Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayallerinin Peşinden Gidip Protez Kolla Futbol Oynayan Genç Forvet: Cosmin Lambru

-

Petrolul Ploiesti takımında forma giyen 18 yaşındaki Cosmin Lambru, futbol tarihinde daha önce görülmemiş bir olaya imza attı ve protez elle profesyonel futbola geçiş yaptı.

"Bu kaza sonrası futbol hayallerimin sona ereceğini zannettim."

Cosmin Lambru henüz 8 yaşında bir çocukken, sokakta arkadaşları ile oynuyordu. En büyük zevklerinden birisi olan kaykayı ile gezerken, süratle gelen bir kamyondan kaçamadı. Küçük Cosmin, dev kamyonun altında sürüklendi. 4 yaşından beri futbol oynayan Cosmin, hayallerinin sonuna gelmişti...

"Bir mucize gerçekleşti"

Hastaneye kaldırıldığında hayati tehlikesi yoktu. Fakat sol eli bilekten itibaren neredeyse parçalanmıştı. Cosmin o anları, "Bilincim açıktı fakat büyük bir acı çekiyordum. Arkadaşlarım ve yoldan geçenler bana yardım ettiler. Hemen hastaneye kaldırıldım. "Bu kaza sonrası futbol hayallerimin sona ereceğini zannettim." sözleri ile anlatıyor.

Doktorlar artık eli için yapılacak bir şey olmadığını söyledi. 8 yaşındaki Cosmin'in sol eli, kesildi. Fakat enfeksiyon kapan kolunun durumu kötüleşiyordu. Ve o an Lambru'nun 'meleği' Doktor Racasa devreye girdi. Kadın doktorun müthiş çabası sonucu Cosmin'in kolu kurtarıldı.

"Bir gün mutlaka futbolcu olacağım!"

1,5 ay boyunca hastanede kalan Cosmin'in sol eli önce karnına dikildi. İnsan vücudunun harika tasarımı, dokuların bu şekilde yenilenmesini sağladı. Sadece sırt üstü yatan, tuvalet ihtiyacı dışında hareket etmesine izin verilmeyen Cosmin, eline her baktığında o kazayı hatırladı. Aynı zamanda da kendisine bir motivasyon kaynağıydı bu: bir gün mutlaka futbolcu olacağım!

Petrolul Ploiesti takımında forma giyen 18 yaşındaki Lambru, futbol tarihinde benzeri görülmemiş bir başarı örneği sergileyerek protez elle profesyonel futbola geçiş yaptı.

Cosmin hastaneden çıktıktan sonra futbola devam etti. Bir süre geçici protezler kullandı ancak kalıcı çözümü eski İtalyan Formula 1 pilotu Alex Zanardi'nin vakfında buldu. Geçirdiği kaza sonucu bacaklarını kaybeden ve ampute bir sporcu olarak el bisikleti alanında dünyanın en iyisi olan Zanardi sayesinde kendisine yepyeni bir protez aldı. Cosmin için her şey yeni başlıyordu...

Bu azim dolu hikayesi ile insanlara ilham veren Cosmin artık 18'lik profesyonel futbolcu 👏

Başarılarla dolu bir hayat geçirmesini dileriz ⚽️🥇🏆

Kaynak:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
jaymz-jetfeeld

Bir tarafta hayalini gerçekleştiren engel tanımaz bir insan diğer tarafta kendine salakça engeller çıkartan hayallerinin amına koyan ben... Helal olsun, saygı duyuyorum. (Cümlede öz eleştiri ve saygı vardır kıyas anlamı çıkartacaklara kafam girsin)

Görüş Bildir