Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayallerini Gerçekleştirmek İçin Bir Tweet ile NASA'ya Ulaşan Genç

 > -

Dünyada güzel şeyler de oluyor :) Güne çok tatlı bir haberle başladık. Türkiye'deki kullanıcılar için uzay hakkında bilgi paylaşan NASATurkiye hesabı, Türk bir gencin uzay ile ilgili hayallerinin yazılı olduğu notu NASA'nın resmi sosyal medya hesaplarından birini mentionlayarak paylaştı. Tabii bundan sonrası daha da güzel!

Murat, mini mektubunda bir gün NASA'ya gitmek istediğinden ve bunu çevresindekilere anlattığında ciddiye alınmadığından bahsediyor. Murat, uzaya karşı "mistik" bir bağ taşıdığından da bahsedince herkes, bu tweeti RT'lemeye başladı. 

Tweet yayılmaya başladıkça, aslında hayaller de gerçekleşmeye başlıyor. Yaklaşık 4 saat sonra NASA'da çalışan Umul Yıldız'ın mektuptan haberi oluyor ve kendisiyle iletişime geçilmesini rica ediyor 😊😊😊

Umut Yıldız'ın bu güzel cevabından sonra Murat, hayallerine bir adım daha yaklaştı. Ve hiçbir zaman vazgeçmememiz, etrafımızdakilerin olumsuz yorumlarına kulak asmamamız gerektiğini bize gösterdi. Ve tabii ki sosyal medyanın gücü de hepimize tekrar hatırlattı 🎈🎈

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
umut-birkan-cicek

Canım Ülkemde Böyle Benim Gibi Uzaya Merakı Olan İnsanların Var Olması Ne Güzel :)

nukleer-hatun

Bende kara deliğe girip paralel evrende yer değiştirmek suretiyle gezinmek istiyorum. Nereye tweet atmam gerek acabaa?

nukleer-hatun

Aklıma geldi Sevgili elifinwonderland ancak ingiliççem olmadığı ve translate saçmaladığı için yapamıyorum. :X

simi_simim

milli gururumuz

danbi

İnşallah ileride büyük bir adam olursun ve diğer hayallerinide gerçekleştirirsin. Hepimizin yararına olur :D

writeitright

O değilde ilk paragraftaki el yazısı benim yazımdan güzel :)

Görüş Bildir