Görüş Bildir
Haberler
İddianame Hazır: İstismarcı Şeyhe 42 Yıl Hapis İstemi

İddianame Hazır: İstismarcı Şeyhe 42 Yıl Hapis İstemi

Müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismar suçlamasıyla tutuklanan ve kendisini ‘Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah’ olarak tanıtan Eyüp Fatih Şağban’la ilgili Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından iddianame hazılandı. Şağban hakkında ‘çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı’ ve ‘çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından toplam 42 yıl hapis cezası istendi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Sakarya Akyazı’da bir hafta önce tutuklanan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma devam ederken, Şağban’ın aleyhine delil olarak dosyaya giren telefon konuşmalarının detayları da ortaya çıkmaya devam ediyor. 

Soruşturma dosyasına göre Eyüp Fatih Şağban, istismar ettiği kızın babasını şikâyetçi olmamaları ve olayın duyulmaması amacıyla ikna etmek için birçok kez aradı. Bu görüşmeler de baba tarafından kaydedilerek soruşturmayı yürüten jandarmaya teslim edildi. Görüşmelerin çözümleri yapılarak soruşturma dosyasına eklendi.

"Sana bir şeyler atayım"

"Sana bir şeyler atayım"

Hürriyet'ten Musa Kesler'in aktardığı bilgiye göre, bu görüşmelerden birinde Şağban, “21 yıldır birlikteyiz” dediği mağdur kızın babasına para teklif ederek olayı kapatmaya çalışıyor. Ayrıca babadan mağdur kızı telefona vermesini, onunla da görüşmek istediğini söylüyor. Ancak baba bu talebi kabul etmiyor. Görüşmenin bir bölümü şöyle:

“Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? 21 senedir burada irşat yapmışız. Olmamış da şimdi mi olmuş yani? Belki de senin kızına piyango vurmuş oğlum. Aklını başına topla bakalım. Olacak bir şey yok. Yaşı ufak daha. Büyüsün, biz de büyüyelim. Şöyle bakalım, hizmetlerimizi yapalım. Sırt sırta verelim oğlum, ne var yani?”

"Sana 70 milyar feda olsun"

"Sana 70 milyar feda olsun"
İçeriğin Devamı Aşağıda

“Bizde yalan olmaz. Bilerek, kasten böyle bir şeyimiz olmaz. Sen benim öz kardeşimden ilerisin. Her zaman düştüğün yerde biz senin yanındayız. Bizde de bir hata olabilir ama hatada da hayır vardır belki. Bir sıkıntın olursa bu kapı sana her zaman açık. Kapıyı kapatırsan üzerine yıkılır. Az daha beni kurtaracaktın ama herhalde niyetin kötü. Sen gönlünü ferah tut, kusurumuz telafi olur. 70 değil, sana 70 milyar feda olsun. Benim neyim varsa, senin.”

42 yıl hapsi isteniyor

42 yıl hapsi isteniyor

Tutuklanan Eyüp Fatih Şağban hakkındaki soruşturma tamamlandı. Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Şağban hakkında ‘çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı’ ve ‘çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından toplam 42 yıl hapis cezası istendi. 4 sayfalık iddianamede ses kayıtları, tanık ifadeleri ve mağdur çocuğun ifadeleri de yer aldı. “Fatih Nurullah” adını kullanan 58 yaşındaki Şağban, 21 yıllık müridinin 12 yaşındaki kızını istismar etmek suçundan geçen hafta cumartesi günü tutuklanmıştı. 6 gün içinde soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlanmış oldu.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
135
63
10
8
4
2
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Metin Akalp

Bu olayın asıl trajik tarafı çocuğun taciz edilmesi yada babanın darp edilmesi değil. Adam kendini savunurken çocuğu kendi helali zannettiğini söylüyor. Yani... Devamını Gör

Tansel Kmo

ben hala inanamadım tutuklanmasına üstü örtülür diyordum .tutukluğu olayın üstüne giden savcı polis kim varsa tşk ederiz ülke ve adalet adına

batistuta

cemaatler arası çatışmadan dolayı bu olayı ortaya sürdüler bence, devlet içinde daha güçlü olan cemaat bunları bitirecek ve bunlardan boşalan yere kendileri ... Devamını Gör

Pasif Kullanıcı

Kızın annesi de ceza almalı, olanlara sessiz kalmış.