Hayatınızın En Mutlu Gününe Adım Adım Hazırlık-2: Mis Gibi Kokan Gelin Buketleri

-

Düğün Mevsimi Yaklaşıyor, Eksikleri Tamamlamanın Tam Zamanı!

Düğün başlı başına masraflı bir olay peki bu masrafları nasıl en aza indiririm diye düşünüyorsanız işte size cevabı: Bazı ufak tefek ayrıntıları daha az maliyetle kendiniz yapabilirsiniz. 

Bir gelinin kendini ifade etme şekli buketi. Peki nasıl olmalı? Gelin buketimi kendim yapabilecek miyim diye düşünüyorsanız;

İşte serinin ikinci adımı: Gelin Buketleri!

(İlk adımı kaçıranlar ve tekrar görmek isteyenler için: Hayatınızın En Mutlu Gününe Adım Adım Hazırlık-1: Birbirinden Yaratıcı Davetiye Önerileri )

İlk olarak gereken malzemeler.

İçinizden gelenleri en çok buketinize yansıtmalısınız. Bunun için gerekenler;

 • Çiçekler

 • Dantel Kağıtlar

 • Ahşap Sopa

 • Renkli Kurdeleler

 • İnciler

 • Taş Boncuklar

 • Deniz Kabukları

 • Kumaş Parçaları

 • Eski Kullanılmayan Broşlar

 • Altın ve Gümüş Renkli Kağıtlar

 • Silikon ya da Güçlü Bir Yapıştırıcı

 • Tül

1. Kağıttan buketler hem sevimli hem saklamalık.

Kağıttan buket olur mu demeyin. İşte size çok güzel bir gelin buketi hem farklı hem her daim saklanabilecek cinsten.  Size gerekenler bir çok farklı renkte kağıt, çöp şişler ve güzel kurdeleler.

Adım adım yapılışına buradan ulaşabilirsiniz.

2. Yapma çiçekler artık basit gözükmüyor.

weddingsandlove.files.wordpress.com

Eskiden beri gelen bir anlayışla yapma çiçeklerin kötü olduğu düşünülür. Ancak günümüzde yapay çiçekler de çok güzel gelin buketlerine dönüşebiliyor. Yapmanız gereken dilediğiniz yapay çiçekleri alıp bir tel yardımı ile birleştirmek. Ardından buketinizi kurdele ve tüllerle süsleyebilirsiniz.

3. Yumuş yumuş pamuktan buket.

Ben sonbahar düğünü insanıyım biraz da doğallıktan yanayım diyenler için; pamuktan buket! Bu buketi yapmak sandığınızdan daha kolay, İlk olarak manolya yaprakları (dallarıyla birlikte), bolca pamuk ve çuval kumaşı ihtiyacınız olacaklar. Buketin temelini çuval kumasını bir çiçek haline getirerek başlatıyoruz. bu bizim merkezimiz olacak çevresine manolya dallarını ve yaprakları koyup sıkıca birleştiriyoruz. Buketin üst tarafını da dilediğiniz kadar pamukla dolduruyorsunuz.

4. Modası geçmiş broşlar düğününüzü reklendirebilir.

Evdeki eski broşlarınızdan bir aranjman yapabilirsiniz. Size gerekenler; sünger bir topu kumaşla kaplayıp altına bir tahta sopa geçirin. Sopayı da uygun renkteki kurdelelerle kaplayın. Ardından broşları takarak kendi aranjmanınızı oluşturun.

5. Kurdeleler hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Kurdelelerden yaptığınız güllerle bir buket oluşturmak sandığınızdan daha kolay. Top şeklinde süngerin üzerini bir kumaş ile kaplayın ve yaptığınız gülleri üzerine iğneleyin. Aralara değişik boncuklar ya da inciler koyabilirsiniz. 

Kurdeleden gül yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

6. Eski takılarınızı değerlendirmenin en güzel yolu.

Broşlardan yaptığınız gibi evdeki diğer takılarınızı da gelin buketinizle değerlendirebilirsiniz. Aynı broşta olduğu gibi süngeri buketinizin merkezi yapın ve takıları üzerine yapıştırarak aranjmanınızı tamamlayın.

7. Nostaljik düğün teması için.

Kağıttan bukete bir başka örnek ise gazete kağıtları kullanımı olabilir. Hem düğününüze nostaljik bir hava katmış olursunuz hem de çiçeğinizi düğün sonrasında evinizin dekorasyonunda kullanabilirsiniz.

