Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayatı Rin Tin Tin Gibi Yaşamamanız İçin Çok Mantıklı 11 Sebep

-

"Aa sadık dostum Red Kit... Dur üzerine atlayayım da sevinsin." Oysa Red Kit’in hiç sevindiğini görmedik? Çünkü Rin tin tin bir yanlış anlama uzmanı, pembe gözlüklerini asla çıkarmayan iflah olmaz bir iyimser… Ve bu haliyle hep kaybedişlerin hayvanı. Rin tin tin gibi olma, bu hayatta çok üzerler seni.

İşin kötüsü üzüldüğünü bile anlamazsın…

1. Rin tin tin hayata hep iyi tarafından bakar… Onu çok üzerler.

Hayat her zaman toz pembe değil, içinde hep iyilikler, güzellikler yok, hayat zor, hayat yorucu. Ama Rin tin tin’e kalsa her gün düğün bayram bu böyle olmaz.

2. Rin tin tin insan sarrafı değil, bırak sarrafı Rin tin tin insan bile değil.

Rin tin tin insanların gerçek yüzlerini görme, gerçek hislerini anlama konusunda bir hayli sıkıntılı bir arkadaş. Kimi dost kimi düşman belleyeceğini kestiremiyor.

3. Rin tin tin seçici değil, hayata dair keskin zevkleri yok.

Önüne ne konursa onu yiyor, kendi zevkleri, tercihleri yok Rin tin tin’in. Bu durum onu sıradan bir canlı yapmaktan başka bir işe yaramıyor.

4. Sevilmediğini, istenmediğini, hor görüldüğünü anlama kabiliyeti yok maalesef.

Bu da onu insanlar karşısında aciz, korunmasız, zayıf bir hale getiriyor. İnsanların arkasından dalga geçmesinin önüne geçemiyor, kendine gülündüğünü fark etmiyor Rin tin tin.

5. Gereksiz derecede iyimserdir Rin tin tin, ama çok iyimser.

Hayat bu kadar iyimser olmayı kaldıramaz, atılan dinamiti oyun oynamak istiyorlar galiba diye yakalayıp getirmeyi senin yanına bırakmaz bu hayat Rin tin tin.

6. Rin tin tin hayata dair en basit şeyleri bile bilmekten acizdir.

Mesela yüzme bilmez Rin tin tin, oysa içgüdüseldir bu. Ancak Rin tin tin onu bile öğrenemeyecek kadar gerçeklerden ve kişiliğinden uzaktır. Önce kendini tanımayı gerektirir bu hayat.

7. Rin tin tin cahilliğinin mutluluğunu yaşar, ama o mutluluk her zaman ona zarar verir.

Red Kit: Hadi Rin tin tin trene bineceğiz

Rin tin tin: Yuppiii trene bineceğiz!!

….

Rin tin tin: İyi ama tren ne? 

Bu cahil mutluluğu daha çok çorap örer senin başına, hiç
kusura bakma!

8. Rin tin tin olanı değil, olmasını istediğini görür.

Bu da onu hayatın gerçeklerinden uzaklaştırır. Anlık olarak geçici mutluluklar yaşayan Rin tin tin’in yakın zamanda üzülmesi işten bile değildir.

9. Rin tin tin kime, nereye ait olduğunu bilmez, kök salmamıştır bu hayata.

Hapishanenin köpeği midir, Red Kit’in dostu mudur, Düldül onu sever mi, nerede doğmuştur, gerçekten bir sahibi var mıdır? Bütün bu soruların cevabı yoktur, çünkü Rin tin tin bu soruların cevaplarını aramaz, bilmek istemez.

10. Yaşadıklarından, başına gelenlerden ders almasını bilmez Rin tin tin.

Dün yaşadığı dünde kalır, bugün hayata sıfırdan başlar Rin tin tin. Dün ona zarar verenleri, bugün unutur, dün onu aldatanlara bugün dostum der Rin tin tin.

11. Kısacası bu hayatı nasıl yaşayacağını bilmez Rin tin tin, rastgele yaşar, bala g*te…

Carpe Diem bir köpek olsa Rin tin tin olurdu, onun kadar sadece anı yaşayan başka bir canlı yok. Ancak bu iyi anlamda değil tabii ki, Rin tin tin yaşadığı zaman diliminin ötesine geçemez. Tüm mutlulukları, hüzünleri, korkuları, dışlanmışlıkları o anın içinde vücut bulur… Sonra hepsini unutur Rin tin tin.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
su_anki_id

Herkesin kendisi gibi olmasını beklemeyecek kadar geniş yüreklidir rin tin tin

jedikedi

editör bu rin tin tin sana ne etti?? :(

vilyimvolis

Rin tin tin, mutlu.

Görüş Bildir