Hem Bütçenize Uygun Hem de Gerçekten İşe Yaradığına Kalıbımızı Basacağımız 10 Cilt Bakım Ürünü

75PAYLAŞIM

Cilt bakım ürünleri çok çeşitlendi. Kimisinin markası, kimisinin tasarımı, kimisinin de fiyatına kanıp satın alıyor, sonra da evde bir köşede unutuyoruz. Çünkü çoğunlukla ürünün kendisi hüsran! Ucuz diye aldığımız ürün yüzünden, bir ikincisini satın alıyor ve daha çok para harcadığımızla kalıyoruz. Kutusunu beğendiğimizi alıp, içinin dışıyla hiçbir alakası olmadığını fark ediyoruz. Bazen çok güvendiğimiz markalar bile bizi yanıltmayı başarabiliyor. İşte tam da bu sebeplerden biz sizin için hem bütçenize uygun hem de gerçekten işe yarayan ürünleri bir bir seçtik.

1. Önce makyajınızı çıkararak başlayalım. Gözlerinizi ovuşturmadan, kirpiklerinizi gereksiz yere dökmeden, suya dayanıklı maskaranızı bile çıkarabilen bir makyaj temizleyicisi arıyorsanız, buldunuz!

''Bu tarz çift fazlı temizleyicileri almadan önce hep bir tereddüte düşerdim: Acaba cildimi gereksiz yere yağlandırır mı diye. Ama bunda hiç öyle bir durum olmadı. Hem de kirpiklerimden olmadan göz makyajımı rahatça çıkarabildim.'' 

Çıkmayan maskaralardan muzdarip olanları şöyle alalım.

2. Makyajınızı silmiş olmanız, yüzünüzün temizlendiği anlamına gelmez. Şimdi de sizi mutlu edecek bir yüz temizleyicisi önerimiz var:

Bu ürün gerçekten de mutlu ediyor; çünkü köpük formunda. Cildinizi de gerçekten temizlediğini hissedebiliyorsunuz. 

''Lens kullanmama rağmen herhangi bir rahatsızlığa sebep olmadığı için bittikçe yenisini alıyorum. Köpük olması da ayrıca hoşuma gidiyor.''

Kaliteli bir yüz yıkama ürünü arayanlar buradan.

3. Siyah nokta şikayetiniz varsa, yalnız değilsiniz. Ama fondötenle kapatmak yerine derinlemesine temizlemelisiniz. Yani peeling zamanı!

Peeling yaparken yüzünüz çizilecek veya bir şekilde zarar görecek diye korkanlardansanız, sizi rahatlatacak, tamamı doğal içerikli ürün kesinlikle bu. Yüzünüzü temizledikten sonra siyah noktalarınızın yoğun olduğu burun ve çene gibi bölgelerinizin üzerinde yoğunlaşarak dairesel hareketlerle uygulayın ve suyla yıkayın. Düzenli kullanımda siyah noktalarınızı özleyeceksiniz bile. 😉

Siyah noktalarla vedalaşmak için buraya tıklıyoruz.

4. Sıra tonikte! Cilt yapınıza uygun bir toniğiniz mutlaka olmalı. Bu tonik karma ve yağlı ciltler için uygun:

İçeriğinde yeşil çay ve üzüm özleri var. Yani temizlerken, bakım da yapıyor. Neredeyse de tamamı doğal bir içeriğe sahip olduğu için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Özellikle de gün içinde sürekli parlayan bir cilt yapınız varsa, matlaştırıcı bu tonik size göre.

Parlayan cildini matlaştırmak isteyenleri şöyle alalım.

5. Havalar ısındıkça, güneş ışınlarının zararlı etkileri de artıyor demektir. Şu andan itibaren kullandığınız nemlendiriciniz mutlaka güneş koruyuculu olmalı.

Aslında kışın da güneş koruyuculu bir nemlendirici tercih etmeniz gerekir, çünkü güneş ışınları siz fark etmeden kışın da cildinizi etkiler. Bizim yaz için seçtiğimiz bu ürünün fazladan bir özelliği var: Leke oluşmasını da önlüyor. Yazın daha etkili gelen güneş ışınları nedeniyle sonradan oluşan cilt lekeleriyle daha fazla uğraşmak istemiyorsanız, leke önleyici, güneş korumalı bu nemlendirici sizin için.

Kahverengi lekelenmeyi önleyen, güneş korumalı krem için tıklayın.

6. Eğer aşırı hassas bir cildiniz varsa, nemlendirici, koruyucu ve yatıştırıcı etkili, renkli bir krem kullanmalısınız.

İçerdiği termal su sayesinde hassas ciltleri yatıştıran güneş koruyuculu bu krem, aynı zamanda da renkli olduğu için çok sıcak olan yaz aylarında ekstra bir renklendirici kullanmanıza gerek kalmaz.

Hassas ciltler için güneş koruma kremi için tıklayın.

7. Yaz kış fark etmeden bakım isteyen dudaklarınızı unutmayın.

Özellikle mevsim geçişlerinde kuruyan, çatlayan dudaklarınız için şimdiye kadar bir sürü nemlendirici denediğinize eminiz. Her seferinde sonuç daha çok kuruyan dudaklarınız olduysa, Nuxe'un bu nemlendiricisini deneyin. Özellikle gece uyumadan önce sürerseniz, sabah yumuşacık dudaklarla uyanabilirsiniz.

Gerçekten işe yarayan bu dudak nemlendiricisi için tıklayın.

8. Göz çevrenizde ince çizgiler oluşmaya başladıysa ve koyu halkalar varsa, probiyotik özellikli bu göz kremi size göre.

Birçok göz kreminde olmayan güneş koruma faktörü de bu kremde var. İçerdiği probiyotikler sayesinde de diğer kremlere göre çok daha etkili. Makyajın altında da yağlı bir doku bırakmayıp, hemen emildiği için hiçbir sıkıntı yaratmıyor.

Daha sağlıklı ve canlı göz çevresi için sizi şöyle alalım.

9. Cildinizin gün içerisinde de neme ihtiyacı var. Mis kokulu bu sprey nemlendirici de gün içerisinde tazelenmek için birebir.

Küçük göründüğüne bakmayın bayağı uzun bir süre kullanabiliyorsunuz ve gerçekten de çok güzel kokuyor. Hem boyu sayesinde çantanızda taşıyabiliyorsunuz hem de makyajınız olsa bile uygulayabiliyorsunuz. 

Gün içerisinde tazelenmek isteyenleri buraya alalım.

10. Kırışıklıkların en büyük sebeplerinden biri de şehir hayatının yıpratıcı etkisi. Daha canlı ve nemlenmiş bir cilt için jel dokuya sahip bu kremi deneyebilirsiniz.

Hava kirliliği, günlük koşuşturmacaların sebep olduğu stres, yorgunluk gibi durumlar da cildinizi etkiler. Bu etkileri en aza indirgemek ve cildinizi korumak için geliştirilmiş bu jel dokulu nemlendiriciyi mutlaka deneyin. Jel dokusu ile karma ciltler için de uygun olan bu nemlendirici, hem kolay emilir hem de ciltte yapışkanlık hissi bırakmaz.

Şehir hayatının etkilerini cildinizden silmek için tıklayın.

Görüş Bildir