Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hindistan'da Binlerce Kişi Nehirde Yıkanarak Günahlarından Temizlendi

Anasayfa > Gündem

Hindistan'ın Nasik kenti dünyanın en büyük festivallerinden birine ev sahipliği yapıyor. Binlerce insan günahlarından arınmak için Godavari nehrine akın etti. Hindular için büyük öneme sahip olan Kumbh Mela Festivali 55 gün sürecek.

news.images.itv.com

Hindistan'da binlerce kişi, günahlarından temizlenmek için Godaveri nehrinde yıkandı. Hindular, Kumbh Mela Festivali olarak adlandırılan etkinlikte, nehirde yıkandıktan sonra günahlarından arındıklarına inanıyor.

4 Kutsal Yerde Organize Ediliyor

4 Kutsal Yerde Organize Ediliyor
img.haberler.com

Ülkenin Maharaştra eyaletindeki Trimbakeshvara ve Nashik ilçelerinde düzenlenen yıkanma etkinliğine katılanlar, daha sonra Hindu tapınaklarına giderek mum yaktı ve dini merasime katıldı. Üç yılda bir düzenlenen bu festival, 4 'kutsal yerde' organize ediliyor.

10 Milyon Kişinin Nehre Girmesi Bekleniyor

10 Milyon Kişinin Nehre Girmesi Bekleniyor
news.bbcimg.co.uk

Hinduların takvimine göre yaklaşık 1 ay devam edecek festival kapsamında, 10 milyon kişinin nehre girerek günahlarını temizlemesi bekleniyor.

Can Kaybına Karşı Güvenlik Önlemleri Alındı

Can Kaybına Karşı Güvenlik Önlemleri Alındı
thoughtfulpastor.files.wordpress.com

Festivali organize edenler, 12 yıl önce 39 kişinin hayatını kaybettiği izdihamın yaşanmaması için güvenlik tedbirlerini aldı.

12 Yıl Önce 39 kişi Hayatını Kaybetti

12 Yıl Önce 39 kişi Hayatını Kaybetti
www.abc.net.au

En son 2003 yılında Nashik ilçesindeki Godaveri nehrinde düzenlenen festivalde 39 kişi izdihamdan dolayı yaşamını yitirmişti.

d.ibtimes.co.uk
i.huffpost.com
i.telegraph.co.uk
i.telegraph.co.uk

İşte festivalden görüntüler:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
3
2
1
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?