Görüş Bildir
Haberler
Hepsinin Bir Hikayesi Var! 20 Maddede Zula Oynarken Hayat Verdiğiniz Karakterlerini Tanıyoruz

Hepsinin Bir Hikayesi Var! 20 Maddede Zula Oynarken Hayat Verdiğiniz Karakterlerini Tanıyoruz

Son zamanların revaçta oyunu Zula, her biri başka film karesinden çıkmış karakterlerinin hikayeleriyle de oldukça dikkat çekiyor. Hep beraber bu kahramanların hikayeleri yolculuğa çıkalım.👇

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Demir Erez

1. Demir Erez

İstanbul, Üsküdar'da doğdu. Kara Harp Okulu'nu üstün başarıyla bitirdikten sonra Bordo Bereliler'e katıldı. Dürüst, cesur, mert ve çalışkan kişiliğiyle bütün üstlerinin takdirini kazandı.Yönettiği operasyonlardan birinde devlet içerisinde tehlikeli bir yapılanmaya ait çok önemli bilgiler öğrendi. Devletin içerisine sızmış tüm tehlikeleri tek tek temizlemeye başladı. Bu tehlikeli yapılanma, Demir'i ortadan kaldırmak adına, Gladyo'yu kiraladı. Çocukluk aşkıyla evleneceği en mutlu gününde, düğün salonu Gladyo tarafından basıldı. Birçok akrabasını ve canından çok sevdiği nişanlısını kaybetti. O günden sonra tüm yaşamını intikam almaya adadı ve Zula teşkilatını kurdu.

2. Azad Kara

2. Azad Kara

Diyarbakır'da doğdu. Askere gidene kadar babası ile birlikte aile mesleği olan bakırcılığı sürdürdü. Askerde iken tanışıp canı gibi sevdiği komutanı Demir'in hain bir saldırıya uğradığını öğrenir öğrenmez İstanbul'a geldi ve Zula'ya katıldı.

3. Cengiz Kaya

3. Cengiz Kaya

Konya doğumlu. Ailesi, o çok küçükken öldü. Konya'da kabadayıların yanında yetişti. Cesareti ve sadakati sayesinde hızla yükselerek nam saldı. Konya'nın en ünlü kabadayısı Pala Hasan'a öz oğlu kadar yakındı. Pala Hasan'ın oğlu Ali, uyuşturucu ve silah ticareti gibi işlere girmeyi çok istiyordu; fakat babası buna şiddetle karşı çıkıyordu. Bu gücü kullanabilmek adına Ali, kiralık katil ekibi olarak Gladyo ile anlaştı. İvan'ın yönettiği operasyonda Pala Hasan öldü, Cengiz ise yaralı olarak kurtuldu. İntikam almaya yemin eden Cengiz, Gladyo’yu takip ederken yolu Demir ile kesişti ve Zula'ya katıldı.

4. Eşref Dayı

4. Eşref Dayı

İzmir, Ödemiş'li. Demir'in saygı duyduğu, akıl hocası. Geçmişi hakkında resmi kayıtlarda herhangi bir bilgi bulunmuyor. Hayatı ile ilgili gizemi, sadece Demir biliyor. Bir rivayete göre Çakırcalı Mehmet Efe'nin soyundan geliyor. 'Yiğidin bıçağı körelmez, çünkü zalimle bilenir.'

5. Recep Arslan

5. Recep Arslan

Adana'da doğdu, askerliğini komando er olarak tamamladıktan sonra, Jandarma Özel Harekat Timi'ne katıldı. Görevi sırasında yurt içi ve yurt dışı birçok operasyona katıldı. Katıldığı önemli bir operasyonda içeriden sızdırılan bilgi sebebiyle pusuya düştü ve ağır yaralandı. Bu olay sonrasında 'gazi' ünvanı ile emekli edildi. fakat kendisini pusuya düşüren köstebekleri bulmaya yemin etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Şahin Kılıç

6. Şahin Kılıç

Ankara'lı, Terörle Mücadele biriminde yıllarca görev aldı. Karakter olarak çok sert ve kendi bildiğini okuyan bir polisti. Teşkilat içerisinde efsane olarak görülüyordu; fakat çok fazla düşman da edinmişti. Her fırsatta yasa dışı örgütlerin operasyonlarına engel oluyordu. Şahin'in en büyük destekçisi akademiden arkadaşı Akın idi. Yaptığı operasyonlardan rahatsız olan bir örgüt, emniyet içerisine sızarak Şahin'den kurtulmak için Akın'ı ortadan kaldırıp suçun Şahin'in üzerine kalmasını sağladı. Hapishaneye götürüldüğü sırada, yolda infaz edilecekken, Demir tarafından kurtarıldı ve Zula'ya katıldı.

