Hırsızlıkta Son Aşama: Elektroşok, Zehirli Et, Bayıltıcı Sprey...

 > 
10PAYLAŞIM

Hayvancılıkla uğraşan baba ve oğlu organize bir hırsızlık olayının mağduru oldu. Spreyle bayıltılan ailenin köpekleri zehirlendi, besledikleri büyükbaş hayvanlar ise elektroşok verilerek sersemletildi ve yine çalıntı olan kamyonete yüklenerek çalındı.

Arnavutköy'de gerçekleşen olayda İhsan Dinler'e ait 12 büyükbaş hayvan çalındı.

DHA'nın aktardığı bilgiye göre, hırsızlar önce evin çevresindeki 4 bekçi köpeğini zehirli etle öldürdü.

Hırsızlar daha sonra evde uyuyan İhsan Dinler (65) ve oğlu Furkan Dinler’i (18) spreyle bayılttı.

Ahırda bulunan 15 büyükbaş hayvandan 12’sini elektroşokla sersemleterek ormanlık alana getirdikleri çalıntı kamyonete taşıdı.

Jandarma ekiplerinin çalışması sonucu hayvanların Edirne Keşan'da 27 bin liraya satıldığı tespit edildi. El konulan hayvanlar İhsan Dinler’e teslim etti. Olayla karışan hırsızların yakalanması için çalışmalar sürüyor.

'Bize ilaç mı sıktılar ne yaptılar bilemedik...'

Hayvanların sahibi İhsan Dinler hayvanlarının çalındığını fark etmediğini söyleyerek, "Bize ilaç mı sıktılar ne yaptılar bilemedik. Gece 04.30 ile 06.00 arasında hayvanlarımızı götürdüler. Sabah kalktığımızda kalan hayvanların sağa sola kaçtığını gördük. 'Eyvah hayvanlarımı götürdüler' dedim. Sonra baktım köpeklerimi de öldürmüşler. Ahırı açtığımızda içeride 12 hayvanın çalındığını gördük. Hayvanlarıma elektroşok  vermişler, ipini kesmişler almışlar. Jandarmaya Allah güç kuvvet versin. En sonunda bulundular" dedi.

Dinler başına gelen olayı şöyle aktardı 👇

'Sabah sersemlemiş bir şekilde kalktım, hayvanlara sopayla vurmuşlar...'

Hayvanları kontrol etmek için ahırın arkasında yattığını söyleyen Furkan Dinler ise "İlaç gibi bir şey sıkmış olabilirler. Sabah sersemlemiş bir şekilde kalktım. Hayvanların çalındığını anladım. Ayak izleri de kamyonetin yüklendiği yere gidiyordu. Kapının kilidini kırıp çıkarmışlar. Hayvanları çıkardıktan sonra yeniden kapıyı kapatmışlar. Hayvanın kuyruklarına hep sopayla vurmuşlar. İzleri de belliydi burada" diye konuştu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir