Hemşirelerin İdeal Sevgili ve Eş Olduklarını Gösteren 12 Sebep

51bPAYLAŞIM

Hemşirelik, kuşkusuz en kutsal mesleklerden biri. Tamamen yardımseverlik temelinin üstüne inşa edilen bu güzide mesleği icra eden hemşirelerle birlikte olmak bir ayrıcalık sayılır. Eğer zaten hemşire bir sevgiliye sahipseniz gurur duyun, değilseniz de şimdiden arama çalışmalarına başlayın bizce.

1. Yardımsever ve insani mizaçlıdırlar.

Hemşirelik, bunlar olmadan yapılabilecek bir meslek değil. Özlerinde daima iyilik vardır.

2. Kendilerini başkalarına adarlar.

Bu onlar için iyi bir özellik olmayabilir; ama aileleri için güzeldir. Her zaman yardımınıza koşacak, öncelikle sizi düşünecektir.

3. Kriz yönetimi konusunda çok iyidirler.

Meslekleri soğukkanlı olmayı gerektirdiğinden, kriz yönetimini iyi bilirler. Hayatınızda çıkabilecek herhangi bir sorunu daha kolay atlatırsınız.

4. Sağlık sorunlarınızda özel bir hemşireniz olması harikadır.

Bu çok büyük lüksün sevdiğiniz kişide olması harika bir özellik değil mi? Hastanede yaptırmanız gereken iğneyi, pansumanı evde sevgiyle yaptırabilir; hastalıkları daha kolay atlatabilirsiniz. Yanlış ilaç kullanımı, yanlış teşhis, hastalığınızı geç fark etme gibi durumlar evinizden uzak olur.

5. Aile büyükleriniz onu çok sevecektir.

Yukarıda bahsettiğimiz durum sebebiyle elbette. Yaşlandıklarında yakınlarında bir hemşire olması fikri onlara cazip gelecektir. Üstelik bir de devlet memuruysa ona bayılacaklardır.

6. Aynı anda birçok işi yapabilme yetenekleri vardır.

İşleri organize etme becerileriyle hayatınızı kolaylaştırırlar. Bir evi çekip çevirmek onlar için çocuk oyuncağıdır.

7. Çalışkan ve prensiplidirler.

O kadar yoğun dersi vermek kolay mı sandınız?

8. Daima farklı sohbet konularınız olacaktır.

Bir hemşireyle birlikteyken asla sıkıcı sohbetlere maruz kalmazsanız. Tabii anlatılan hikayelerin çoğu korkunç ve iğrenç olabilir, bu tür konular ilginizi çekiyorsa hiç sıkılmazsınız.

9. Evde bir sürü eşantiyon ürününüz olur.

Her ne kadar eskisi kadar fazla olmasa da, ilaç firmaları ve hastaneler çalışanları için eşantiyon hediyeler dağıtmaya devam ediyor.

10. İnsanlar sevgilinizin ya da eşinizin hemşire olduğunu duyunca içten içe bir imrenme duyacaktır.

Hemşireler genelde çekici bulunur. Bunun üstüne yeteneklerini de katınca, kıskanılmamanız biraz zor.

11. Nöbetler ilişkinize farklılık katar.

Evet, nöbetler çiftler için büyük sıkıntı, tatil ve bayram gibi özel günler bile güme gidebiliyor. Ancak farklı bir açıdan düşünüldüğünde sabah iş akşam ev monotonluğunu yıkan nöbet geceleri, ilişkinize değişiklik katacaktır.

12. Çocuklarla iyi anlaşır ve onları iyi yetiştirirler.

Bebek bakımı ve çocuk yetiştirme konuları onlar için hem kolaydır, hem de bu konular hakkında yeterli bilgi beceri sahibidirler.

BONUS: Kadın ruhundan anlarlar.

Elbette erkek hemşireleri unutacak değildik. Saydığımız tüm sebepler onlar için de geçerli. Üstelik eğer aşırı kıskanç değilseniz, birlikte olduğunuz kişinin kadın ağırlıklı bir meslekten olması; onun sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mustafa-kaya40

Bu içeriği hazırlayan sanırım evlenmek isteyen bir hemşire kızımız bu video tam ona hitap ediyor

bahar-yagmur

kesinlikle almayadaki hemsireler ve burdaki hemsireler cok farkli bunu ben yasadigim icin biliyorum ve ne yazikki burdaki cogu hemsire hepsi deyil ama gercekten iyi davranmiyorlar heleki özel hastane deyilse bittin ama almanyda inanin cogu hemsire isini gercekten severek yaptig icin daha iyi davraniyorlar

marmeladov

aynen

bagatur-kabasakal

Yalan aga! Aramayın, bulaşmayın!

melih182

bilinmeyen gerçekler; hemşire iseniz asla düzenli bi hayatınız olmaz, hemşire eşiyseniz cocuklarınızı büyütme konusunda size çok büyük bi görev düşer hele ki sizde yoğun çalışıyosanız çocuklarınızın vay haline, ha bide eşiniz ara sıra hastanede olaylarını evde uzun uzadıya anlatır cünkü hastanede insanlar hasta oldugu için genelde alttan alırlar.

Görüş Bildir