Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Ne Yapıyorsanız Bırakıp Bir An Önce Değiştirmeniz Gereken WhatsApp Ayarları

1.4bPAYLAŞIM

Dünyanın en yaygın IM servislerinden biri olan WhatsApp'ın çevresel iletişimimizdeki rolünü yadsımak mümkün değil. O yüzden gelin, bilmeyenler için onlarca muhabbetin yürütüldüğü bu platformun en önemli ayarlarını gözden geçirelim.

Dikkat, gelen dosyalar git gide birikir.

Gelen her dosyanın otomatik olarak kaydedilmesini istemiyorsanız bu özelliği kapatmanız faydanıza olacaktır. Özellikle telefonunun hafızası düşük olanlar için ideal. Ek olarak, size gönderilen ve kontrolünüzde olmayan bir dosyanın telefonunuzda olması pek mantıklı değil.

Ekranınızı inceden süzenlere karşı bulunmaz nimet.

Gelen mesajların önizlemelerinde mesajın bir kısmının görünmesini engelleyen bu özelliğin kullanışlılığını yadsımamak gerek. Özellikle güvenliğiniz açısından, kilitli halde duran telefona gelen bir mesajın bir kısmı istenmeyen gözler tarafından görülmesi pek arzu edilmeyecektir.

Gizlilik önemli.

Son görülme olarak bilinen last seen özelliğinin kapatılmasından bahsediyoruz. Bu çok temel gibi gözükse de çoğu insanın farkında olmayabileceği bir gizlilik özelliği.

Yaşanmışlıklarınızı çöpe atmayın.

WhatsApp'da gerçekleştirdiğiniz konuşmaları bulut hesabınıza yedeklediğiniz bu pencereyi es geçmemeniz gerek. İster otomatik yedekleme, ister elle yedekleme yapın, fakat kullanın. Anılarınız çöpe gitmesin.

Güzel yüzünüzü herkes görmesin.

Profil fotoğrafınızın gizliliği herkese açık olabilir. Böylelikle rehberinizde ya da listenizde olmayan biri dahi sizi görebilir. İyisi mi, bu ayarı bir gözden geçirin.

Her grup bir değil.

Pek çok gruba sahipseniz ama yalnızca biri ya da ikisi önem arz ediyorsa, ama yine de bildirimlerin arasından canlı çıkamıyorsanız kolayı var. Grup ayarlarından bildirimleri kişiselleştirebiliyorsunuz. Böylelikle önemli gruplarınız arada kaynamamış oluyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
reddawn

geç kaldığım için değiştiremedim:(

didem_tuna

vay be ne işe yaradı siz olmasanız napcaz biz amk

ismet-angin-demir

Mağara soğuk değildi galiba. Yoksa bu kadar sıcakta dışarı çıkması anlamsız.

matrcomes

Bambılsnaf Krimpisniç whatsapp'ı yeni mi yükledin?

prensesmadelien

hayırlı olsun editör kardeşim whatsapp mı indirdin?

Görüş Bildir