Hangi Türk Tanrıçasının Soyundan Geldiğini Söylüyoruz!

-

Şamanik geçmişimizde pek çok Tanrıça'ya inanır ve onların bizi koruduğunu düşünürdük. Geçmişin peşine düşüyoruz; bakalım hangi Tanrıçanın soyundan geliyorsun!

1. Bir Tanrıça'nın hüküm sürebileceği bir yer lazım... Nerede yaşamak istediğini seç bakalım!

2. Ruhunu görebilmek için önce içine sızmalıyız. Bir koku seç bakalım!

Çiçek Kokusu
Yağmur Sonrası Toprak Kokusu
Yeni Doğmuş Bebek Kokusu
Kahve Kokusu
Annemin Yemeklerinin Kokusu <3
Sevgilimin Kokusu

3. Suyun en çok hangi formunu seviyorsun?

Sonsuz Bir Okyanus
Güzel Bir Irmak
Coşkun Bir Şelale
Kaynak Suyu
Dingin Bir Göl
Ferah Bir Yağmur

4. Öfkenin kontrolünü en çok hangi durumda kaybetmeye müsait olursun?

Sevdiklerime zarar geldiğinde
Karakterime ve zekama hakaret edildiğinde
Masum biri adaletsizliğe maruz kaldığında, hakkı yendiğinde
Sevgilim başkalarıyla yakınlaştığında
Ben öfkemin kontrolünü kaybetmem.

5. Çocuk sahibi olmaya yönelik bakış açın nasıl?

Ne kadar çok, o kadar iyi!
İki tane ideal!
Bir tane yeter de artar bile!
Asla çocuk düşünmüyorum.

6. İnsanlara en çok hangi yönünle faydalı olabiliyorsun?

Çok iyi bir dinleyiciyim; çevreme terapist işlevi görüyorum adeta!
Onlar konuşur ben yaparım; her işlerine yardıma koşuyorum.
Maddi açıdan her daim sevdiklerime güvence oluyorum.
İyi bir konuşmayıcım, sevdiklerimi motive eder, gaza getiririm.
Sevdiklerime karşı her zaman çok dürüstüm; onlara acı gerçekleri dahi söylüyorum.

7. Hangi sanat dalına kendini en yakın hissediyorsun?

Heykel
Müzik
Resim
Dans - Gösteri
Şiir - Edebiyat
Sinema

8. Son olarak da, sence dünyayı ne kurtaracak?

Sen Ak Ana'nın çocuğusun!

Henüz hiçbir şey yaratılmamışken ve yalnızca uçsuz bucaksız bir su varken, sonsuz sulardan çıkarak, Tanrı Ülgen’e yaratma ilhamını veren ışıktan bir Tanrıça olan Ak Ana'nın soyundan geliyorsun!

Ondan miras aldığın gibi son derece yardımsever, üretken ve hayal gücü yüksek birisin. Çok derin bir bilgeliğin var; yalnızlığını ise çok değerli buluyorsun. Elinin değdiği her şeye hayat ve şifa veriyorsun. İyi ki varsın!

Sen Kübey'in çocuğusun!

Kübey doğum Tanrıçasıdır. Kadınlara, çocuklara ve muhtaç durumda olanlara yardım eder; temiz ve saf olan her şeyi korur! Bebeklere hayat verir!

Sen de Tanrıçandan miras aldığın üzere altın gibi bir kalbe sahipsin! Tam bir insan sarrafı olduğu için kimin temiz, kimin fesat olduğunu şıp diye anlayıveriyor ve buna göre davranıyorsun. Şifa verdikçe şifa bulan, ayağı yere sağlam basan, gerçekçi birisin. Dünya senin gibilerin yüzü suyu hatırına dönüyor!

Sen Kartal Ana'nın çocuğusun!

