Hayalindeki Meslek Sağlık Sektöründeyse Üniversiteni Seçerken Bu 9 Şeye Mutlaka Dikkat Etmelisin!

758PAYLAŞIM

Hayat kurtaran bir doktor, sağlığa kavuşturan bir sağlık personeli ya da sağlık sektöründe bir mesleğe sahip olmak, çocukluğumuzdan beri aklımızda olan bir şey :)

Bu sebeple olacak ki, "Büyüyünce ne olacaksın" sorusuna hep aynı cevapları verdik :)

Şimdi üniversite için tercih vakti yaklaşırken de aklımızda tek bir şey var: Sağlık sektöründe başarılı olmak için hangi üniversiteyi seçmeliyiz?

1. Yıllardır hayalini kurduğumuz o bölümü ve öğrenme hayaliyle yanıp tutuştuğumuz o dersleri bize sunacak olan akademik kadro.

Hem eğitim alanında hem de mesleğinde yıldızlaşmış bu isimlerden değil ders almak, onlarla tanışmak bile mükemmel bir his olmalı. 🙏

2. Şehrin merkezine konuşlanmış bir kampüs ve bu sayede de ulaşımı kolay, sosyal imkânlara sahip bir üniversite.

Üniversite hayatınızın sosyal imkânlarla dolu olması ve kolay ulaşılabilirliği sizi üniversitenize sıkı sıkı bağlayacak ve başarınızı büyük oranda etkileyecek!

3. Tıp ve Sağlık Biliminde eğitim veren okullarda ilk olarak baktığımız özellik: Kendi hastanesine sahip olması.

4. Tıp, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri alanında yenilikçi bir eğitim sistemiyle donatılmış modern ve son teknoloji laboratuvarlarda uygulamalı eğitim imkânı.

Bir gelecek düşün; sağlık alanında yetkin hale gelmeni destekleyecek her imkânın sana sunulduğu, ilk defa senin kullanacağın, son teknolojiyle inşa edilmiş, modern ekipmanlarla donatılmış, multidisipliner laboratuvarlarda işin ehli kişilerle araştırma yapabildiğin...

5. Sadece öğrenci olmakla yetinmeyip öğretim üyeleri ile birlikte araştırma yapma ve projelerde yer alma fırsatı sunması.

Bir hayalini kuralım, üniversitende projeler yürüten araştırmalar yapan birçok eğitmen var ve senin de projelerinde yer almanı sağlıyor; sana araştırma ve ileri düzey laboratuvar ekipmanlarını kullanma becerisi kazandırıyorlar.. Rüya gibi 😍

6. Tıp ve Sağlık Bilimleri öğrencilerine kadavra üzerinde çalışma imkânı verebilmesi

s1054.photobucket.com

İnsan sağlığını anlamak ve sağlamak için, kadavra ve gerçekçi maketler üzerinde çalışabilmek, geleceğin doktorlarını öne taşıyacak en önemli kriter olabilir.

7. Okurken başka bir bölüme daha kayıt yaptırabildiğimiz, o bölümdeki fark derslerini de vererek iki diplomayla mezun olabildiğimiz bir okul olması.

Tabii biraz uykusuz geceler sizi bekleyecek ama buna değmez mi? 😎

8. Geleneksel ve tamamlayıcı tıp uygulama merkezlerine sahip olması. Kısacası, binlerce yıldır uygulanan geleneksel tıp ile modern tıp uygulamalarının birleştiği yeni tedavi yöntemlerini senin de geliştirebilmene imkân sağlaması.

9. Geleceğin fark yaratan doktorları, sağlık bilimcileri ve eczacıları olmak isteyenlerin tercih zamanları daha da zorlu geçiyor, çünkü onların #TercihMeselesi 'nde tüm bu maddelerin yer alması gerekiyor. Tüm bu fark yaratan yenilikçi özellikleri ise Lokman Hekim Üniversite'si sunuyor.

Geleceğin için doğru seçimi yapmak #TercihMeselesi!

Görüş Bildir