazla yorma kendini, göremedigi için anlamıyor. E senin alanın zaten İngilizce, dersini hiç anlamaz" dediler. Çok üzüldüm."

"Her ders ne yazdıysam ona da minik kağıtlara yazıp verdim. Yüzde onluk ışığıyla geçirdi onları defterine. Her ders onun anlayacağı gibi anlattım. Dersi ve diğerleriyle aynı yazılıyı büyük harflerle hazırlayip yaptım ona. Ve İbrahim 90 aldı. Eksiği kadar not aldı. Şimdi parmak kaldırdığı başarılı olduğu bir ders var ve ben o dersin öğretmeniyim..."

Paylaşılan bu mesaj sonrası sayfadan öğretmene destek mesajları yağdı.

Ve sayfadan da İbrahim için diğer öğretmenlerle görüşüldüğü haberi geldi:

Umarız İbrahim'in bu başarısı, benzer durumdaki öğrenciler ve öğretmenleri için karanlıkta bir ışık olur ❤️

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
bendis59

arkadaşlar bu haber doğru değil. resimdeki çocuk görme engelli değil sadece gözlük kullanıyor,dersleri gayet başarılı. böyle bir yazıda kendi resmini ( ki resim geçen seneden) görmesi hem kendinin hem de ailesinin psikolojisinin bozulmasına neden oldu.

bendis59

kardeşim %10 ışık aldığını nereden çıkardınız? ayrıca bir çocuğun ve ailenin psikolojik durumundan bahsediyorum hala helal olsun diyorsunuz. Allah razı olmasın kardeşim. böyle bir bilgiyi nereden yada kimden aldınız lütfen paylaşırmısınız

bendis59

doğru olmadığını biliyorum çünkü aileyi ve çocuğu tanıyorum. tabi ki buradan ifşa etmeyeceğim. sadece bir tarafı göklere çıkartırken diğer tarafı da düşünmek gerek. Ben dün bu resmi faceden gören babasının gözlerindeki kederi ve öfkeyi gördüm. çocuğunun bu resmi görmemesi için dua etmesine şahit oldum. sadece biraz duyarlı olalım. tabi ki insanlar istediklerine inanır istediklerine inanmaz, sadece internette gördüklerimizin doğruluğundan artık şüpheliyim.ve lütfen bu tarz paylaşımlar yapanlar lütfen bari çocukların yüzlerini flu yapın...

fenrken

Keşke bütün öğretmenler böyle olsa. Artık öğretmenliğe sadece para kazanmak için bir meslek olarak bakıyor çoğu.

bigwideeyes

bir de içeriklerin sonuna şu itici gifleri koymasanız hayat bayram olacak...

smealgollum

Helal olsun bu ülkeye böyle insanlar lazım.

Gizli Kullanıcı

Mesleğinin hakkını veren güzel öğretmen ,ezbere alışmış sistemin dışına çıkmayı başarmış insanlığı ve umuduyla önde örnek insan ..

Görüş Bildir