Hep Aynı Makyajı Yapmaktan Sıkılanlara 2018'in En Yenilikçi Güzellik Trendleri

117PAYLAŞIM

2018 yeni trendleriyle geldi. Bu kez hep aynı tür makyajlardan sıkılanların iç sesini duymuş olan makyaj artistleri cesur yeniliklerle karşımızda.

1. Işıltılı baz.

2018'in en büyük trendi ışıltılı, ancak simli olmayan bazları tüm yüze uyguladıktan sonra makyaja başlamak. Böylece üstüne mat ürünler bile kullansanız cildiniz içten parıldıyor.

2. Göz kalemi.

Alt kirpik dipleri unutulalı çok olmuştu, bu yıl bu bölgeyi hatırlatmak isteyen uzmanlar göz kalemini geri getiriyor. Özellikle renkli far ve göz kalemlerini göz altında sıkça göreceğiz.

3. Altın aydınlatıcı.

Rihanna'nın gösterişli altın rengi aydınlatıcısı sayesinde ortaya çıkan bu trend elbette esmer tenliler ve yaz mevsimi için daha uygun.

4. Ters gölgelendirme.

Göz makyajında göz pınarlarının aydınlatıldığı ve dış köşelerin gölgelendirdiği makyaj bir kural gibidir. Bu durum değişiyor ve renk yoğunluğu göz pınarlarına geçiyor. Özellikle gözleri birbirinden uzak olanlar için ideal bir uygulama.

5. Örümcek bacağı kirpikler.

Bu görüntüyü sevmeyip kirpik tarağıyla kirpiklerini tek tek ayıranlar olsa da, 60'lardan çıkıp gelen bu yoğun kirpiklerin popüler olması öngörülüyor.

6. Simler.

Bu pek yeni bir trend değil tabii, ama belki artık günlük makyajda da simleri abartmadan kullanmaya başlayabiliriz.

7. Kremsi rujlar.

Mat, likit rujlar yerini kremsi, hafif rujlara bırakacak. Çatlak dudak görüntüsünden kurtulacaksak ne güzel.

8. Abartılı eyeliner.

Eyeliner modası geçti sananlar yanılıyor, çünkü eskisinden bile güçlü bir şekilde geliyor. Gözleri çerçeveleyen eyeliner'lar sert bir görüntü için ideal.

9. Yumuşak görüntü.

Keskin hatlar bir kenara atılacak gibi. Keskin eyeliner, çerçeveli dudaklar, kalemle çizilmiş kaşlar gidiyor, daha yumuşak görünümler geliyor.

10. Metalik.

Annelerimizin 80'lerde kullandığı ve şu an babaanne ruju olarak tanımlanan sedefli veya yeni adıyla metalik rujları hayatımıza dahil etmeye çalışacaklar. Ruj olarak kullanmak istemeyenler için farlarda daha güzel görünüyor gibi.

11. Renk patlaması.

Tıpkı eski günlerdeki gibi tek renk farı kaş kemiğine kadar sürmek moda olacak. Yeterince cesur olmayanlar doğal renkleri tercih edip sadece göz kapağına da uygulayabilir elbette.

12. Mor tonları.

Yılın rengi seçilen Ultraviyole, makyaja da yansıyor. Yaz aylarına doğru daha sık göreceğimiz tonlar olacak.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir