Hukuksuzluğa ve Adaletsizliğe Karşı Güçlerinin Yetmediğini Açıklayan Cizrespor Başkanı Takımını Ligden Çekti

246PAYLAŞIM

TFF 3. Lig 2. Grup'ta mücadele eden Cizrespor, yaşanan hakem hataları, hakemlerin ırkçı tutumu ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) kendilerini dikkate almadığı iddialarıyla ligden çekilme kararı aldı.

3. Lig 2. Grupta mücadele eden Cizrespor, ligden çekileceğini açıkladı.

Cizrespor'dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"TFF ve MHK'nin hukuksuzluklarına karşı gücümüz yetmiyor. Kendi sahamızda ve dışarda gördüğümüz adaletsizlikten dolayı, hakemlerin ırkçı ve milliyetçilik tutumu karşısında kulüp başkanımız Maruf Sefinç'in kararıyla takımımız Cizrespor'u ligden çekiyoruz."

Takımın ligden çekildiğine ilişkin pazartesi günü resmi başvuruda bulunacağını ifade eden Cizrespor Kulüp Başkanı Maruf Sefinç'in açıklaması şöyle:

"Biz bir spor kulübüyüz. Biz sporun gerektirdiği bütün güzel şeyleri yerine getirmek ile mükellefiz ve bunun mücadelesini verirken, hakemler bu kadar art niyetli davranıyorlarsa, başka yerlerden gelip bu hukuksuzluğu bu adaletsizliği yapıyorlarsa biz bunu sindiremeyiz."

''Biz bunu kaç hafta sindirdik ancak daha da sindiremeyiz. Biz hak hukuk peşindeyiz. Adaletli davransınlar. Bu futbolcular güzel ülkemizin her bir yanından gelmişler.''

Kendi ekmekleri için gelmişler. 90 dakika burada mücadele ediyor. Alın teri döküyorlar. Kendi çocuklarına ekmek götürüyorlar. MHK’ya itiraz ediyoruz. Dosyayı açıp bakmıyorlar bile. Biz spor anlamında Cizrespor'un bayrağını Türkiye'nin dört bir yanında bir kardeşlik köprüsü kurmak amacıyla dalgalandırıyoruz. Ama sonuç ortada. Her hafta aynı pozisyonlar, aynı verilmeyen penaltılar. Böyle bir mücadele olur mu? Onun için Cizrespor Kulübü olarak biz ligden çekiliyoruz "

Cizrespor Kulübü Başkanı Maruf Sefinç, Independent Türkçe'ye yaptığı açıklamada ise "Genelde doğu takımları başarılı olduğu, play-off potasına girdiği ya da şampiyonluğa yaklaştığı zamanlarda hakemler tarafından önü kesiliyor" ifadelerini kullanmıştı.

Maruf Sefinç, bölgede emniyetin baskısı olduğunu, kaymakam ve valilerin takıma sahip çıkmadığını iddia ederek, bu kararı almalarındaki nedenlerden birinin de takımın sahipsiz kalması olduğunu ve haksızlığa uğradıkları halde haklarını savunamadıklarını öne sürüyor.

Hakem hatalarının Türkiye'de sadece kendileri için yapılmadığını, her yerde yapıldığını söyleyen Sefinç,

"Süper Lig'de de oluyor ancak orada basın gücü var. Bizden çok daha etkililer. Onlara bir maç yaparlar sonra es geçerler. Bizler öyle kulüpler değiliz, sahipsiz bir kulübüz. Bugün Fenerbahçe Kulübü'yle Cizrespor bir olmaz ki. Onların hakkını savunan binlerce, belki milyonlarca insan var. Peki Cizrespor'un hakkını savunacak kimler var? Bunu örnek alarak yola çıkamayız. Onlar haklarını her şekilde savunuyorlar. Federasyon onların dosyalarını inceliyor, bakıyor ama biz federasyona ya da MHK'ya dilekçelerimizi yollamamıza, itiraz etmemize, hakemin hatasının temsilci raporunda yazmasına rağmen dosyamızı açıp bakmıyorlar bile" şeklinde görüş belirtti.

Cizrespor'un bu kararından sonra spor camiasından ve insanlardan destek yağdı:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir