Helal Olsun Size! Güldür Güldür'ün Mizahla Harmanlayarak Verdiği Efsane Ayarlar İnsana "İşte Bu!" Dedirtiyor

534PAYLAŞIM

Kadına şiddet konusundaki ayar vermelerinin önünde saygıyla eğiliyorum!

Hayatımızda "iyi ki var" dediğimiz bir ekip Güldür Güldür. Her şeyin zor olduğu şu hayatta dertlerimizi unutturup yüzümüzü güldürmeyi başarabiliyorlar.

Bir de Şevket Hoca var ki hastasıyız. Taşı gediğine koyma konusunda uzman, komiklikte bir numara. Şevket Hoca'nın ne kadar başarılı bir ayar verme ustası olduğuna birazdan geleceğiz.

Sadece Şevket Hoca değil, diğer karakterlerin de bir yandan güldürüp bir yandan ayar verdiğini görmüştük. Mesela şu efsane Pozitif Toplantı skecindeki replikleri bir hatırlayalım:

Gazetecilerin yaptığı toplantıda, başlıkları halkın hoşuna gidecek şekilde atmaya çalışan ekip “Ekmeğe yüzde 20 zam geldi” haberine “Obeziteye tokat! Halkımız ekmek yiyemediği için yaza fit vücutlarıyla merhaba diyecek” şeklinde değiştirmişti.

Artan obezite oranları hakkındaki habere “Var ki yiyoruz”, 

İşsizlik oranı açıklandı. İşsizlik yüzde 10” haberine “Çalışma oranı yüzde 90”

“Tonlarca limon çiftçinin elinde kaldı” haberine ise “Çiftçi limonataya doyacak” şeklinde başlık atmışlardı.

Kadına şiddet konusunu da unutmadılar elbette. Skeçte öyle güzel göndermeler vardı ki, bazıları şöyleydi:

"Sizin de mi katiliniz kravat taktı diye indirimden yararlandı?
Yoksa siz de dayak yiye yiye öleceğim korkusuyla kocanızdan boşanamıyorsunuz?
Yoksa siz de mi tacize uğruyorsunuz her yerde?"

Son bomba da kırmızı eşofmanını sevdiğimiz Şevket Hoca'dan geldi. Elindeki balın tanıtımını yapan ve balın güç verdiğini söyleyen Şevket Hoca, balı soru sorma ekibine de veriyor.

Daha sonra ekip arkadaşları tarafından apar topar götürülüyor ve Şevket Hoca'nın ağzından şu sözler dökülüyor: "İşte gördüğünüz gibi bunlara kuvvet verdik, kuvvet döndü bizi vurdu. Siyaset de aynı böyle. Bal gibi verdiğiniz kuvvet size geri dönüverir."

Ne diyelim ki, iyi ki varsınız! İyi ki bizi güldürüyor, dile gelmeyenleri çok güzel dile getiriyorsunuz. Seviyoruz merkez!

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
obirabhaz

Önceden yoktu yeni yeni gönderme yapmaya başladılar

Gizli Kullanıcı

aşağıdaki pedroya,Siz ne izliyorsunuz efenim her gün national'da hayvan belgeseli ya da kuantum fiziğiyle ilgili programlar mı ? Dostum zaplar geçersin izleme, niye insanlara saygı duymak zor bu kadar senin için ?

Gizli Kullanıcı

bunu izleyen recep ivedik izleyenle eşdegerdir benim gözümde.bu türk televizyonlarının rezilligi nedir,ne dizi var izleyecek,ne film ne program..

Gizli Kullanıcı

çağlar en iyisi zaten ya

tugce-hatipoglu

Sürekli bir şeylere: ''şunu izleyen var mı yea...'' diye eleştiren insanları anlamıyorum. aynı şeyleri sevmek ya da aynı şeylerden nefret etmek gibi bir zorunluluğumuz mu var ? Evet izleyen var arkadaşım. Gayet gülerek, severek izliyorum. saygı duymak neden bu kadar zor. Zorla mı izletiyorlar ? bir sürü insanın emeği var sonuçta orada. Zaplayın geçin, çok basit bir şey aslında.

Görüş Bildir