İçki Sofrasındaki Mezeleri Hunharca Emikleyen Yancı Arkadaşın Çıldırtıcı Özellikleri

-

Yemek yemek kendi başına zaten çok güzel bir şeyken, bir de meze kültürümüz var ki dillere destan. Daha çok dışarıda arkadaşlarla gidilen içki sofralarına eşlik eder mezeler. Yavaş yavaş yenilir, hızlıca tüketilmez. Ancak öyle bir insan tipi var ki, bu dediklerimizin hiçbirini yapmıyor. Yanınıza gelme amacı sadece o güzelim mezelerden nasiplenmek. Bakalım bu aşağıda yazdığımız insanı siz de tanıyor musunuz?

Bi kere bu utanmaz bireyler kesinlikle sonradan masaya dahil olurlar. "Yok ben akşam gelmiyorum" deyip sinsi gibi yanaşırlar masaya. Kafayı çevirip bi bakarsın, aaa bu gelmiş!

Kendisine asla yemek siparişi vermez. Herkes köftesini, balığını söyler efendi gibi. Gecenin sonunda "Ben yemek yemedim ki ya!" diyip hesap ödemeyecek ya, onun senaryosunu kurar en baştan!

Meze tepsisi geldiğinde herkes kontrollü bir şekilde seçim yaparken bundan "KOY USTAM KOY, TARATORU DA GÖNDER. O ŞAKŞUKAYI DA ALALIM" şeklinde şuurunu kaybetmiş gibi sesler çıkar.

Masadaki bütün insanlardan daha fazla eğlendiği de görülür bunun. Sanırsın onun şerefine bütün insanlık kutlama yapıyor. İçten içe sinir olmaya başlarsın...

Sen başından geçen felaketler silsilesini anlatırken seninle göz temasını asla kesmez ama elleri çalışmaya devam eder. "Bunlar neden hep iyi insanların başına geliyor ya?" derken yemek kaşığıyla yoğurtlu semizotu koyar tabağına. Utanmasa yarım ekmeğin arasına sürüp yer!

Kavunların yeryüzündeki en büyük düşmanı da işte bu kişidir. Meze diye konulan küçücük kavun dilimini insanlar 55 parçaya bölüp 3 saatte bitirirken, bu sanki televizyon karşısında annesi meyve soymuş gibi yumulur.

Bi de kolay kolay beğenmez hiçbir şeyi ha! Favanın üstündeki soğan az diye geri gönderir, tabak gelince de bu sefer "Bunun üstüne zeytinyağı döker misiniz pls" diye bir daha gönderir. Taksit taksit iş yaptırmaya adeta bayılır!

Çok konuşur bi de bu. Ooof off evlerden ırak! Senin işinden girer, öbürünün sevgilisinden çıkar. Soru sorar, asla cevabını bitirmene izin vermez. İlla kendi anısını da sokar araya.

İnsanlar bunun varlığını unutmak, şu güzelim masanın tadını çıkartmak için kendini içkiye verir. Sarhoş olmayacak adamı küfelik yapar; kendisi oraya ne de olsa mezelerden abanmak için gelmiştir; içki miçki içmez!

Masada bitmesin diye gözünün içine bakılan en pahalı mezeler, ara sıcaklar var ya hani? Hah geçmiş olsun, o artık yok! Tabakta son kalan karides ya da kalamar, şu an bu haysiyetsizin ağzında dans ediyor!

Bunun var ya hayatta hiçbir işi ters gitmez. Siz çalışır, çabalarsınız, hayatın binbir türlü sillesini yersiniz ama bunun başına asla bir şey gelmez. Gamsızdır çünkü, hatta o kadar yüzsüzdür ki senden benden 50 yıl daha uzun yaşar.

Bir daha mezeli sofra olduğunda asla telefonları açılmayacak, mesajlarına cevap verilmeyecekler listesinin en başına adını altın harflerle yazdırır. Güle güle yancı arkadaşımız, adadan gönderildin!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
birinci-tekil-birey

Hehe ... Yancıları İzmir'e benim sofraya alalım... Tek şart rakı getirmeleri. Her şeyden diledikleri kadar atıştırabilirler :)

Görüş Bildir