Görüş Bildir
Haberler
HDP Heyeti Bakan Ala ile Görüştü

HDP Heyeti Bakan Ala ile Görüştü

Fatih UZUN
09.10.2014 - 21:52

Pervin Buldan, İdris Baluken ve Sırrı Süreyya Önder'den oluşan HDP heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala, bakanlık binasında görüştü. 19.30'da başlayan görüşme yaklaşık 1 saat sürdü.

Heyet sabah saatlerinde Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan ile görüşmüş ardından HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Diyarbakır'da basın toplantısı düzenlemişti.

HDP heyeti, İçişleri Bakanı Efkan Ala'ya Suruç Mürşitpınar sınırında yaşanan olumsuzluklar, 25 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan olaylar hakkında düşünce tespit ve önerilerini aktardıklarını bildirdi.

HDP Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, HDP İmralı Heyeti'nin sürecin çatışmalı bir hal aldığı günden beri yürüttüğü temaslar kapsamında İçişleri Bakanı Ala ile bir görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Görüşmede gerek Suruç Mürşitpınar sınırında yaşanan olumsuzluklar, gerekse de 25 yurttaşımızın hayatını kaybetmesine yol açan olaylar hakkında düşünce tespit ve önerilerimiz kendisine aktarılmıştır. Diyalog, daha büyük sıkıntıların yaşanmaması için vazgeçilmez en temel yöntemimiz olmalı düşüncesiyle bu temaslarımızı ilgili tüm devlet ve hükümet yetkilileriyle sürdürmeye devam edeceğiz. Bu diyaloglar sonunda Kobani'deki katliam tehlikesinin bertaraf edilmesi, çözüm süreci ile ilgili adımların hızlandırılması ve toplumsal olaylara yaklaşım konusunda gerekli hassasiyetlerin gösterilmesi, toplumsal barışımızın en temel güvencesi haline dönüşmüştür. Bu konuda hükümetin de üzerine düşen sorumlulukları ivedilikle yerine getirmesi elzemdir.''

AA

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0