Hanımlara Sırlar Kuşağı! Uygulayınca Sizi En Az Beş Yaş Daha Genç Gösterecek Saç Tüyoları

-

Aslında saç stilimiz gösterdiğimiz yaşta sandığımızdan çok daha büyük bir rol oynuyor. 35 yaş üstü kadınların çok işe yarar bulabileceği bu 10 değerli bilgiyi sizler için derledik.

1. Katlı saç kesimi.

Kendinizi daha genç göstermek için daha kısa ve daha katlı modelleri tercih etmelisiniz. Yüzün alt kısmını ve boynu gösteren modeller her zaman daha canlı gösterir.

2. Renk tercihini doğru yapmalısınız.

Göz ve ten renginize göre doğru seçilmiş daha açık ton saçların da gençleştirici özelliği vardır.

Eğer çok ciddi bir renk değişikliğine gitmek istemiyorsanız aralara bir ton açık renkler attırabilirsiniz.

3. Uzun mu kısa mı?

Kısa saç aktif bir yaşam tarzı ve gençlikle ilişkilendirilir. Fakat dikkat edin çok kısa kesimler yüzünüzün ovalliğini ortaya çıkartabilir. Tavsiye ettiğimiz kulak ve çene arasında bir uzunluk.

4. Eğer uzun tercihinizse dolgun durmasına özen gösterin.

Fazla düz ve sönük görünen saçlar kadını daha yaşlı gösterebilir. Fazla abartıya kaçmadan doğal bir dolgunluk seviyesi yakalamak gerekiyor. Çok olmamak kaydıyla saç spreyi kullanılabilir ve hafif dalgalı modeller tercih edilebilir.

5. Kakül kesimi deneyin.

Kakül alındaki kırışıklıkları kapatıp gözleri ortaya çıkaran bir modeldir. Bu tür bir öne çıkarma tercih etmek isterseniz orta yoğunlukta kesilmiş bir model tercih edebilirsiniz.

6. Saçı ortadan ayırmasak mı?

Ortadan ayrılmış saçlar yüze ve ifadeye bir ciddiyet ve sertlik katar. Halbuki daha dağınık ayrılmış saçlarda özgür ruh ön plandadır.

7. Günlük modelleriniz rahatlığı yansıtsın.

Eğer saçınızı topluyorsanız tokanızı fazla sıkmayın. Saçlarınızda doğal bir dağınıklık kalsın. Eğer düz saçınızı dalgalandırıyorsanız çok sıkı dalgalardan kaçının. Eğer uzun ve düz seviyorsanız wax kullanarak saçınızda biraz da olsun asi bir kaos yaratabilirsiniz.

8. Gece modellerinizde eskiyi unutun!

Saçınızı kabartmayın, fazla kalkık veya retro modeller seçmeyin. Gece modellerinde de artık doğallık moda. Basit örgüler veya dağınık topuzlar sizi çok daha etkileyici gösterir.

Ve birkaç ek bilgi;

  • Saç şekillendirme ürünlerinin fazla kullanımı sizi daha yaşlı gösterir. Bu kural hem günlük hem de özel gece modelleri için geçerli.

  • Eğer saçınızda aksesuar kullanıyorsanız ucuz ve basit şeyler seçmeyin. Plastik tarak tokaları, çocuk şipşak tokalarını veya kadife taçları unutun.

  • Saçlarınızı kıvırcık yapmak istediğiniz zaman geniş çaplı bigudiler veya saç maşaları kullanın. Dalgalarınız büyük olsun. 

  • Kuşkusuz son olarak saçlarınıza iyi bakın. Bu anlatılanların hepsinin temelinde sağlıklı ve iyi bakılmış bir saç varsa işe yarayacakları kesin.

Onedio Yaşam'ı Facebook'tan takip etmeyi unutmayın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
eecevitbey

şu tüyoları erkeklere verseniz muhteşem olur çünkü bazı kızlar öyle bir abartıyorlarki kızla aynı yaştayım hadi kız demiyeyim kadınla aynı yaştayım ama öyle bir süslenip güzelleşiyor ki ben onun yanında kardeşi gibi kalıyorum yapmayın gözünüzü seviyeyim duru güzellik iyidir ama abartı yapmayın kurbanınız olayım. jshd

kalemine

ne demek saçını ortadan ayırma gitmiyor kardeşim bu yüze başka türlü

Görüş Bildir