Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

İçişleri Bakanı Soylu'dan 'Cumartesi Anneleri' Açıklaması: 'Artık Bu İstismarın ve Kandırmacanın Son Bulmasını İstedik'

 > 
63PAYLAŞIM

İçişleri Bakanı Soylu, Cumartesi Anneleri'nin 700. buluşmasının yasaklanmasına ilişkin "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik" dedi ve ekledi: "Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?"dedi.

İçișleri Bakanı Süleyman Soylu, 104. Dönem Kaymakamlık Kursu Açılış Programı'na katıldı.

Bakan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Cumartesi Anneleri'nin 700. gösterilerini yapmak istediklerini belirterek, "İzin vermedik çünkü artık bu istismarın ve kandırmacanın son bulmasını istedik. Anneliğin terör örgütünce istismar edilmesine, teröre kılıf yapılmasına göz mü yumsaydık?" dedi ve ekledi: 

"Bugün terör örgütleri, bu odaklar eliyle bir başka istismar alanı peşinde koşuyorlar, anne istismarı. Yapılmak istenen çok açıktır. Annelik kavramı üzerinden bir mağduriyet oluşturup, hem teröre bir mağduriyet maskesi giydirmeye çalışıyorlar, hem de toplumu ayrıştırmaya çalışıyorlar."

"Bu kişiler, Eminönü Meydanı'nda gezerken mi kayboldu?"

AA'nın aktardığı bilgiye göre Bakan Soylu şöyle devam etti:

"Galatasaray Lisesi önünde toplanıyorlar. Peki bu işin aslı nedir? 1995 yılında, resmi raporlarla ve örgüt içi itiraflarla belgelenmiş, aşırı sol TKP/ML örgütü tarafından gerçekleştirilmiş bir örgüt içi infazın suçunu devlete yıkmaya çalışan bir eylem. Kayıp falan değil, gözaltına alınmış değil, örgüt infaz etmiş, bir kenara bırakmış. Bu olay üzerinden bir mağduriyet hikayesi üretildi ve yıllardır annelik üzerinden bir istismar ortaya konuluyor. Bugün de terör örgütü ve bölge sorumlusunun bahane edildiği bir anlayış söz konusudur. Dikkat edin, son günlerde renkli listelerde aradığımız teröristleri, bölge sorumlularını etkisiz hale getirdikçe bu tepkiyle karşılaşıyoruz. Bu bir tesadüf değildir. Bunu kabul etmek de mümkün değildir. 

Hasan Ocak, Galatasaray Meydanı'ndaki eylemlerin başlama sebeplerinden sadece birisidir. Servis ediliyor. Çok affedersiniz, bu kişiler, Eminönü Meydanı'nda gezerken mi kayboldu?"

Cumartesi Anneleri'nin 700. eylemi, İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla Beyaoğlu Kaymakamlığı tarafından yasaklanmıştı.

Cumartesi Anneleri'nin 700. Buluşması Yasaklandı, Polis Müdahale Etti - onedio.com
Cumartesi Anneleri'nin 700. Buluşması Yasaklandı, Polis Müdahale Etti - onedio.com

Cumartesi Anneleri 1995 yılından bu yana Galatasaray Meydanı'nda biraraya geliyor.

Cumartesi Anneleri 25 Ağustos'ta 700. Kez Toplanıyor - onedio.com
Cumartesi Anneleri 25 Ağustos'ta 700. Kez Toplanıyor - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
lee-mou

Nefret barajının tüm kapaklarını açıp kirli su üstünde sörf yapma... Bir yerden sonra bu eğlence hastalık olur. Herkes denemek ister

ecem-gurpinar1

İstismarın son bulmasını bizde istedik ama istemeyenler çoğunlukta yapacak bir şey yok

hakan-siper

Siyaset öyle ayrıştırıcı noktaya geldiki,toplum öyle cepheleşti nefret aşılandıki artık acılarımız bile ayrı.Bul hepsinin kemiklerini o berfo ananin oğlunda ki gibi kurtar o zaman teröristlerin ellerinden bu anaları.devletin bir görevi de terör gruplarina karşı akıl ve siyaset savaşı değil mi ???

hakan-siper

Bir tek berfo ananın oğlu mu terörist değildi yani ??? Gerçekten terörist olsalardı mezarları belli olurdu kendinizi kandirmayin.

anis-akin

terörist mezarlığını ziyaret etmediğimizden bilemedim . hep şehitlik falan oralara gidiyoruz işte Türk bayrakları falan olur vs seni sarmaz yani

anis-akin

etkisiz hale mi getirildi ? kayboldu mu ? ailesinden mi kaçtı ? haksız yere mi öldürüldü hepsini oturup devlete fatura edersin tamam oldu annelik bu değil bu sempatizanlık. Şehit anneleri napsın almanya amerika ermenistan elçikllerine gidip ağlayıp sızlamıyor . bugün evladını red edenler var pisliğe bulaştığında çok zor da olsa .sapı samanı karıştırıp bulandıran alçaklar bilir aslında neyin ne olduğunu sözde gözyaşı dökerler ağlama anacım diyerek acısından zevk alır nemalanır.

Görüş Bildir