Hollywood'da Sular Durulmuyor! Kevin Spacey Taciz İddiaları Üzerine Yaptığı Açıklamada Özür Diledi

-

Hollywood'da skandalların ardı arkası kesilmiyor. Bu seferki olay çok ciddi bir taciz iddiası ve ismi geçen kişi Kevin Spacey! Detaylara birlikte bakalım.

Hatırlarsanız geçtiğimiz hafta ünlü yapımcı Harvey Weinstein ile ilgili taciz suçlamaları ortaya atılmış, ünlü isimler de bu suçlamaları birinci ağızdan doğrulamıştı.

Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com
Hollywood'un Oscar Ödüllü Yapımcısı Harvey Weinstein Taciz ve Tecavüzle Suçlanıyor! - onedio.com

Bu haberin ardından Amerika medyası, daha önce taciz ve tecavüz eylemlerinde bulunmuş olan ünlü isimleri bir bir listeledi.

Tecavüz, Cinsel İstismar, Taciz... Dünyanın Tanıdığı Bu Ünlülerin Zorbalıklarına İnanamayacaksınız! - onedio.com
Tecavüz, Cinsel İstismar, Taciz... Dünyanın Tanıdığı Bu Ünlülerin Zorbalıklarına İnanamayacaksınız! - onedio.com

Bu listede ünlü aktör Kevin Spacey'nin ismi yoktu ama listenin yayınlanmasından ve tacizlerin gün yüzüne çıkmasından cesaret alan bir başka isim vardı.

Şu an "Star Trek: Discovery" dizisinde yer alan aktör Anthony Rapp, henüz 14 yaşındayken Spacey'nin kendisi ile birlikte olmaya çalıştığını söyledi.

Kendi Twitter hesabından konuyu anlatan Rapp "Çok sayıda cesur kadın ve erkeğin konuşmaya başlaması sayesinde ben de kendi hikayemi anlatıyorum" dedi.

Rapp'in iddiasına göre olay, Spacey'nin evinde düzenlenen bir partide gerçekleşiyor. O zamanlar Rapp 14, Spacey ise 26 yaşında.

Partinin sonlarına doğru bir yatağın kenarında otururken, yanına Kevin Spacey'nin geldiğini anlatıyor ve şöyle devam ediyor: "Aynı bir damadın, bir gelini kucaklayıp taşıması gibi beni kapı eşiğinden içeriye taşıdı. Ama başta kaçıp kurtulmaya çalışmadım. Çünkü 'Ne oluyor?' diye kendime soruyordum. Sonra üzerime yattı. Beni baştan çıkarmaya çalışıyordu… Benimle cinsel ilişkiye girmeye çalıştığının farkındaydım" diyen Rapp, daha sonra Spacey'nin yanından uzaklaşıp tuvalete gittiğini, olayın da daha fazla büyümeden orada noktalandığını söylüyor.

Bu iddiaların ardından Kevin Spacey de kendi Twitter hesabından bir yazılı açıklama yaptı ve insanlar bir kere daha şaşırdılar.

Mesajda şöyle yazıyor: “Anthony Rapp’in oyunculuğuna büyük bir saygı ve hayranlık duyuyorum. Kendisinin hikayesini dinlediğimde dehşete düştüm. Dürüst olmam gerekirse 30 seneyi geçkin bir süre önce yaşanan bu olayı hatırlamıyorum. Ancak olaylar dediği gibi geliştiyse kendisine çok sarhoş olduğum bir andaki bu davranışlarımdan ötürü en samimi özürlerimi borçluyum. Bunca yıl sebep olduğum duygular için de özür diliyorum. Bu hikaye, beni hayatımla ilgili başka konuları anlatmak için cesaretlendirdi. Özel hayatımla ilgili korumacı olduğum için hakkımda pek çok hikaye dolaştığını biliyorum. En yakınımdakiler bilir ki, hayatımda hem erkeklerle hem kadınlarla ilişkilerim oldu. Erkeklerle romantik ilişkiler yaşadım, onlara aşık oldum ve şimdi de hayatımı eşcinsel bir erkek olarak sürdürmeyi seçiyorum. Bu gerçekle açık ve dürüst bir şekilde yüzleşmeliyim, bu da davranışlarımı gözden geçirmek ile başlıyor.”

"Rapp'in bu hisleri bunca yıl taşımak zorunda kalmasından dolayı üzgünüm"

Spacey açıklamasında hem Rapp'den özür diledi hem de gay olduğunu açık yüreklilikle söyledi. Bir taciz iddiası, bir itirafı da peşinden getirmişti.

Sevenleri kadar biz de bu taciz iddiaları karşısında şaşkına döndüğümüzü söylemeliyiz. Her gün yeni bir şaşırtıcı iddianın geldiği ünlüler dünyasından bakalım daha neler duyacağız...

Bu arada 2005 yılında yayınlanan Family Guy isimli çizgi filmde çocuk karakter Stevie'nin "Kevin Spacey'nin bodrumundan kaçtım, yardım edin" şeklinde bir repliği var. Taciz iddiaları belki çoğumuz için yeni ama anlaşılan Hollywood'da daha önceden konuşuluyormuş.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozok

Hollywood her zaman pislik bir yerdi.neden şaşırdınız bu kadar?

corpse-bride

marjınallık tamamda ısın pedofılıye kadar uzanması bu kadarı fazla

klinikpsikolog

Hollywood camiası çok korkunç. Sevdiğimiz aktörler, sanatçılar birçoğunun ardından korkunç hikayeler barınıyor.

corpse-bride

neon demon dıye bır fılm ızlemıstım bırkac ay once san sohret yıldız olmak ıcın gecılen yollar bı acayıp olayı okuyunca aklıma ılk gelen bu fılm oldu nedense

gam6

bu film bunumu konu ediniyor

corpse-bride

pedofılı degıl konusu ama şöhret ıcın ne gıbı ıgrenclıkler yapıldıgı anlatılıyor mıde bulandırıcıydı

gam6

vay be film deyip geçmeyelim gerçekte yaşanıyor böyle olaylar örnek: bu içerik :P

aysegul-cemre-kalender

İyi oluyor iyi. Hepsinin foyası bir bir ortaya çıkıyor. Gerçi olan zamanında o zavallılara olmuş ama belki bundan sonrası için ifşa korkusundan bir şey yapamazlar.

countess-rain

Öncelikle... Adam böyle bir şey olduğunu iddia ediyor, kesin değil. Ünlü olmak için yapmadıkları , geçmedikleri yatak kalmıyor sonra mağdurum da mağdurum diyorlar. 14 yaşında ne işin vardı adamın partisinde, adam senin 14 yaşında olduğunu ne bilsin. Adam tecavüz etmemiş, istemiyorum deyince bırakıp gitmiş. Reklam olduğunu düşünüyorum.

Görüş Bildir