Her Haliyle Muhteşemliğin Kitabını Yazan Rihanna'dan Öğrenilen 13 Makyaj ve Güzellik Dersi

4.1bPAYLAŞIM

Rihanna her şeyiyle muhteşem!

Rihanna müziği, duruşu, özel hayatı ve artık kilo alıp verişiyle bile olay. Hiç kuşkusuz, aynı zamanda nitelikli bir moda ikonu. Moda, makyaj ve güzellik konusunda özgünlüğüyle cesaretlendirici bir yıldız.

Dünden bugüne Rihanna'dan öğrenilen makyaj ve güzellik derslerine şöyle bir yakından bakalım...

1. Rihanna'dan öğrenilen ilk şey belki de kendi eşsiz stilini yaratmak için cesaretin ne kadar önemli olduğu gerçeği.

2. Rihanna'nın makyaj ve kıyafet seçimleri hiçbir zaman kimseye benzemiyor. Keskin ve alışılmış sınırlardan vazgeçip her zaman yeniliğin gerekliliğini ortaya koyuyor.

Ve her zaman da en iyisini yapmayı biliyor. Bunun sebebi hiç kuşkusuz cesareti.

3. Tercih edilen makyaj ne olursa olsun dengeyi sağlamak!

Rihanna'nın tercihlerinde bu elzem denge sıkça karşımıza çıkıyor. Yumuşak hatlardaki saç stili ve göz makyajını daha sert ve vamp tarzdaki rujlarla tamamlıyor, makyaj seçimi sertse daha yumuşak bir saç stili tercih ediyor. Her daim dengeyi kurmak ve korumaktan yana.

4. Konu saçlara geldiğinde Rihanna'dan öğrenilecek bir diğer ders saçları özgür bırakmanın getirdiği yenilik ve farklılık.

Rihanna'nın saçlar konusunda ne kadar cesur olduğu yine herkesçe malum. Uzun saça her zaman farklı ve yeni stillerle yaklaşıyor ya da başka bir saç tarzı denemekten asla geri durmuyor. Makyaj konusunda belirli bir imzaya sahip olmak hoş olsa da saçları özgür bırakmak ve farklılığı özümsemek oldukça mühim.

5. O derslerden biri Riri'nin kıvırcık saçı tepeden toplayıp öne atarak elde ettiği kahkül görünümü. Sahip olduğunuz saçı yenilemek için türlü güzellik hileleri mümkün! 😉

6. Kökten bir yenilik de hiç fena olmaz ama.

Uzun saç kadar kısa saçı da birbirinden farklı birçok şekilde kullanmak mümkün diyor Rihanna. Tek gerekli olan içinizdeki stil dehasını ortaya çıkarmak. Saçtaki yenilikten hiçbir zaman korkmayın çünkü kökü hep sizde!

7. Dumanlı göz makyajından vazgeçemiyorsanız onun dönüşümünü mümkün kılın.

Rihanna artık dumanlı göz makyajıyla bütünleşmiş starlardan biri. Göz makyajı için çoğu zaman bu tekniği kullanıyor ancak bu her seferinde farklı kılmayı başarıyor. Bazen ten rengi bir dumanlı göz makyajı seçiyor, bazen bakışlarına parlaklık katıyor. Sevilen her tercihin dönüşümünü mümkün kılıp aynılıktan kurtarmanın altını çiziyor.

8. Bronzlaştırıcıyı birkaç farklı şekilde kullanmaya ne dersiniz?

Bronzlaştırcıyı birden fazla amaç için kullanmak hızlı bir makyaj için de birebir. Makyajınızı yaparken yüz tonunuzu ısıtmak için kullandığınız bronzlaştırıcıyı daha sonra göz makyajınızı tonlamak için de kullanmanız mümkün.

9. Kıyafetinize yakın tonlarda bir makyaj seçerek uyum sağlayabilirsiniz ancak...

10. Zıtlığın cazibesine de bir şans tanımak gerek!

Tıpkı Rihanna'nın uyguladığı gibi kıyafetinizle kontrast özellikler taşıyan bir makyaj kimi zaman sandığınızdan çok daha iyi olabilir.

11. Geçmişin modası bugün yeniden ortaya çıkarken, bu trendlerden etkilenen herkes gibi olmamak için o geçmişi kendi stilinle harmanla.

50'ler, 80'ler ve 90'ların trendleri son yıllardır yeniden gündeme geliyor. Fakat önemli olan o geçmişi bugünkü stilinle harmanlamak. Yani o trende uymaktan ziyade o trendi kendi stiline uydurmak.

12. Genel olarak makyajınızı sade tuttuysan rujunla iddianı ortaya çıkart...

13. Makyajında ve stilinde her zaman taşıdığın bir imzan olsun fakat bu imzayı her zaman aynı şekilde atma!

Rihanna'nın imzası hiç kuşkusuz dumanlı göz makyajı ve bu imzayı her seferinde farklı şekilde atmanın hakkını veren isimlerden.

Sizin de gördüğünüz üzere Riri muhteşemliği kolayca yaratılmadı. Cesaret, yenilik ve özgünlük! ❤️

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tauruswoman

Kusursuz

gokhan-bozkurt5

Ortalık bir anda kıskançlık koktu

nigga.lover

Bazen Rihanna'nın uzaylı olmasından şüphe duyuyorum insan değil bu çok başka bir şey

kalemine

şimdi hokka gibi burnu yeşil yeşil gözleri acayyip şekilli dudakları olan bu kadınla ben nasıl kendimi kıyaslayım Allah çarpar :D

eda-oguz

Katy Perry'e her saç renginin yakışması gibi bu kadına da her ruj rengi yakışıyor.İlginç...

Görüş Bildir