Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hiçbir Şeyi Unutmayan İnsanlara Dair Asla Unutmamanız Gereken 15 Özellik

-
2 dakikada okuyabilirsiniz

Çok güçlü bir hafızaya sahip olmanın hem olumlu, hem de olumsuz pek çok yönü vardır sevgili dostlar. işte bu insanların sahip olduğu 15 benzersiz özellik:

1. Doğuştan mükemmel bir hafızaya sahip oldukları için etraflarındaki insanların unutkanlığına anlam veremez, "nasıl yaşıyor acaba bunlar?" diye düşünürler.

2. Onları kandırmak zor, hatta imkânsızdır. Sizin unuttuğunuz pek çok ayrıntıyı hatırladıkları için yalanları çabucak fark ederler.

3. Geçmişte yaşadıkları şeyleri şu an yaşıyormuş gibi net hatırlamak bazen zihinlerini yorar. Böyle anlarda düşüncelerini durdurabilmek isterler.

4. Genel kültür konusunda hayret verici donanıma sahiptirler ve bu bilgilerin çoğunu yalnızca bir kez okumalarına rağmen yıllarca unutmazlar.

5. Bu durumun ne kadar olumlu yönleri olsa da, acı hatıraları da zihinlerinden silmeleri mümkün olmadığı için gereksiz stres yaşayabilirler.

6. Kendilerine yapılan şeyleri asla unutmazlar ve iyiye mutlaka iyilikle, kötüye ise asla bağışlamamakla karşılık verirler.

7. Kafalarında geçmişe dair gerekli gereksiz pek çok bilgi depolandığı için geleceğe odaklanmak konusunda güçlük çeker, mecburen geçmişin içine saplanırlar.

8. Yaptığınız ve hiç hatırlamadığınız şeyleri beklemediğiniz anda karşınıza koyabilirler; onlara karşı dikkatli olmak lazım...

9. Bu insanlar analist, gazeteci, avukat, yazar ve politikacı olarak diğer insanlara göre çok daha başarılı olma kapasitesine sahiptir.

10. Beyin kapasitesi açısından hiçbir zaman sıkıntı yaşamazlar. Ne yaşıyor ya da öğreniyorlarsa hepsi sonsuz hafıza okyanuslarına eklenir.

11. Hiçbir zaman not tutmaya ya da yapılacakları listelemeye ihtiyaç duymazlar. Hatta kısa süre için ihtiyaçları olan bu bilgileri çok sonradan bile hatırlarlar.

12. Olaylar ve insanlar arasındaki bağlantıları rahatlıkla algılayabilirler. Doğru analiz eder, netice olarak az hataya düşerler.

13. Her şeyi en ince ayrıntısına kadar hatırladıkları için duygusal insanlardır. Çoğu insanın unuttuğu şeyleri hatırlar, her hatırladıklarına aynı duygu yoğunluğunu yaşarlar.

14. Onların zihineri de kimi zaman yanlış hatıralar oluşturur; ancak gördükleri bir insanı ya da objeyi asla unutmaz, genellikle insanlara kendilerini hatırlatmak zorunda kalırlar.

15. Ve çoğumuzun aksine bu durumun arzu edilmeyecek yönleri de olduğunu bilir ve bir şeyi unutabildiklerini gördüklerinde mutlu olurlar.

Onedio IQ'yu Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
murat-han-kagan

Hep hatırlamak güzelde can acıtan şeyleri de hiç unutmuyorsun ve devamlı aklına gelip gidiyor. Hiç iyi değil, daha unutkan olmayı isterdim

Gizli Kullanıcı

bizzat ben

mustafa-tosun1

cok unutmuyorum cokta hatirlamiyorum. Gereksiz birşeyse hatırlamam önemliysede unutmam halimden memnunum şükür.

murat-aktunc

hala ilkokul sınıfımdakı ınsanların sınıfta oturma duzenlerını ve isimlerini bilirim mesela bu cok kotu bi olay herseyı hatırlamak bi insanın yalan soledıgını anlayabılmek en kotusude yıllar önce ayrılmak zorunda kaldığım kadının yuzundekı her çizgiyi her noktayı her detayı hatırlamak cok zor. En kötüsüde kokusunu unutamamak. Allah yardımcımız olsun böle insanlar olarak cabuk yaşlanıp öleceğiz ..

musa-evis

Geçen gün 29 yıllık evimizden yeni bir eve taşındık. Hatıralardan muhabbet açılmış ve evdeki herkes bir şeyler anlatıyordu eski evimize dair. Ta ki benim anlattığım bir olaya kadar. Annem " Saçmalama. Sen o zaman daha 1.5 yaşındaydın. Nasıl hatırlıyorsun?" diye yarı dalga geçer gibi çıkıştı bana. Hatıramdaki olayı ayrıntılı şekilde anlatınca evde buz gibi hava esti ve herkes şok oldu. Bende anlamadım bu durumu. 1,5 yaşındayken olan bir olayı hatırlıyorum. Hemde renklerine kadar.

fuldensonmez

AYNISI BENDE DE OLDU AYNISINI ANNEM SÖYLEDİ. 1,5 YAŞINDA İÇTİĞİM İLACI, GİTTİĞİM DOKTORU HATIRLIYORUM:):)

eagil

Bende

FACEBOOK YORUMLARI

Başlıklar

Facebookonedio
Görüş Bildir