Şaman Türklerin inanışlarına göre insanlar yeryüzüne kartal ana tarafından getirilmişlerdir. Kartal, güneşin sembolüdür. Bazı Şaman Türkler analarının bir kartaldan geldiğine inanırlar. Bundan dolayı Kartal “güneş kuşu” olarak da nitelendirilir. Kendi küllerinden doğar ve daha genç olarak dünyaya gelir. Bu nedenle yeniden doğuşu, ebedi hayatı, ölümsüzlüğü ve güneşin doğuşunu simgeler. Tıpkı Anka Kuşu gibi! 

Sen de Tanrıça'dan aldığın bu mirasın ile asla yenilmiyor, her daim küllerinden doğuyor ve tüm cesaretinle hayata atılıyorsun. Kalbinin cesareti ve ateşi seni bazen yaksa da, her zaman küllerinden yeniden doğacağını biliyorsun. Hayattan korkmuyorsun :)

Sen Huğ Hanım'ın çocuğusun!

Huğ Hanım Türk mitolojisinde gazap Tanrıçasıdır! Çünkü zalimler için yaşasın cehennem!

Sen de Tanrıçandan miras aldığın üzere birazcık acımasız fakat adil birisin. Çok sıkı dostlukların var; sadakatin ne olduğunu en iyi sen biliyorsun. Ahlak kuralların son derece katı; bilgeliğin ise çok derin! Bu dünyada kimseye açılmayacak kapılar, dürüstlüğün ve bilgeliğin sayesinde sana açılacak. Fakat biraz daha yumuşak başlı olmayı deneyebilirsin elbette!

Umay'ın çocuğusun!

Umay Türk mitolojisinin en önemli Tanrıçasıdır. Umay olmasaydı, olmazdık! 

Umay yaşam ağacının sahibidir. Çocukları korur. Yeryüzüne bereket dağıtır. Etrafına ışık saçar. Kimi zaman kızarak insanları korkutabilir. Gökyüzünde yaşar. Bazen yeryüzüne iner. Çok güçlüdür, çok!

Sen de Umay Tanrıçandan miras aldığın üzere son derece çok yönlü, renkli bir insansın. Girdiğin her ortamda auranla dikkatleri üstüne çekerken, çoğu zaman da yalnız kalmayı yeğleyen bir yapın var. Bu hayatı dolu dolu yaşayacaksın. Bir sürü dostun olacak ve çok gezeceksin! İyi ki varsın!

A post shared by @onediocomtest on
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-keskin2

Sen Ak Ana'nın çocuğusun!, Henüz hiçbir şey yaratılmamışken ve yalnızca uçsuz bucaksız bir su varken, sonsuz sulardan çıkarak, Tanrı Ülgen’e yaratma ilhamını veren ışıktan bir Tanrıça olan Ak Ana'nın soyundan geliyorsun! Ondan miras aldığın gibi son derece yardımsever, üretken ve hayal gücü yüksek birisin. Çok derin bir bilgeliğin var; yalnızlığını ise çok değerli buluyorsun. Elinin değdiği her şeye hayat ve şifa veriyorsun. İyi ki varsın!

afra-c.

efsaneeeeeee sen huğ hanimin cocugusun 😍

heidininkankisi

Umay'ın çocuğusun!

ahmet-durmus7

Umay Türk mitolojisinin en önemli Tanrıçasıdır. Umay olmasaydı, olmazdık! Umay yaşam ağacının sahibidir. Çocukları korur. Yeryüzüne bereket dağıtır. Etrafına ışık saçar. Kimi zaman kızarak insanları korkutabilir. Gökyüzünde yaşar. Bazen yeryüzüne iner. Çok güçlüdür, çok! Sen de Umay Tanrıçandan miras aldığın üzere son derece çok yönlü, renkli bir insansın. Girdiğin her ortamda auranla dikkatleri üstüne çekerken, çoğu zaman da yalnız kalmayı yeğleyen bir yapın var. Bu hayatı dolu dolu yaşayacaksın. Bir sürü dostun olacak ve çok gezeceksin! İyi ki varsın!

pledgedfood

Bu hayatı dolu dolu yaşayacaksın. Bir sürü dostun olacak ve çok gezeceksin! İyi ki varsın! Saol krdşim inş.

Başlıklar

Altın
Görüş Bildir