HBO Yaptı Yine Yapacağını! Euphoria Daha İlk Bölümünden Limitleri Zorlamaya Başladı!

-
Abone ol

HBO'nun yeni dizisi bağımlılık, anksiyete, hiperaktivite bozukluğu gibi pek çok farklı sorunla boğuşan bir grup liseli genci ve sorunlarını oldukça dramatik açılardan ele alıyor. 

Bir HBO dizisi olduğu için herkesin aklında merak edilen soru: "Ne kadar çıplaklık ve ekstrem sahneler var?" Cevap: Bir hayli fazla...Euphoria daha ilk bölümünden limitlerimizi zorlamaya başladı.

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/christopherhuds...

Euphoria da ne diyenleri şöyle alalım 👇

Tanıtımı böyle olunca herkes ilk bölümüne balıklama daldı ve ortalık karıştı.

Gençliğin dramatik ve karanlık dünyasına hoş geldiniz...

İlk bölümün resmi özeti şu şekilde: "17 yaşındaki Rue, rehabilitasyondan yeni çıkmıştır fakat uyuşturucudan uzak durmaya niyeti yoktur. McKay'in evindeki partide kasabaya yeni taşınan Jules ile tanışır. McKay Cassie ile yakınlaşmaya başlayınca Nate aklını çeler. Önceden birlikte olan Nate ve Maddy'nin amacı birbirlerini kıskandırmaktır. Tüm bunlar olurken, Kat bir şeyi kaybetmenin eşiğindedir."

Hikaye ile ilgili ufak tefek spoilerlar geliyor, açılın!

Dizinin ilk bölümlerinde Rue'nun onu rehabilitasyona götüren yaşantısına değiniliyor. Daha sadece küçücük bir çocukken Rue'ya anksiyete, OKB ve DEHB teşhisleri konmuş. Rue 8-12 yaş aralığı ile ilgili hiçbir şey hatırlayamıyor ve yüksek dozda ilaç kullanıyor. 

Rehabilitasyonunun sonuna geçmeden önce Rue'nun ara sıra kaçak Xanax aldığını da görüyor, karakterin dramı ile hızlıca tanışıyoruz.

Dizide yer yer Rue'nun sesinden rüya gibi kesitlere de yer verilmiş.

İlerleyen dakikalarda dalyan gibi delikanlılarımız McKay ve Nate ile tanışıyoruz. McKay Cassie'den hoşlanıyor. Nate ise tam bir öküz ve bunun kanıtlarını defalarca görebiliyoruz ilk bölümde.

Sen yenisin galiba...

Kasabaya yeni taşınan Jules'u McKay'in evindeki partide tanıyoruz. Kendisi daha sonra appten tanıştığı biriyle birlikte olmak için partiden kaçıyor. 

DominantDaddy adlı kullanıcıyla buluşması biraz kaotik ve "hareketli" geçiyor. Fakat HBO izleyicileri olarak böyle sahnelere alışkınız.

*Burası ekstra ekstra spoiler* 

 DominantDaddy adlı kullanıcı Nate'in babasının ta kendisi. Koca adam küçücük kızlara appten yürüyor olaya bak.

Gençlik bitmiş be!

Dizi daha ilk bölümünden pek çok sürpriz ve oldukça ağır sahnelerle dolu. Superbad ya da American Pie gibi filmlerden anımsayacağınız tatta diyaloglar var ve haliyle HBO olduğu için çıplaklık kaçınılmaz. 

İzlenir mi derseniz de İZ LEN SİN!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
viyol10sel

Arkadaş şu gençleri bir salın artık, sanki siz biz gençken dünyayı kurtaracak seviyede miydik, bırakın ne izliyorlarsa izlesinler, iyiyi kötüyü ayırt edebilecek seviyede olan biri ne izlerse izlesin hangi ortama girerse girsin, hangi şartlarda olursa olsun kötü yola sapmaz, ki zaten konu cinsellikse o kötü bir yol değil, damacanaya elektrik direğine kayan bir nesil yerine cinselliklerini özgürce yaşayan bir nesil çok daha iyi olacaktır...

kemal-baltaci

bu boktan neslin başımıza ne iş açacağını görmek isterseniz "universe 25" deneyini okunumanızı tavsiye ederim. Kısaca özet şu, zor zamanlar güçlü insanları oluşturur - güçlü insanlar rahat zamanları olurşutur - rahat zamanlar zayıf insanları oluşturur - zayıf insanlar zor zamanları oluşturur.

zana88228795

Şahsen, sigara, alkol, uyuşturucu gibi bağımlılıklar ile alakalı kamu spotu tarzında bir uyarı veya reklam görmek yerine bu gibi bağımlılıklara sahip insanların neler yaşadığı, ne gibi ruhsal ve fiziksel problemler ile uğraştığı film, dizi, biyografi ve belgeseller izlemek beni ve ''boktan nesil'' olarak nitelendirmiş olduğunuz içerisinde bulunduğum jenerasyonu daha fazla uzak tutuyor. İnsanların meraktan veya özenme durumundan değil de, baskıdan mütevellit bu gibi alışkanlıkları edindikleri kanaatindeyim. Bu dizide görmüş olduğunuz çoğu şeyi sadece amerikada değil, bir çok ülkede ve yaşadığımız ülkede de görebilirsiniz. Kör gibi davranıp ortalığa saldırmak yerine, etrafınıza bakmanızı öneriyorum.

zana88228795

Zor zamanlardan kasıt nedir tam olarak bilmiyorum fakat bu boktan neslin muhtemelen bir çoğunuzdan daha fazla zor zamanlar yaşadığını gördüm. Umarım siz de görebilirsiniz. İnsanlar seks yapabilir, alkol kullanabilir, istediği her şeyi izleyebilir. Hırsızlık yapmaktan, şiddetten, istismardan ve cinsel suçlardan iyidir. Kimseye bir zararları yok çünkü

magnum22

30 yaşındayım. izleyince etkileniyorum, şükürler olsun ki özenmiyorum... ama 16-17 yaşında olduğum zaman izlesem sanıyorum fark edebilirdi. yeniliklere açık bir insanım ama bu tür diziler bence ergen-genç insanları çökertme üzerine kurulmuş gibi geliyor.

zana88228795

Siz nerede yaşıyorsunuz? Hangi gezegende? Çünkü benim yaşadığım gezegende ve ülkede, eşcinsel veya trans insanlar, evli olduğu halde jigololuk yapan insanlar, kocasını aldatan kadınlar, bir birleri ile seks yapan ve alkol kullanan gençler, çocuk gelinler, tecavüzler, mobbingler, cinayetler, zorbalıklar var. Bunları görüyor olmak, daha temkinli olmamı ve çevremde olup bitenlerden haberdar olmamı sağlıyor. Bunları dizilerde değil, normal hayatta gördüm. Ergen-genç insanları bunlar çökertmez, üst jenarasyonlar tarafından saçma bir psikoloji ile sürekli aşağılanmak, hep bir telaşe, hayatta kalma çabası, kariyer, iş ve belki hiç genç olamamışlık tüketir.

Görüş Bildir