7. Şamil Dudayev

7. Şamil Dudayev

Şamil, Çeçenistan'da çiftçilik ve avcılık ile uğraşan, kendi halinde bir aile babasıydı. Gladyo'nun bu bölgedeki bir operasyonu sırasında, Şamil'in köyünde büyük bir çatışma çıktı. Şamil, bütün ailesini bu operasyonda kaybetti. Gladyo'nun izini sürerek İstanbul'a geldi, sınır ötesi görevinde tanıştığı Demir'i buldu ve Zula'ya katıldı.

8. Shahram Shams

8. Shahram Shams

Tahran doğumlu. Geçmişi hakkında çok az şey biliniyor. Sokaklardan geldiği halde zekası ve karizmasıyla kendini her yere kolayca kabul ettirip girebiliyor. Shahram, çok yakın arkadaşlarıyla birlikte orta doğuda yaşanan gerilimleri alevlendiren bir grubun izini sürüyordu. Sonunda Gladyo'nun izlerini takip ederek radar üssünü bastı. Üs tahmininden iyi korunuyordu. Çatışmada tüm arkadaşlarını kaybetti ve kendisi de ağır yaralandı. Aynı üsse harekat düzenleyen Zula Ekibi Shahram'ı ağır yaralı olarak buldu. Günler sonra uyandı ve Zeynep 'den Gladyo gerçeklerini öğrendi. Shahram, ekibini kaybetmenin üzüntüsü ile yıkılmıştı. Hayatını kurtaran Zula ekibine katılarak Gladyo'dan intikam almak için ant içti.

9. Yunus Şanlı

9. Yunus Şanlı

Trabzon'da doğdu. Askerliğini komando olarak tamamladıktan sonra memleketine ve çok sevdiği denizlere döndü. Balıkçı teknesiyle açıldığı sırada, teknesi kimliği belirsiz kişiler tarafından sabote edildi. Yunus Reis, bu saldırıda hem mürettebatını hem de kardeşi Murat'ı kaybetti. Yapılan bu saldırıyı çözmek için araştırma yaparken, askerde tanıştığı komutanı Recep Arslan ile yolları kesişti.

10. Zeynep Yılmaz

10. Zeynep Yılmaz

Aslen Manisa doğumlu, ama babasının görevi nedeniyle tüm çocukluğu Ankara’da geçti. Ankara’nın efsane polislerinden Akın Yılmaz’ın tek çocuğudur. Çocukluğundan bu yana Ankara’nın Çinçin mahallesinde büyüdüğü için kendini o mahalleye ait hissetmektedir. Hatta mahalleye ve arkadaşlarına o kadar bağlıydı ki, mahalleye özgü dövmesini bileğinde taşımaktadır. Daha küçük yaşlarda babasına özenen Zeynep’in tek hayali babası gibi başarılı bir polis olmaktı. Polis Akademisine katıldığı yıl babasının ani ölümü ile sarsıldı. Uzun süre amcası gibi sevdiği Şahin Kılıç’ı babasının katili zannetse de gerçekleri öğrenmesi pek uzun süremedi. Şahin’in suçsuzluğunu öğrendiğinde tek hedefi babasının ölümüne neden olan Gladyo’yu bitirmek oldu. Bu yolda kendisini yalnız bırakmayan Şahin Zeynep’i özel olarak yetiştirdi. Yine Şahin’in telkinleriyle Polis Akademisine geri döndü ve birincilikle mezun oldu. Özellikle keskin zekası, gözü pekliği ve nişancılığıyla üstlerinin beğenisini kazanan Zeynep, bir yandan görevini başarıyla sürdürüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Alonso Vargas

11. Alonso Vargas

Amerika'da Texas'ta doğdu. Motosiklet tutkusu ve motosiklet üstündeki akrobasi yeteneği yüzünden arkadaşları, ona 'Motorcu' lakabını takmıştı. Karıştığı bir soygun sebebiyle başı hem polisle hem de Texas'ın en kudretli iş adamıyla derde girince, ülke dışına kaçmak zorunda kaldı. Gladyo bu fırsatı kaçırmadı ve Alonso'yu bünyesine kattı.

