Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Her Gün Belirli Bir Zamanını Hayal Kurarak Geçiren İnsanların 15 Ayırt Edici Özelliği

 > -
Abone ol

Hayal kurmak güzeldir sevgili dostlar. Hayal kurmadan yeni bir şey yaratmak, yeni bir yol açmak mümkün değildir. İşte her şeye rağmen hayallerinin peşinden ayrılmayan insanların 15 net özelliği:

1. Hayal kurmaya çok küçük yaşlarda başlarlar. Aileleri tarafından dalgın, içine kapanık olarak adlandırılan çocuklardır.

2. Onlar için gerçeklik, beş duyuyla algılanabilen şeylerden çok daha fazlasıdır. Kafalarının içinde pek çok farklı gerçeklik taşırlar.

3. Dikkatlerini belirli bir konu üzerinde toplamakta kimi zaman güçlük çekerler. Okulda ders dinlerken, birden kendilerini hocanın aile yaşantısını hayal ederken bulabilirler.

4. Hayalperest olmaları, farklı bakış açıları kazanmalarını sağlar. Herhangi bir soruna kimsenin aklına gelmeyecek çözümler bulabilirler.

5. Etraflarındaki güzelliklerden çok kolay etkilenirler. Kimsenin göremediğini görür, en ufak detaylarla bile büyülenirler.

6. Faydacı değil, gözlemcidirler. Sahip olmaktan çok deneyimlemeye önem verirler.

7. Gerçeklik kimi zaman canlarını fazlasıyla sıkabilir. İyi ve mutlu bir yaşam mümkünken, insanların neden acı dolu bir dünya yarattığına anlam veremezler.

8. Her gece uykuya yenik düşene kadar hayal kurarlar. Bu vakitler, günün en sevdikleri vakitlerindendir.

9. Yaratıcı insanlardır. En büyük sanatçılar ve mucitler her zaman en büyük hayalperestler arasından çıkar.

10. Düşünmeyi ve sorgulamayı seven insanlardır. Kendilerine verilen şeylerle yetinmez, yanlış buldukları şeyleri değiştirmek için çaba gösterirler.

11. Zaman zaman başka insanların yerinde olduklarını da hayal ettikleri için gelişmiş empati yeteneğine sahiptirler.

12. Gelecekte kendilerini nerede görmek istediklerini bilirler ve bu yüzden sevdikleri ve inandıkları şeyin peşinden asla ayrılmazlar.

13. Kimi zaman akıllarının bir karış havada olduğu, hayatın acımasızlığıyla yüzleşmeleri gerektiği söylense de, onlar için hayal etmek hayatın olmazsa olmaz bir parçasıdır.

14. Çevrelerindeki insanların onlar hakkında ne düşündüğünü çok fazla umursamazlar. Gerçekten istedikleri ve inandıkları şeylere er ya da geç ulaşırlar.

15. Ve ulaşmak, hayal etmenin sonunun geldiğini göstermez. Hayat devam ettiği sürece daima yeni hayalleri vardır.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sanayadrasmi12

Bazıları doğru

hera-sude-r

Ulan hayalperestim bende de bu ne abartma lan?

hera-sude-r

Ya bunlar bana uyuyor da bu galeri bildiğin saçmalık. Egoistliğin son zirvesi diyeyim hatta. Kendini öven içerik mi olur lan?

hera-sude-r

Ya böyle biliyozda kendini övmek nedir? Bildiğin saçmalık.

hera-sude-r

Övmek zaten sende olmayan bir şeyi söylemek değildir. Sende olan iyi bir şeyi anlatmaktır.

mihail-ivanovic-kutuzov

Amma parlatmmışlar hayalperestliği. Maladaptive hastasıyım gelsinler bide bana sorsunlar hayalperestlik ne demekmiş, hayatım hayallerde geçiyor. Ne çalışabiliyorum ne bişey yapabiliyorum...

zasdfdas

12deki ünlü kim?

nadia

Jared Padalecki

merlia

Neredeyse herkes "Beni anlatmış,ben,hepsi bende var" tarzı cümleler kurmuş. Niye yavrucuğum? Niye evladım ? Bu kadar BEN merkezli olmayı nasıl başarıyorsunuz. Gerçek hayalperestler böyle değildir diye duymuştum.Yaratıcılardır,özgünlerdir,bir nevi empatlardır...

deniz_155

Ve burda anlatıldığı gibi başarılı da değillerdir.Lütfen buraya bakıp mükemmel bir şey sanmayın. Hayal kurmak zihninde bekçilik yapmak demek. Hatta hayal kurmak neredeyse kendini harcamayı kabul etmek demek.Bunun farkına varılınca kurtulunuyor zaten, abartmışsam kusura bakmayın yani öyle de fazla korkulunacak bir şey değil :)

Görüş Bildir