Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Henüz 6 Aylıkken Aşırı Büyümeye Başlayan Igor Vovkovinskiy'in Zorlu Yaşamı

 > -

Hızlı büyüyen bebek her zaman iyidir; tabi ki işler ters gidip birazcık fazla büyümüyorsa...

Kaynak: http://likes.com/g/12771100?v=n3i5LGoa7E...

Ukraynalı annenin minik oğluyla başı derde girmiş.

Igor Vovkovinskiy'in henüz 6 aylıkken bir yaşındaki bir bebek boyutuna ulaşması, annesi Svetlana'yı endişelendirmeye başlamış. Igor 1 yaşına geldiğinde de 3 yaşındaki bir çocuğun boyuna erişmiş.

Svetlana doktorlardan yardım istemiş.

Doktorlardan bilgi alan anne, oğlunun hipofiz bezinde tümör olduğunu öğrenmiş. Bu da aşırı büyüme hormonu salgılanması yüzünden aşırı büyümeye yol açmış.

Ergenlik öncesi durumu: akromegalik gigantism

Ukraynalı ve Rus doktorlar Igor'a yardım edecek bir tedavi bulamayınca, Svetlana, tıbbi destek için ailesiyle birlikte ABD Minnesota'ya taşınmış.

Igor'un hipofiz tümörü alınmış.

Doktorlar ameliyatla tümörü almışlar; fakat yine de 20 yaşına kadar büyüme hormonu üretimi devam etmiş. 28 yaşındaki Igor, son olarak ölçüldüğünde 2.33 metrenin üzerinde çıkmış.

Hayat bir mücadele...

Çoğu insanın hafife aldığı basit işler, Igor için zorlu engellere dönüşmüş. Kapılardan geçmek gibi.

Koltuk, yatak gibi birçok mobilyaya nadiren sığıyor.

Uyumak kesinlikle meşakkatli bir iş. Genç adam bu durum için şöyle diyor: ''Artık toplumun herhangi bir kesimine uyabileceğimi zannetmiyorum. Uzun olmak, dünyayı can sıkıcı hale sokuyor, uymak zorunda olduğum her şey benim için çok çok küçük kalıyor.''

Kabul edilme süreci geçiliyor.

Igor, talk showlarla, reklamlarla, filmlerdeki küçük rollerle ve yerel Minnesota Timberwolves NBA oyunlarıyla biraz ün kazanıyor. Şu anda hukuk eğitimi görüyor. 6 yıllık bir süre zarfında 18 ameliyat geçirmek ise gündelik bir işte çalışmasını epey zorlaştırmış. Ancak eski futbol koçu Lou Holtz'un bir sözü sayesinde iyimserliğini kaybetmiyor: ''Seni yıkan şey yükler değil, onu taşıma şeklindir.''

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
salca

bide body yapsın valla dünya şampiyonu olur bidahada kimse geçemez o skoru

denonsrunwhenagoodmangoestowar

insan merak etmeden duramıyor. acaba kaç santim.

tugrul-gedik

Diyor ya 2.33 :p

akarcay

allah herşeyi orantılı versin

ezgisen

o.O zor bir durum

Başlıklar

Amerika Birleşik Devletleriannefutbol
Görüş Bildir