Görüş Bildir
Haberler
Hemşirelerin İdeal Sevgili ve Eş Olduklarını Gösteren 12 Sebep

etiket Hemşirelerin İdeal Sevgili ve Eş Olduklarını Gösteren 12 Sebep

Fulin
14.10.2016 - 16:52

Hemşirelik, kuşkusuz en kutsal mesleklerden biri. Tamamen yardımseverlik temelinin üstüne inşa edilen bu güzide mesleği icra eden hemşirelerle birlikte olmak bir ayrıcalık sayılır. Eğer zaten hemşire bir sevgiliye sahipseniz gurur duyun, değilseniz de şimdiden arama çalışmalarına başlayın bizce.

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Yardımsever ve insani mizaçlıdırlar.

Hemşirelik, bunlar olmadan yapılabilecek bir meslek değil. Özlerinde daima iyilik vardır.

2. Kendilerini başkalarına adarlar.

Bu onlar için iyi bir özellik olmayabilir; ama aileleri için güzeldir. Her zaman yardımınıza koşacak, öncelikle sizi düşünecektir.

3. Kriz yönetimi konusunda çok iyidirler.

Meslekleri soğukkanlı olmayı gerektirdiğinden, kriz yönetimini iyi bilirler. Hayatınızda çıkabilecek herhangi bir sorunu daha kolay atlatırsınız.

4. Sağlık sorunlarınızda özel bir hemşireniz olması harikadır.

Bu çok büyük lüksün sevdiğiniz kişide olması harika bir özellik değil mi? Hastanede yaptırmanız gereken iğneyi, pansumanı evde sevgiyle yaptırabilir; hastalıkları daha kolay atlatabilirsiniz. Yanlış ilaç kullanımı, yanlış teşhis, hastalığınızı geç fark etme gibi durumlar evinizden uzak olur.

5. Aile büyükleriniz onu çok sevecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz durum sebebiyle elbette. Yaşlandıklarında yakınlarında bir hemşire olması fikri onlara cazip gelecektir. Üstelik bir de devlet memuruysa ona bayılacaklardır.

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Aynı anda birçok işi yapabilme yetenekleri vardır.

İşleri organize etme becerileriyle hayatınızı kolaylaştırırlar. Bir evi çekip çevirmek onlar için çocuk oyuncağıdır.

7. Çalışkan ve prensiplidirler.

7. Çalışkan ve prensiplidirler.

O kadar yoğun dersi vermek kolay mı sandınız?

8. Daima farklı sohbet konularınız olacaktır.

Bir hemşireyle birlikteyken asla sıkıcı sohbetlere maruz kalmazsanız. Tabii anlatılan hikayelerin çoğu korkunç ve iğrenç olabilir, bu tür konular ilginizi çekiyorsa hiç sıkılmazsınız.

9. Evde bir sürü eşantiyon ürününüz olur.

9. Evde bir sürü eşantiyon ürününüz olur.

Her ne kadar eskisi kadar fazla olmasa da, ilaç firmaları ve hastaneler çalışanları için eşantiyon hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

10. İnsanlar sevgilinizin ya da eşinizin hemşire olduğunu duyunca içten içe bir imrenme duyacaktır.

Hemşireler genelde çekici bulunur. Bunun üstüne yeteneklerini de katınca, kıskanılmamanız biraz zor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

11. Nöbetler ilişkinize farklılık katar.

11. Nöbetler ilişkinize farklılık katar.

Evet, nöbetler çiftler için büyük sıkıntı, tatil ve bayram gibi özel günler bile güme gidebiliyor. Ancak farklı bir açıdan düşünüldüğünde sabah iş akşam ev monotonluğunu yıkan nöbet geceleri, ilişkinize değişiklik katacaktır.

12. Çocuklarla iyi anlaşır ve onları iyi yetiştirirler.

12. Çocuklarla iyi anlaşır ve onları iyi yetiştirirler.

Bebek bakımı ve çocuk yetiştirme konuları onlar için hem kolaydır, hem de bu konular hakkında yeterli bilgi beceri sahibidirler.

BONUS: Kadın ruhundan anlarlar.

Elbette erkek hemşireleri unutacak değildik. Saydığımız tüm sebepler onlar için de geçerli. Üstelik eğer aşırı kıskanç değilseniz, birlikte olduğunuz kişinin kadın ağırlıklı bir meslekten olması; onun sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
791
383
281
131
90
36
35
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Simge Güngör

Kötü hemşire yoktur. Kötü bir insan vardır ve o insan hemşire olmuştur. Kötü hasta yoktur. Kötü bir insan vardır ve o insan hasta olmuştur. Ve evet herkes kö... Devamını Gör

herkeselololo

tıp dünyası yıllardır hemşirelerin neden hastanenin sahibi gibi davrandığını çözemedi. Bu saydıklarınız doktorlar için geçerli hemşireler için değil.

herkeselololo

ben de öğretmenlerin ideal eş sevgili olduğuyla ilgili bir galeri oluşturmayı düşündüm 100 den fazla sebebi olduğu için yorulmak istemedim. Üşendim.

portside

Editör ömründe hemşire ile takılmamış beli. Ne kadar zor ve yıpratıcı olduğu hakkında hiç fikri yok. İşin hasta ve senden beklenti içinde olan insanlar. Hem ... Devamını Gör