Herkese ve Her Şeye İnat Mutlu Olan, Her Daim Pozitif Hisseden İnsanların Sahip Olduğu 13 Özellik

3.1bPAYLAŞIM

"Mutlu insanlar yalnızca mutlu olmakla meşgul..." Gerçekten de öyle! Mutlu insanların sahip olduğu 13 özelliği sizler için derledik.

1. Değişime, gelişime her zaman açıktır. Kaç yaşında olursa olsun, her zaman yeni bir şeye kendini açar. Hayatın ona sunacağı yenilikleri keyifle karşılar.

2. Kendisini başkalarıyla kıyaslamadığı gibi, kendine iyi davranır. Bu hayata bir kez geldiğinin bilincindedir. Bu yüzden hayatında en kıymetli olan yine kendisidir.

3. Ne istediğini çok iyi bilir ve sahip olduklarına her zaman şükreder. Kendisi için neyin iyi olacağını en iyi o bildiğinden, her zaman istediklerinin peşinden gider.

4. Üretkenliğiyle her zaman ön plana çıkar. Hayatın sürprizlerle dolu olduğunu bilir ancak fırsatların ayağına gelmesini beklemez. Her daim üretir.

5. Hayatı acısıyla tatlısıyla kabul eder. Gelecek konusunda endişe duymadığından, hedefe odaklanır ve keyfini çıkarır. Ne de olsa onu öldürmeyen şey güçlendirir!

6. Anın tadını çıkarır. Geçmiş geçmiştedir, gelecekse henüz yaşanmamıştır. Onlara takılarak hayatını heba etmez, çözüme odaklanır.

7. Para bir amaç değil, araçtır. Hayatının önemli bir yerine konumlandırmadığı gibi, onsuz olmayacağını da bilir.

8. Stresin hayatını esir almasına izin vermez. Her şeyin bir zamanının olduğunu bildiğinden, gelen her şeyi olgunlukla karşılar ve sonunda rahata ereceğini bilir.

9. Ruhuna ve iç huzuruna olduğu kadar bedenine de iyi bakar. Mutluluğun sağlıklı beslenme ve spordan geçtiğini bilir ve hayatını buna göre şekillendirir.

10. Kendisine iyi gelen insanlarla takılır. Olumsuz insanların hayatını negatif yönde etkileyeceklerini bildiğinden, çevrelerinde dolaşmaz.

11. Kin, nefret, öfke gibi negatif duygulara hayatında yer vermez. Evrene olumlu mesajlar gönderir ve karşılığını bir gün alacağını bilir.

12. Doğayı sever, çevreyi korur, hayvanlara yardım eder. Dünyayı bir bütün olarak sever ve her canlıya saygı duyar.

13. Ailesine, arkadaşlarına, sevdiklerine her zaman vakit ayırır. Birlikte olmak için özel bir ana gerek olmadığının farkındadır.

Hayat size ne getirmiş olursa olsun kendinizi ihmal etmeyin ve her zaman mutlu olmak için çabalayın. Unutmayın, bu hayata bir kez geliyorsunuz!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
pidgeotto

Birbirimizi kandırmayalım! Geçmişi düşünmeyen, gelecek kaygısı duymayan, stres yapmayan bla bla bla insan mı olurmuş? Hepimizde bu duygular var, baskın olan duygu kişiden kişiye değişiyor sadece. O çok mutlu gözüken insanı gece yatağında tek başına düşüncelerdeyken görelim bir de.

xneslix

Şu an pozitif biri olduğumu öğendim.

penguen-geri-dondu

hoppppp ciiiiiiiii sürprizzzzzzz :)

babaavoss

Herkese, her şeye rağmen mutlu olan insan gamsızdır hatta gevşektir.

Gizli Kullanıcı

Sen de her şeyin ''şey''ini ayıramayacak kadar merhametlisin..Bırak onlar gevşek olsun.)

babaavoss

de, da ya gösterdiğim özeni şuna bir türlü gösteremedim ya asdaghdfh

Gizli Kullanıcı

haha ''şey'' ler hep üveydir zaten.)

mistral

en büyük ortak özelliklerinden biride her yere geç kalırlar

Gizli Kullanıcı

aslında geç kalmam

penguen-geri-dondu

evet ben de hep erken giderim çünkü bekletilmeyi sevmem o yüzden kimseyi bekletmem

Gizli Kullanıcı

Benim bu hayatta en büyük insanlığımdan biri empati yapmamdır.Bekletilmek senin için hoş değilse bekletmek yapılacak olan en büyük ayıplardan biridir.) Ama sen bu hayatta kanseri yenerek Azraili bekletmişsin.Bence bu hayattaki en cesur bekletme..) Hayatında hissetmen gereken huzurlu duyguları hissedene kadar görmen gereken en güzel insanları görene kadar umarım o azrail hep bekler.)

penguen-geri-dondu

sadece zamanım gelmedi bence :)ayrıca çok teşekkür ederim bilmukabele seni seviyorum kalp kalp kalp :)

Gizli Kullanıcı

Ben de seni seviyorum pingu.)

Görüş Bildir