Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayalperest mi Yoksa Gerçekçi misin?

-

Benim hayal gücüm çok geniş derken arkandan sırtına okkalı bir şekilde patlatan arkadaşın  "Saçmalama zaten dünya da öküzün boynuzunda" diyor olabilir. Bakalım sen ne kadar gerçekçi ne kadar hayalperestsin ?

1. Haydi o zaman başlayalım sence bardak dolu mu boş mu?

Dolu
Boş
Yarısı dolu
Yarısı boş

2. İlk görüşte aşka inanır mısın?

Tüm kalbimle
Hayır inanmam
Emin değilim
Kişiye bağlı

3. Peki soruyoruz iyi ya da kötü şans işaretlerine inanır mısın ?

Evet
Hayır

4. Dini inancının gücünü 1'den 5 kadar olan ölçekte işaretler misin ?

0-Ben ateistim
1
2
3
4
5-Dindarım

5. Yeni bir eve taşınıyorsun ve taşınma esnasında görevliler aynanı kırdılar, ne hissedersin?

Yeni bir ayna satın alırım
Off kötü bir alamet bu çok huzursuz olurum

6. Yaşın hakkında insanlara yalan söyler misin?

Evet
Hayır
Bazen
Gereksiz bir soru

7. Bir sabah bir uyandın ateşin var, ve o gün işe gitmek zorundasın ne yaparsın?

Sağlığım daha önemli banane işten
Hemen bitkisel çay kürü yaparım
Uçucu yağlarla masaj yaptırırım
Doktora gider, iğne yaptırır, işe geçerim

8. Son olarak soruyoruz insanların değişeceğine inanır mısın?

Hayır insanlar asla değişmez
Küçük bir ihtimal
Tabii ki insanlar değişebilir
Cevapsız bıraksam olur mu

Hayalperest insan!

Düşük bir maaşa rağmen oldukça romantik sürprizler yapabiliyorsun sonra da kıçını zor topluyorsun o ayrı bir konu. Ama olsun hayallerinle mutlu oluyorsun ya. Kaygısızsın! Sorumluluklarını göz ardı ederek, önce hayatını yaşayabilecek bir yapın var.Yirmili yaşlarına geldiğin zaman sağlam bir işin olmazsa, hayatının geri kalanında sıçtığının garantisini verebilirim. Aşk hayatı ise sorumsuz ve hayallerle doludur zaten, senin aşk hayatın ise çarpı 2 olarak değerlendirelim bu durumda:)  Birden fazla insanı sevebilecek kadar da tehlikelisin hani laf aramızda!

Ben sana demiştim insanısın!

Tamamen mantık insanısın. Hayale yer yok senin hayatında. Amiyane tabirle eşeğini sağlam kazığa bağlamadan şuradan şuraya gitmiyorsun. Garanticisin de bu bağlamda. Mükemmellik için her şeyi planlamak gerekir biliyorum, ama çok kuralcı olmak daraltmıyor mu seni? Mary Poppins’i tanır mısın? Hah işte senin de çantanda her zaman bir Mary planın mevcut. Güneş kremin, şemsiyen ya da öğleden sonra atıştırmalık  paketlerin her zaman seninle;) İnsanların seni gördüklerinde şu cümleyi kuruyor olmalı “Ahaa Bayan/Bay Ben sana söylemiştim geliyor”.

Her çocuğun düşlediği bir dadı gibisin!

Yarı  gerçekçi yarı hayalci diyelim bize sana. İki eşit parçaya ayrıldığın için bu durumla  süper bir kişi ortaya çıkartmışsın ve  mükemmel bir dengeyle harika bir patoloji oluşmuş. Sağlam  gerçekler ortaya çıkartmak,  yaratmak için yeterince yaratıcı bir hayal gücüne sahipsin. Herkes hayallerle gerçeklere ulaşamaz. Sen mantığını asla geri plana atmadan bu çervede, hayallerinle gerçekleri besleyerek yol alıyorsun. Bu herkesin yapabileceği  bir şey değil. Bu sende ki nasıl güzel bir denge, eminim insanlar dualarında bu cümleyi kullanıyorlardır: “Allahım hayallerimi mantığımdan ayırma”.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ozlem-yandex-demiral

Hayalperest insan!

Gizli Kullanıcı

Her çocuğun düşlediği bir dadıymışım. Kısaca ikisi de eşitmiş. (Doğru)

yagmurxx2

her cocugun düşlediği bir cadı gibiymisim

daredevil

Eğer gifte Tumnus'ın tatlı gülümsemesini görmeseydim "yarı hayalperest yarı gerçekçi" olarak tanımlanmaya üzülebilirdim.

ali-ozbek3

Ben sana demiştim insanısın!

Görüş Bildir