12. Pablo Aka "El Patron"

12. Pablo Aka "El Patron"

Kolombiya'nın Rionegro şehrinde doğdu. Kolombiya'nın en varoş mahallerinde yetişen Pablo daha küçük yaşlarda suçla tanıştı. Hırsızlıkla başlayan suç serüvenini, kaçakçılık ile devam ettirdi. Hırsı ve acımasızlığıyla kısa zamanda en tepeye yükseldi ve Kolombiya'nın en büyük suç kartellerinden birinin lideri olmayı başardı. Artık ona El Patron diyorlardı. Bu suç imparatorluğunda bir süre sonra herkesle ters düşmeye başladı. Kendisine yapılacak bir operasyonu önceden öğrenen Pablo, CIA'de görev yaparken uzun yıllar birlikte çalıştığı David King'e ulaştı. David'in yardımıyla Kolombiya'dan kaçan Pablo, Gladyo ile tanıştı. Artık geriye dönemezdi çünkü rakipleri ona ait olan her şeyi elinden almıştı. El Patron için tek yol yeteneklerini kazanca çevirebileceği Gladyo'ya katılmaktı.

13. David King

13. David King

Amerika'da doğdu, başarılı bir öğrenim hayatının yanında, yaptığı icatlarla global bir üne sahip oldu. Son icadının bazı kaynaklar tarafından kitle imha silahına dönüştürüleceğini öğrenince Amerika'dan kaçtı. Farklı bir kimlikle Avrupa'da bir süre yaşadıktan sonra, yaptığı bir iş sonucunda Gladyo ile tanıştı.

14. Elena Terentjeva

14. Elena Terentjeva

Litvanya’nın başkenti Vilnius’da doğdu. Jimnastiğe olan yeteneği daha küçük yaşlarda keşfedildi ve bu spora yönelmesine ve dereceler kazanmasına neden oldu. 8 yaşında Bosna Hersek’de katıldığı bir turnuva sonrasında uğradıkları bir saldırıda annesini, babasını ve kardeşlerini kaybetti. O saldırıdan sağ kurtulan Elena günlerce yıkık binalarda yaşam mücadelesi verdi. Savaşın ortasında, doğduğu topraklardan çok uzakta yaşam mücadelesi veren Elena günden güne değişmeye ve vahşileşmeye başladı. Yine o dönemde, bir süre önce ailesini kaybetmiş olan Larry Bosna Hersek 'de gizli bir görev üzerindeyken Elena ile tesadüf eseri karşılaştı. Kaybettiği kız kardeşine benzettiği çaresiz durumdaki Elena’nın hayat hikayesi Larry Silverstein’i çok etkiledi. Savaşın ortasında yapayalnız kalan Elena’yı Mossad’ın da yardımıyla İsrail’e götürdü. Elena’nın vahşi tavırları ve kimi zaman üst seviyelere çıkan agresifliğini bastırmak için büyük çaba harcadı. Önceleri tekrardan jimnastiğe dönmesi için telkinde bulunsa da savaş Elena’nın kimyasını fazlasıyla değiştirmişti. Eğitim için gittiği her yerde sorun çıkarıyor ve arkadaşlarına zarar veriyordu. Bu durumu kontrol altına almak isteyen Larry, Elena’nın da isteği üzerine askeri kampta zorlu bir eğitim almasını sağladı. Elena jimnastik yeteneği, agresif doğası, yılmayan kişiliği ile öne çıktı. Yıllar sonra Larry Gladyo'nun başına geçtiğinde Elena'yı da hem sonuna kadar güvendiği kız kardeşi gibi hem de yetenekli ve ölümcül bir silah olarak görüp Gladyo'ya dahil etti. Kimi zaman kontrol edilemez tavırları olsa da Elena tam bir savaş makinesi olarak Gladyo'da konumunu perçinleyerek ilerliyor.

15. Ivan Vasilyev

15. Ivan Vasilyev

Rusya, Korkino doğumlu. Ailesini çok küçük yaşta, bir kazada kaybetti. Küçük yaşlarda kasabadaki kömür madenlerinde çalıştı. Daha sonra orduya katıldı. Üstün fiziksel yetenekleri ve keskin taktiksel zekasıyla üstlerinin dikkatini çekti. Rus istihbaratı için çalışan elit komando birliği olan Spetsnaz GRU'ya alındı. Çok az insanın eğitimi bitirebildiği bu birlikten, üstün başarıyla mezun oldu. Hem Rusya'da hem de Rusya dışında birçok operasyona katıldı. Özellikle Çeçen Savaşındaki başarılarıyla Cesaret Madalyası aldı. Rusya'da değişen siyasi strateji, İvan'ı düzenin dışına itti. İvan ise hala yapacak çok şeyi olduğuna inanıyordu. Orta Doğu’da bir süre paralı asker olarak çalıştıktan sonra Gladyo ile tanıştı ve kısa zamanda oluşumun lideri haline geldi.