Kağıttan gül yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

8. Hem şık hem sade!

bethhurt.files.wordpress.com

Beyaz gül hem şık hem sade bir buket. Bu buket için gerekenler yaklaşık 15-20 adet beyaz gül ve 5-10 adet tomurcuk beyaz gül. Buketinizin boyutlarına göre sayıyı ayarlayabilirsiniz. Beyaz kurdele ve inciler. Beyaz güllerden yaptığınız sıkı buketinizi kurdele ve incilerle süsleyebilirsiniz.

9. Kocaman ama bir çiçeğim olsun diyenlere...

Yeni konseptlerden biri de kağıttan kocaman çiçekler taşımak çılgın gelinlerin vazgeçilmezi olacak bu çiçekle bütün düğün misafirleriniz sizi ve çiçeğinizi konuşacak.

Yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

10. Zambaklarla saf bir görüntü elde edebilirsiniz.

Tıpkı beyaz güller gibi zambaklar da saflığın, asaletin simgesi olarak bilinirler. Klasik bir düğün hayal edenlerin vazgeçilmez buketi olacak zambaklar için; yaklaşık 20 adet zambağı sıkıca buket haline getirin.Ardından beyaz kurdele ve tüllerle süsleyin.

11. Kalan kumaşları değerlendirmek hiç bu kadar güzel olmamıştı.

Evdeki kalan kumaşlarınızla renk renk oluşturacağınız güllerle buket hazırlamak misafirlerinizi şaşırtacak.

Kumaştan gül yapımına buradan ulaşabilirsiniz

12. Değişiklik isteyen gelinlere: Hediye fiyonklu buket.

d1pnro5z6v3t0.cloudfront.net

Evde her daim başka bir hediyenin üzerinden kalan atmaya kıyamadığımız hediye fiyonkları vardır. İşte bunları değerlendirmenin tam zamanı. 

Yapılışına buradan bakabilirsiniz.

13. Ben incinin en yakışan şey olduğunu düşünenlerdenim diyorsanız.

Evet sadece incilerden de bir buket yapmanız mümkün. İhtiyacınız olan çok sayıda inci (tabi ki boncuk görünümlü sahte olanlardan) ve ince tel. İncileri tek tek tellere geçirip tellerin iki ucunu birleştirin. Sonucunda elde olan bütün incili telleri bir araya getirip bir kurdele ile tutturun.

Tarifine buradan da bakabilirsiniz.

14. Kalbi pır pır kelebek gibi olan gelinlere...

Bu kelebek buketini yapmak inanın çok kolay. Sadece çöp şişlere 3 boyutlu kelebek stickerları yapıştırarak bütün şişleri tel ile bir araya getirin. Ardından uygun bir kurdele ile süsleyin.

Kelebek stickerlarını buradan alabilirsiniz.

15. Ben rengarenk buket taşımak istiyorum diyen gelinleri böyle alalım.

İstediğiniz renkteki ve çeşitteki çiçeklerden bir aranjman fotoğraftaki gibi oluşturabilirsiniz. Bence en ideal çiçekler ortanca ve güller hem büyük hem de gösterişliler.

16. Kumsal düğünleri için ideal bir buket isteyenlere...

Biz kumsalda evleneceğiz şöyle de değişik bir buketim yok diyen gelinler için deniz kabukları, kurdele ve tüllerle aranje edebilecekleri bir buket.

Adım adım buket yapımına buradan ulaşabilirsiniz.

17. Yeni yılda evlenecek olanlara değişik bir buket önerisi.

Yeni yıl süslerinden bir buket oluşturmak hem oldukça sade hem de şık. Üstelik yapımı sandığınızdan daha kolay. İnce telleri yeni yıl toplarının içine geçirin ve bir düğüm atın. Ardından küçük büyük bütün süsleri bir araya getirin ve kurdele ile birleştirin.

Hayallerinize bir adım daha yaklaştınız (:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
glslirm

15 hariç hepsi birbirinden kötü.

zeso

bayıldım ya :)

likedory

Bkz. Gülhan Metin - Mor Gelincik Gelin Buketleri:)

Gizli Kullanıcı

8-10-15 güzel ama 14 ü verin banaaaaaa :DDD

koala-neco

mignon olmasa ne yemek yapabiliriz ne diyet ne de gül buketi tişikkirler siper kahraman <3

Başlıklar

AltınRengarenkolay
Görüş Bildir