Hayallerinin Peşinden Koşmaktan Asla Vazgeçmeyen Kadın: Büyük Beden Balerin Frostine Shake

954PAYLAŞIM

Hayallerinin peşinden koşmaktan asla vazgeçmeyen büyük beden bir balerin... Ne olmuş kiloluysa! İstediği bir hayatı yaşamak için elinden geleni yapıyor ve çok mutlu!

Buzz Feed tarafından derlenen bu güzel balerinimizin herkese ilham veren hikayesine, hazırsanız başlıyoruz!

Kaynak: https://www.buzzfeed.com/alisoncaporimo/...

İşte karşınızda makyaj uzmanı ve model Frostine Shake!

Bu güzel modelimiz Austin-Teksas doğumlu ve 30 yaşında.

Frostine, Kuzey Teksak Üniversitesi (University of Texas) Moda Tasarımı bölümünden mezun. Instagram'ını merak edenleri şöyle alalım.

Aynı zamanda Frostine, klasik bale eğitimi almış bir balerin.

Bale eğitimi almaya 6-7 yaşlarında başlamış ve 16-17 yaşına kadar da devam etmiş.

Ergenlik döneminde, Frostine baleyi bırakmış. Çünkü üzerindeki baskı nedeniyle, daha zayıf olması gerektiğine kendisini inandırmış.

Eğitmenlerinin isteklerini yerine getirmeyi reddetmiş.

18 yaşına geldiğinde, Frostine, Burlesk sanatını keşfetmiş.

Farklı dans türleri, vücudumu kullanarak bana kendimi ifade edebilme özgürlüğü verdi. Burlesk, dans, sanat, müzik ve moda aşkımı tekrardan ortaya çıkardı ve bunu sergilememe izin verdi.

Performansını sergilemeye başlayınca, yaptığı bütün hareketlerde balenin etkisi olduğunu fark etmiş.

Frostine'ın bale eğitimi aldığı sırada tanıştığı birkaç çocukluk arkadaşı, şu anda bale eğitmenliği yapıyormuş. Bir gün onları ziyaret etmiş ve ziyaretinden döndüğünde bir karar almış. "Onlar benim içimdeki bale aşkımı tazeledi" diyor ve ekliyor: "Kendi yolumdan gitmeye karar verdim."

"Balenin bana verdiği gücü ve disiplini seviyorum" diyor güzel balerin.

El hareketlerini, mimikleri ve jestleri kullanmayı, balenin o zerafetini sergilemeyi seviyorum. Bunlar beni zarif ve güçlü hissettiriyor.

Genç balerinlere de tavsiye veriyor Frostine: Eğer bale yapmayı seviyorsanız, ne kadar zor olursa olsun mücadeleye devam edin!

Hedefiniz iyi bir dansçı olmaksa, benim gibi asla vazgeçmeyin! Ama ilk hedefiniz; ne istediğinizi bilin, onurunuzu ve gururunuzu her şeyin önüne koyun!

"Dans etmek, bedenimi canlı hissettiriyor ve ben elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum, bedenimi seviyorum!" diyor başarılı kızımız.

Gerçekten takdir edilesi!

Kendisine biz de başarılarının devamını diliyoruz!

Yürü be, kim tutar seni!

Siz de bazı şeylerin hayallerinizin önüne geçmesine izin vermeyin. Kendinize güvenin ve elinizden gelenin en iyisini yapın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yasin.kavraz

Şİmdi Siyah Kuğu'yu izleyince bale çok farklı bir disiplin.O kiloda çok riskli aslında.Bence teşvik edilmemeli çünkü spor bedeni fit tutan bir aktivite olabilir lakin kademe kademe yapılmalıdır.Hiç bir disiplinde bedenin kaldıramayacağı yük yüklenmez.Başkaları feyz alıp sakatlanabilir.Dİkkatli olmak lazım!

i-need-a-sensei-

Aşağıdaki yorumlarda beyinsizgiller familyasından yaratıklar görebilirsiniz. Lütfen beslemeyiniz. Yorumlarına 3 metre mesafe uzaktan bakınız, ısırabilir, laf atabilirler. Kendini bir b*k sananlar, sıfır özgüvenle "ben kendime güveniyorum cnm ben sen miyim?" diye ortalıkta dolaşanlar, insanlığı giydiği pantalon bedeniyle karıştıranlar... Sizin gibileri sokakta da görüyoruz. İstediğinizi yapamayacak kadar aciz varlıklar olarak kadını çekememeniz doğal. Birisi haklı olduğu konuda size laf etse hemen kendinizi övüp onu yerersiniz. Çünkü o lanet olası kibiriniz sizi alt etmiştir, bedeninizi de olmayan beyniniz yerine o yönetiyordur. Kıçınızı küçültmeye uğraşacağınıza beyninizi saygı,insanlık gibi gerekli şeylerle doldurun. Not: büyük beden, bizdeki "iri kalıp" tabirine denktir. Üstelik kadının kilo verememesi gibi bir ihtimal de var.

cnscc

Başarılarından dolayı kendisini kutluyor, kilo vermesini temenni ediyorum. stop.

firat-caglar

yukarda karılar bir birine girmiş amk galeriden çok yorumlar ilgi çekici bu kadınlar kedi gibi :)

saraptortusu

o kiloyla bale yapmaya devam ederse parmakları kırılır üzgünüm. ama bırakmaması takdir edilir tabi

Görüş Bildir