Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

etiket Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Bir An Önce Değiştirmeniz Gereken WhatsApp Ayarları

Anasayfa > Iq > Teknoloji

Dünyanın en yaygın IM servislerinden biri olan WhatsApp'ın çevresel iletişimimizdeki rolünü yadsımak mümkün değil. O yüzden gelin, bilmeyenler için onlarca muhabbetin yürütüldüğü bu platformun en önemli ayarlarını gözden geçirelim.

Dikkat, gelen dosyalar git gide birikir.

Dikkat, gelen dosyalar git gide birikir.

Gelen her dosyanın otomatik olarak kaydedilmesini istemiyorsanız bu özelliği kapatmanız faydanıza olacaktır. Özellikle telefonunun hafızası düşük olanlar için ideal. Ek olarak, size gönderilen ve kontrolünüzde olmayan bir dosyanın telefonunuzda olması pek mantıklı değil.

Ekranınızı inceden süzenlere karşı bulunmaz nimet.

Ekranınızı inceden süzenlere karşı bulunmaz nimet.

Gelen mesajların önizlemelerinde mesajın bir kısmının görünmesini engelleyen bu özelliğin kullanışlılığını yadsımamak gerek. Özellikle güvenliğiniz açısından, kilitli halde duran telefona gelen bir mesajın bir kısmı istenmeyen gözler tarafından görülmesi pek arzu edilmeyecektir.

Gizlilik önemli.

Gizlilik önemli.

Son görülme olarak bilinen last seen özelliğinin kapatılmasından bahsediyoruz. Bu çok temel gibi gözükse de çoğu insanın farkında olmayabileceği bir gizlilik özelliği.

Yaşanmışlıklarınızı çöpe atmayın.

Yaşanmışlıklarınızı çöpe atmayın.

WhatsApp'da gerçekleştirdiğiniz konuşmaları bulut hesabınıza yedeklediğiniz bu pencereyi es geçmemeniz gerek. İster otomatik yedekleme, ister elle yedekleme yapın, fakat kullanın. Anılarınız çöpe gitmesin.

Güzel yüzünüzü herkes görmesin.

Güzel yüzünüzü herkes görmesin.

Profil fotoğrafınızın gizliliği herkese açık olabilir. Böylelikle rehberinizde ya da listenizde olmayan biri dahi sizi görebilir. İyisi mi, bu ayarı bir gözden geçirin.

Her grup bir değil.

Her grup bir değil.

Pek çok gruba sahipseniz ama yalnızca biri ya da ikisi önem arz ediyorsa, ama yine de bildirimlerin arasından canlı çıkamıyorsanız kolayı var. Grup ayarlarından bildirimleri kişiselleştirebiliyorsunuz. Böylelikle önemli gruplarınız arada kaynamamış oluyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
924
166
105
104
102
100
83
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Aynur Tagiyeva

ee bunu hepimiz biliyoruz galeri bulamayinca boyle boktan seylerle ugrasmayin cocuk degiliz biz onedio

dks

Her gün basın bülteni yazıyorum. İçerikler çoğu zaman çok benziyor. Özellikle sağlık programları çok kısıtlayıcı olabiliyor. Ama hiç bir zaman 'Her Ne Yapıyo... Devamını Gör

Ali Ahmet

Vayy kardeş hayırlı olsun akıllı telefon almışsın.Biraz geç olmuş ama olsun.Bak ınstagram,twitter falan var onları yükle ortam yaparsın hani ;)

Onuncu Köy

Logonuzu her gördüğümde ekranimda saç teli var diye logoyu itiyorum :D