Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayvanlar Aleminden 25 Olağanüstü Tatlı Ebeveynlik Hikayesi

 > -
Hayvanlar Aleminden 25 Olağanüstü Tatlı Ebeveynlik Hikayesi

Her alemde çocuğunu korumaya yönelik olsa da, hatta hayvanlar aleminin kendi türleri için ebeveynlik konusunda insanlardan farklı küçük tatlı sırları olsa da, bir çok açıdan ebeveynlik modelleri insanlarınkiyle aynı. Örneğin : Filler, genç dişi fillerin kendi çocuklarına bakıcılık yapmasını rica ederlermiş, tanıdık geldi mi? 

Her şey  aynı değil tabii. Örneğin Panda anneler genelde 2 çocuk doğurur, ancak sadece 1 tanesine annelik yaparlarmış. Panda anneleri "Vay zalimler!" diye yargılamayın hemen, vahşi hayatta ya çocuklarının 2sine de yarım yarım bakacaksın, ya da adam akıllı 1 çocuğun tüm sorumluluğunu üstlenirsin. 1 sağlıklı bebek panda, 2 zayıf bebek pandadan iyidir.

Doğal yaşamda her şey bu kadar kasvetli değil tabi, en az insanlar kadar çocuk yetiştirmeyi seven hayvanlar var! Gelin hayvan krallıklarının en tatlı ebeveynlik öykülerine, komik aile anlarına hep beraber göz atalım.

Kaynak: http://www.earthporm.com/25-cutest-paren...

1. Bu tatlı kutup ayısı, bebeğini kalın pençeleri ve yumuk patileriyle yavrusunu sarıp sarmalamış, şekerleme yaptırıyor.

2. David Lazar'ın objektifinden yakalanan bu görüntüde, Kenya'lı aslan çiftimiz, bebeklerinin yürüyüşlerini gururla izliyorlar.

3. Şu haylazlara bir bakın.

4. Ten teması, insanlar için olduğu kadar hayvanlar için de önemlidir.

5. Bu annecik, yavrusunu "ev suları" denen güvenli yere varana kadar, su üzerinde kucağında yüzdürüyor.

6. "Biraz uyu istersen koca popolum?"

7. Bebek sincaplar o kadar tüysüz ve yumuş ki, neye benzediklerini anlamak imkansız. Ama bir anne çocuğunu her zaman şıp diye tanır! Tıpkı bu sincap anne gibi!

8. Nerdeymiş anneciğin renkli kanatları altındaki yavrukuşlar?

9. Bu sıçan annemiz 6 bebeğini sırtında taşırken bir yandan dengeli bir şekilde çitin üzerinde durup, gündelik işlerini yapıyor.

10. "Anne beni de bekle!" diye annesine yetişmeye çalışan bebek bir tilki.

11. Filler, insanlar dışında, sevdiklerinin mezarlarını ziyaret eden tek canlılardır. Bu küçük yavru ve annesi dolaşmaya çıkmış neyse ki, mezarlığa falan gitmiyorlar.

12. Ne kadar peluş bu iki ayıcık?

13. Gölde kısa bir gezi yaparken, yavrularının hala tam ve eksiksiz bir şekilde sıcak kanatlarının altında olup olmadığını kontrol eden kuğu annemiz.

14. Tamam timsahlar biraz ürkütücü yaratıklar olabilir, ama ailelerine düşkün olabilecekleri kimin aklına gelirdi?!

Bu tatlı timsah ailesini objektifine alan fotoğrafçı Udayan Rao Pawar, 2013 Yılının Vahşi Yaşam Fotoğrafçısı olarak gösterildi.

15. "Oyun zamanı! Nerdeymiş benim bebeğimin gıdıklanan göbüşü?"

16. Penguenler gençleri korumak için, onları güvende ve ılık tutmak için etrafta dolanan yetişkinlerden oluşan bir nöbet sistemi geliştirmişlerdir.

17. Popişlere bakılırsa bu ikisi kesin akraba!

18. Annesi ve babası tutkulu bir eve dönüş öpücüğü paylaşırken, küçük birileri etrafta dolanıp ilgi istiyor!

19. Ney? Balık mı dedi biri?

Bu yavru sevimli ayıcık soğuk sularda yüzmekten asla korkmuyor çünkü anneciği onu korumak için hemen yanı başında bekliyor.

20. "Ama anne ben zaten tertemizim!"

21. Ayı babişko, çocuğuna, "Aman anan duymasın sana bunu öğrettiğimi." nasihatleri eşliğinde bir kaç hareket gösteriyor.

22. "Bebeğimi gören oldu mu acaba?"

23. Annişkosu öğle yemeği için avlanırken, promosyon boyun uyku saati.

24. Sadece ebeveyn olanların anlayabileceği bir anektod : Harika bir yemekten daha harika olan tek bir şey varsa o da çocuğunu doyurabilmek, o harika yemekten ona yedirebilmektir.

25. Bu kuşcağızın bu kadar ayakları olduğunu düşünmediniz değil mi? Tabii ki de bebişler saklanıyor!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mavi-mora

Zaten harika olan hayvanları anlamsız bir "şirinleştirme" çabası ile "annişko, babişko, bebiş" diye tanımlamanız, "yumuk, yumuş, peluş, göbüş, popiş" gibi okuyucunun algısını hiçe sayan vıcık vıcık kelimeler kullanmanız çok itici olmuş. Belgesel tadında bir paylaşım olabilecekken; bu şımarık ve yapay anlatım tarzı, paylaşımın kalitesini bir anda sıfırlayıvermiş! Ayrıca bir de bilgi ekleyelim: 2.Fotoğrafta "aslan çiftimiz" demişsiniz... O iki aslan da dişi... Eğer lezbiyen evliliği yapıp da evlat edinmedilerse o bebek onların yavrusu olamaz... Büyük olasılıkla o iki yetişkin dişi aslan anne-kız olabilir; çünkü "abla" aslanlar, anneliği önce kardeşlerine bakarak öğrenirler.

cristiano

Şu güzellikleri görünce, onları katleden biz insanlardan daha da fazla nefret ediyorum...

emreunal9

2.fotoğrafta aslanların ikisi de dişi değil mi ?

orelia

Zaten aslında aslan sürülerinde yavrularla dişiler ilgilenir. Dişiler avlanır. Erkekler mümkün olduğunca az şey yapar. :)))))))))))

son_dans

11 ilginçmiş

gamze.tuncer

yerim kiii

Görüş Bildir