Her Bir Gönderileri Karşılığında Yaklaşık 9.000 Dolar Ücret Alan Gezgin Çiftten 33 Fotoğraf

-

Bazı insanlar, adeta işine de gücüne de boş verip kendini dünyayı gezmeye adamış gibidir. Böyle insanları gördükçe içimizde biraz bir kıskançlık, biraz bir imrenme biraz da "Ben de yapabilirim ulan!" cesareti uyanmıyor değil hani. İşte bu duygularınızı daha da katlamak için Boredpanda'dan sizler için çiftin 33 fotoğrafını derledik.

Kaynak: http://www.boredpanda.com/instagram-trav...

Haberimizi geçtiğimiz aylarda bu başlıkta sizlere sunmuş, gezgin dostumuz Jack hakkında minik bir bilgi vermiştik.

Dünyayı Gezmek İçin İşi Bırakıp Seyahat Bloguyla Dev Paralar Kazanan Halı Yıkamacısı Jack! - onedio.com
Dünyayı Gezmek İçin İşi Bırakıp Seyahat Bloguyla Dev Paralar Kazanan Halı Yıkamacısı Jack! - onedio.com

Instagram'da iki milyon civarı takipçisi olan Jack, halı yıkama işini bırakarak dünyayı gezmeye kendini adamış bir abimiz. Lauren da neredeyse Jack kadar takipçi ile gezdiği gördüğü yerlerin fotoğrafını paylaşan ablamız. Bu ikili tanışıp sevgili olur,  bir araya gelir de gezmekten geri kalırlar mı hiç?

İkili tanıştıkları günden bu yana geziyor. Kendilerine ev olarak Bali'yi belirlemişler. Peki bu kadar ülkeyi gidip görmenin masrafı nasıl karşılanıyor? Nereden geliyor bu değirmenin suyu? 

Instagram fenomenlerinden olan bu çifte, her bir fotoğraf için turizm firmaları ve önemli markalar tarafından bir nevi reklam amaçlı 9.000 dolara kadar ödeme yapılıyor. Yani hem geziyorlar, hem de gezdikleri yerleri gösteren fotoğraflar karşılığında çok iyi rakamlar kazanıyorlar. Bunun yanı sıra çiftin bir de kuralı var; bir gönderi için 3.000 dolardan aşağı kesinlikle kabul etmiyorlar. Fotoğrafların düzenlemelerini Jack yapıyor ve kesinlikle hiçbir şekilde telefon uygulaması ya da filtre kullanmıyor. Fotoğraflar genelde gün doğumundan bir saat sonra çekiliyor.

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

6. 

7. 

8. 

9. 

10. 

11. 

12. 

13. 

14. 

15. 

16. 

17. 

18. 

19. 

20. 

21. 

22. 

23. 

24. 

25. 

26. 

27. 

28. 

29. 

30. 

31. 

32. 

33. 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
toreador

kiskandim gercekten

dusunen_odun

fırsat eşitliği nedir?

patronmarjinal

ben de çekicem bana da para verin.ha bi de sevgili :Dadsaddsadad

clearskies

Mekanlar çok güzel ama insanlar sahte.. Aynı instagramdaki insanlar gibi.. "Ben bir fotoğraf çekmek için aylarca dolaştığımı bilirim. İspanya' yı çok severim. Bu ülke içerisinde istediğim pozları çekebilmek için 10 bin kilometre yol katettim. Madrit te fotoğraf çekebilmek için öncelikle İspanya tarihini iyi bir tarihçi kadar öğrenebilmek gayreti ile yüzlerce eser okudum. Toplumu, insanları, yaşayışlarını araştırdım. Ondan sonra fotoğraf makinama elimi attım ve bir foto muhabiri olarak çalışmaya başladım. Başarının sırrını öğrenmek istiyorsanız siz de bu yoldan yürüyünüz…" (Eugene Smith)

emrekarayel

Taklitleri bile çıkmış. https://onedio.com/haber/unlu-blogger-in-instagram-fotograflarini-en-ince-ayrintisina-kadar-taklit-eden-kadin-739073

Görüş Bildir