İçeriğin Devamı Aşağıda

16. Larry Silverstein

16. Larry Silverstein

Aşkelon'da doğdu. Ailesi fabrika işçisiydi. Larry çok parlak bir öğrenciydi. Liseyi bitirdikten sonra, Amerika'da Harvard Üniversitesi'ne burslu kabul edildi. Orada Uluslararası İlişkiler okudu. Daha sonra özel bir firmada çalışmaya başladı ve kısa bir sürede firmanın Orta Doğu sorumlusu oldu. Şirketler için yaptığı analizler ve stratejiler özellikle istihbarat kuruluşları tarafından çok takdir alıyordu. Larry için her şey bu kadar iyi giderken Aşkelon'a yapılan bir roket saldırısında ailesini kaybettiğini öğrendi. Saldırı sonrasında olayı aydınlatmak için Mossad'a girdi. Çok başarılı bir ajan oldu; ancak intikam duygusu onu yiyip bitirmekteydi. Mossad içindeki bir Gladyo ajanı Larry'e yaklaşıp ona Gladyo'ya katılırsa ailesinin intikamını alabileceğini söyledi. Bu sayede Larry, Gladyo ajanı oldu.

17. Robert O'Bannon

17. Robert O'Bannon

Texas'ta doğdu. Büyük bir çiftlikte büyüdü. Bir yandan kamyonculuk yapıyor, bir yandan da özel bir eğitim kampında 'hayatta kalma' eğitimleri alıyordu. bir gün eğitim kampları fbi tarafından basıldı ve robert tutuklandı. ceza olarak orduya alındı ve irak'a gönderildi. ordudaki gladyo ajanları izini buldu ve ona kendilerine katılmayı teklif ettiler. Robert o günden sonra gladyo'nun en önemli adamlarından biri oldu.

18. Trevor Edward Moore

18. Trevor Edward Moore

İngiltere'de doğdu. Çocukluğu Liverpool'un arka sokaklarında geçti. Silahlara, özellikle de tüfeklere olan tutkusu nedeniyle, gönüllü olarak orduya katıldı. Orduda keskin nişancı eğitimini başarıyla tamamladıktan sonra Afganistan'a gönderildi. Afganistan'da kaldığı süre içinde, birçok illegal örgütün görevinde paralı asker olarak yer aldı. Bu bilgi ortaya çıktığında ordudan uzaklaştırıldı. Bir süre serbest olarak çalıştıktan sonra yolu Gladyo ile kesişti.

19. Rosa Battaglia

19. Rosa Battaglia

İtalya'nın Roma şehrinde doğduğu biliniyor. Bunun haricinde resmi kayıtlarda Rosa hakkında herhangi bir bilgi bulunmuyor.

20. Pierre Julliard

20. Pierre Julliard

Fransa'nın Paris şehrinde doğdu. Liseyi bitirdikten sonra macera arayışı için orduya katıldı. Aldığı eğitimden sonra birçok ülkede tehlikeli operasyonlara katıldı; ama aradığı heyecanı bulamadı. Ordudan ayrılıp paralı asker olarak çalışmaya başladı. Afrika'da birçok iş aldı. Sudan, Uganda, Somali gibi, özellikle çatışmaların yoğun olduğu yerlerde, birçok göreve katıldı. Sudan'da katıldığı bir operasyonda Gladyo ile karşı karşıya geldi. İvan, Pierre'i operasyon sırasında yakaladı. Onu öldürmek yerine Gladyo'ya davet etti ve Pierre Gladyo'ya katıldı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Zula karakterlerini artık daha iyi tanıyoruz. Peki sizin en sevdiğiniz Zula karakteri hangisi? Yorumlarınızı eksik etmeyin.

Tüm karakterlerin hikayelerini keşfetmek için %100 yerli, %100 aksiyon dolu Zula dünyasına adım at!

Tüm karakterlerin hikayelerini keşfetmek için %100 yerli, %100 aksiyon dolu Zula dünyasına adım at!

Üstelik oynamak için aşırı gelişmiş sistem gereksinimleri içeren bir bilgisayara sahip olmana da gerek yok!

Sen de Zula’ya kayıt olup hemen ücretsiz oynayabilirsin

İçeriğin Devamı Aşağıda
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
28
12
11
5
5
4
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Anıl

Zula değil Kurtlar Vadisi'ymiş haberim yok