Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hayal Gücünüzle ve Yaratıcılığınızla Tarzınızı Yansıtabileceğiniz Telefon Kılıfı Yapımı

-

Sizi yansıtacak bir telefon kılıfı yapmayı düşündünüz mü hiç? Sadece sizde olan eşsiz bir parça! Sizin için iki farklı tasarım fikrim var! Eminim sizin hayal gücünüz ile ortaya daha güzel şeyler çıkacak.

Evet, ilk tasarımımız ile başlayalım!

Malzemeler;

  • Şeffaf telefon kılıfı

  • Siyah elektrik bandı

  • Şekilli makas

İlk olarak kılıfın boyuna göre bandı kesiyoruz.

Bandın boyunu kılıfın üzerinde ayarlayarak, biraz fazla pay bırakarak kesiyoruz.

Gelelim en önemli kısma!

İstediğimiz bir makas ucunu seçiyoruz. Bu şekilli makasları kırtasiyelerden bulabilirsiniz. Tek tek veya takım olarak da satın alabilirsiniz. Tercih tamamen size kalmış.

Evet, sıra geldi bandın kenarlarına şekil vermeye!

Bandın iki kenarını da seçtiğimiz makasla özenle kesiyoruz. Siz kendi kılıfınız için farklı renklerde bant da kullanabilirsiniz. Daha farklı görüntüler için desenli bantlar da tercih edebilirsiniz. Tamamen sizin hayal gücünüze kalmış.

Şekil verdiğimiz bandı dikkatlice kılıfa yapıştırıyoruz

Kılıfın dışına taşan bantları makas ile kesiyoruz. Böylece fazlalıklardan kurtulmuş oluyoruz.

Aynı işlemi tekrarlayarak yapıyoruz

Aynı işleme kılıfın tamamı kaplanana kadar devam ediyoruz. Şarj girişi, kulaklık yuvası gibi şeffaf kılıfta boşluğa denk gelen fazla kısımları kesmeyi unutmayalım.

İkinci tasarım için dergi veya gazetelerden beğendiğimiz fotoğrafları veya resimleri bulabilirsiniz. İnternet'ten indirdiğiniz resimleri de kullanabilirsiniz. Ya da benim el becerim var kendim de bir şeyler karalayabilirim diyorsanız o da olur! Tamamen sizin hayal gücünüz ve sizin stilinizi yansıtacak bir kılıf olacak!

Başlayalım o zaman

Malzemeler;

  • Şeffaf telefon kılıfı

  • Beğendiğiniz bir resim

İlk olarak resmin boyutunu kılıfa göre ayarlıyoruz.

Fotoğraf veya resmimizi kılıfa nasıl yerleştirmek istiyorsak ona göre ayarlıyoruz ve çevresinden biraz boşluk kalacak şekilde çiziyoruz. Çizdiğimiz yerlerden kesiyoruz.

Şimdi ise sıra resmi kılıfa yerleştirme zamanı.

Resmi dikkatli bir şekilde kılıfın içine yerleştiriyoruz. Elbette bunu yaparken resmin görünmesi gereken yüzün iç tarafta kalması gerekiyor.

Şarj girişi, kulaklık yuvası gibi boşlukları çiziyoruz.

Kılıftan taşan fazlalıkları ve kılıftaki boş yerlere denk gelen şarj girişi gibi yerleri işaretliyoruz. Arka kamerayı da unutmamak lazım tabi.

Fazlalıklardan kurtulun!

İşaretlediğimiz yerlerden dikkatli bir şekilde kesiyoruz. Bu işlemi yaparken dikkatli olmakta fayda var.

İşte hazırız!

Evet, kestiğimiz resmi kılıfın içine tekrar yerleştiriyoruz. Telefonumuza kılıfı takıp kullanabiliriz. Güle güle kullanın!

Farklı resim, fotoğraflar ile çok farklı tasarımlar da yapabilirsiniz. Birkaç örnek;

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir