Hıncal Uluç: 'Her Şey Çok Güzel Olmadı İmamoğlu, Her şey ... Oldu; Noktalı Yerleri Sen Doldur'

2.7bPAYLAŞIM

Sabah yazarı Hıncal Uluç, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdiği bugünkü yazısında, "Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu, her şey ... oldu; noktalı yerleri sen doldur 'güya' başkan!" dedi. 

Sabah yazarı Hıncal Uluç, bugünkü yazısında İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu eleştirdi. İmamoğlu'nu İBB Başkanı seçildikten sonra Kuzguncuk'a davet ettiğini anlatan Uluç, şunları kaydetti:

"Üç şeritli yolun sadece bir tarafına park edilebiliyordu. Sağda kimbilir kim torpilli ise arabalar hep sola park ediyor ve bu taraftaki kafe veya kahvaltı evlerine oturanlar sırtlarını adeta park etmiş arabaya dayıyorlardı. Karşı hep püfür püfür. Sen, ulaştırma müdürünü, başkanını, her karın ağrısı ise onu aldın geldin. Biz park etmiş arabalarla burun buruna sağda oturduk. 'Çözüm gayet kolay Başkan' dedim.

'Dünyanın pek çok yerinde gördüm. 'Park bir gün sağda, bir gün solda olacak' dersin. 1 dakikada çözersin.' Ukala müdürün 'Başkanım' diye itiraz etti. 'Biz tüm Kuzguncuk trafiğini baştan ele alacak ve köklü çözümler bulacağız. İcadiye Caddesi de o arada hallolur...' Kalkıp gittiniz. Temmuz 2019'du. Biz gittik Haziran 2021. Yani tam iki yıl geçmiş. Her şey eski tas eski hamam İmamoğlu Başkan. Ne yaptın peki, 'Her şey çok güzel olsun' diye? Ne yaptın peki, söylesene. Bir cümlelik çözümü beceremedin İmamoğlu.

"Müzisyenler için ne yaptın?"

"Bu güne gelelim İmamoğlu. Müzisyenler aç. Genel yönetim 3'er bin lira dağıttı. Bir senedir aç olanlara 3 bin lira nedir ki? Tabii hiç yoktan iyidir. Peki sen, yerel yönetim ne yaptın İmamoğlu?" diyen Uluç, şöyle devam etti:

"Sakın, ama sakın bana mazeret söyleme. Halkını ve müzisyenini düşünen bir Başkan olsaydın, yerel yönetimin patronu olarak, bunların hepsini kullanırdın. İşte 1 Temmuz'da sinemalar açılıyor. Sen de salonlarını açabilirsin. Planın var mı? Ama açılana dek, dijital canlı yayınlar yapabilirdin. Müzisyenler seni omuzlarında taşır, halkın alkıştan elleri şişerdi.

"Ne yaptın İmamoğlu, ne yaptın? Eyüp'teki üstelik deprem toplanma yeri olan tek parkı yıkıp, yerine beton evler dikmeye kalktın. Mahalle kadınları 24 saat nöbete girdi, hâlâ bekliyorlar. Her şey çok güzel olmadı İmamoğlu. Her şey ..... oldu! Noktalı yerleri sen doldur 'güya' Başkan!"

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir