Herkese ve Her Şeye İnat Mutlu Olan, Her Daim Pozitif Hisseden İnsanların Sahip Olduğu 13 Özellik

-

"Mutlu insanlar yalnızca mutlu olmakla meşgul..." Gerçekten de öyle! Mutlu insanların sahip olduğu 13 özelliği sizler için derledik.

1. Değişime, gelişime her zaman açıktır. Kaç yaşında olursa olsun, her zaman yeni bir şeye kendini açar. Hayatın ona sunacağı yenilikleri keyifle karşılar.

2. Kendisini başkalarıyla kıyaslamadığı gibi, kendine iyi davranır. Bu hayata bir kez geldiğinin bilincindedir. Bu yüzden hayatında en kıymetli olan yine kendisidir.

3. Ne istediğini çok iyi bilir ve sahip olduklarına her zaman şükreder. Kendisi için neyin iyi olacağını en iyi o bildiğinden, her zaman istediklerinin peşinden gider.

4. Üretkenliğiyle her zaman ön plana çıkar. Hayatın sürprizlerle dolu olduğunu bilir ancak fırsatların ayağına gelmesini beklemez. Her daim üretir.

5. Hayatı acısıyla tatlısıyla kabul eder. Gelecek konusunda endişe duymadığından, hedefe odaklanır ve keyfini çıkarır. Ne de olsa onu öldürmeyen şey güçlendirir!

6. Anın tadını çıkarır. Geçmiş geçmiştedir, gelecekse henüz yaşanmamıştır. Onlara takılarak hayatını heba etmez, çözüme odaklanır.

7. Para bir amaç değil, araçtır. Hayatının önemli bir yerine konumlandırmadığı gibi, onsuz olmayacağını da bilir.

8. Stresin hayatını esir almasına izin vermez. Her şeyin bir zamanının olduğunu bildiğinden, gelen her şeyi olgunlukla karşılar ve sonunda rahata ereceğini bilir.

9. Ruhuna ve iç huzuruna olduğu kadar bedenine de iyi bakar. Mutluluğun sağlıklı beslenme ve spordan geçtiğini bilir ve hayatını buna göre şekillendirir.

10. Kendisine iyi gelen insanlarla takılır. Olumsuz insanların hayatını negatif yönde etkileyeceklerini bildiğinden, çevrelerinde dolaşmaz.

11. Kin, nefret, öfke gibi negatif duygulara hayatında yer vermez. Evrene olumlu mesajlar gönderir ve karşılığını bir gün alacağını bilir.

12. Doğayı sever, çevreyi korur, hayvanlara yardım eder. Dünyayı bir bütün olarak sever ve her canlıya saygı duyar.

13. Ailesine, arkadaşlarına, sevdiklerine her zaman vakit ayırır. Birlikte olmak için özel bir ana gerek olmadığının farkındadır.

Hayat size ne getirmiş olursa olsun kendinizi ihmal etmeyin ve her zaman mutlu olmak için çabalayın. Unutmayın, bu hayata bir kez geliyorsunuz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pidgeotto

Birbirimizi kandırmayalım! Geçmişi düşünmeyen, gelecek kaygısı duymayan, stres yapmayan bla bla bla insan mı olurmuş? Hepimizde bu duygular var, baskın olan duygu kişiden kişiye değişiyor sadece. O çok mutlu gözüken insanı gece yatağında tek başına düşüncelerdeyken görelim bir de.

Gizli Kullanıcı

Şu an pozitif biri olduğumu öğendim.

penguen-geri-dondu

hoppppp ciiiiiiiii sürprizzzzzzz :)

roronoazoro1

Herkese, her şeye rağmen mutlu olan insan gamsızdır hatta gevşektir.

firikufa

Sen de her şeyin ''şey''ini ayıramayacak kadar merhametlisin..Bırak onlar gevşek olsun.)

roronoazoro1

de, da ya gösterdiğim özeni şuna bir türlü gösteremedim ya asdaghdfh

firikufa

haha ''şey'' ler hep üveydir zaten.)

midnight_blue

Bu biraz yapı meselesidir,sorunsuz problemsiz insan da hayat da olmaz,sadece gamsız insanlar her daim mutludur o da yapı meselesidir herkes de olmaz.

firikufa

ne konuda gamsızlık?

midnight_blue

Hemen her konuda..

firikufa

Bence yanılıyorsun.Gamsizlik her konuda olmaz ve her konuda gamsızlık insanı insan yapmaz.İnsanlığımız olduğu sürece görülmesi gereken şeyi görmemezlik yapmamalıyız.Mutlu olmayı beceren insan insanlığını en iyi noktada en iyi kişiyle en doğru yerde kullanandır.Hayatta mutluluğu ilk önce her zaman basit şeylerde aramalıyız.Sonrası zaten pozitifliğinle mutlu olur.

Görüş Bildir