Hastalığının Mutluluğunu Engellemesine İzin Vermeyen 11 Yaşındaki Youtuber: Nikki Lilly

-
Abone ol

Youtube, şu sıralar herkesin kendi dünyasını dünya ile paylaştığı bir platform. Böylece sürekli yeni ve ilgi çekici kişilikleri keşfedebiliyoruz. Youtube'un son ünlü kanalının sahibi ile tanışın.

Nikki Lilly, henüz 11 yaşında ve Londra'da yaşıyor.

Açıkça görüldüğü üzere çok güzel bir kız, ancak sağlık sorunları var.

Nikki'nin hastalığının adı Arteriovenöz malformasyon ya da kısa adıyla AVM.

AVM, genellikle doğuştan olan ve genetik faktörlerle şekillenen bir damar anormalisi. Damarların olması gerektiği gibi gelişmediği durumlarda ortaya çıkan AVM; genel dünya nüfusunun %1'inden daha az kişide görülen nadir bir hastalık.

Genellikle vücudun ciğer, dalak, böbrek ve omurilik gibi bölgelerinde ortaya çıkan anormali; Nikki'nin yüzünde yer alıyor.

Nikki'nin durumu doğuştan, ancak 6 yaşına gelene dek fark edilmemiş. Yaşadığı anormal burun kanamaları sonucu fark edilen hastalığı, devamında birçok cerrahi operasyonu da beraberinde getirmiş.

Operasyonlar ve yaşı gereği sorunlar yaşamaya başlamış.

"Bu gerçekten hayatıma müdahale ediyordu. Eskiden okulda tüm eğitsel kollarda olurdum ve arkadaşlarımı görürdüm, mükemmel derecede normal bir hayat sürüyordum. Yedi yaşımdayken; operasyonlar, tedaviler geçireceğimin farkına vardım ve kollardan çıktım. Çünkü bunu yapacak durumda değildim ve ara ara evde eğitim almaya başladım." diyor.

Böylece Youtube kanalı gelmiş.

"Çok korkuyordum. kendimi ilk başta çok üzgün hissediyordum fakat sonrasında anladım ki yapabileceğim çok fazla şey var." diyen Nikki, henüz 8 yaşındayken kendi Youtube kanalını açmış. Böylece hayatında mutluluk yaratacak yeni bir yol bulmuş. Kanalına buradan ulaşabilirsiniz: Nikki Lilly

Kısa sürede çok başarılı bir Youtuber olan Nikki'nin 45.000 abonesi ve 2 milyondan fazla izlenme sayısı var.

Bu sayı her geçen gün artıyor.

Aynı zamanda The Butterfly AVM Charity adlı yardım kuruluşunu kuran Nikki, hastalığın araştırılması için 228 bin Dolar civarı para toplamış.

Kanalında makyajdan, yemeğe; günlük yaşamdan ipuçlarına kadar birçok konuyu paylaşan Nikki, takipçilerinden çok güzel yorumlar alıyor.

Bir videosunda; "Mutlu şeyler üzerine yoğunlaşın, üzücü şeyler değil." diyen Nikki; "Negatif olup hayatınızdan keyif almayabilir; ya da pozitif olup mükemmel, sağlıklı, keyifli ve mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz." diyor.

Henüz 11 yaşındaki bir kızın bu cümleleri, aslında herkese ders olacak nitelikte.

Nikkie'yi güçlü duruşu ve yaşından büyük işlere imza attığı için tebrik ediyoruz! 👏👏👏

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oslem-bgrck

Kızcağız kendine bir dünya kurmuş iyi de yapmış. Kabuğuna çekilmemiş. Makyaj erken yaşta cildine zarar verir diye tepki göstermiş olabilir insanlar. Ama o cocugun ruhunun da beslenmeye ihtiyacı var en azından bir şeylerle kendini mutlu etmesi çok güzel. Hayata tutunup güzel günler yaşar inşallah hayatı boyunca. Allah acil şifalar versin

Gizli Kullanıcı

olm facebook tarafındaki yorumları okudunuz mu? çok güzel kafalar var yukarıda hahaha. ''kız regl olmadan nasıl makyaj yapar''ın tartışması yapılıyor yukarıda ahahaha çıldırıcam.

Gizli Kullanıcı

umarım çaresi bulunur çok tatlı bi kız ya

bir-ileri-iki-geri

güzelim benim hep bildiğim ama çok sık unuttuğum bir şeyi hatırlattın bana. sağlığın daim ömrün sevdiklerin ve güzel gelişmelerle dolu olur inşallah öperim güzel gözlerinden...

trane1

Hayat güzel herşeye rağmen..

Görüş Bildir