Görüş Bildir
Haberler
Hangi Mitolojik Mısır Tanrısısın?

etiket Hangi Mitolojik Mısır Tanrısısın?

Mısır Mitolojisi'ne aslında evlerimizdeki tablolardan ve bulmacalardan aşinayız. Pekii sen hangi mitolojik Mısır tanrısın?

Testi çöz ve sonucu gör!

İçeriğin Devamı Aşağıda

1. Haydi başlayalım. 🙂 Mısır denince aklına ilk gelen şey nedir?

2. Mısır mitolojisi dışında en çok ilgini çeken mitolojiyi soralım bir de!

3. Yaşamın sırrını buldun diyelim, sence hangisi?

4. İçinde mitolojik öğeler bulunan filmlerden bir tanesini seç bakalım!

5. Bu hayattaki en büyük korkun nedir?

İçeriğin Devamı Aşağıda

6. Sen bu insanlardan hangilerini gerçek kahramanlar olarak nitelendirirsin?

7. Pekii insanların neyini okumakta iyisin?

8. Geldik son soruya. Bir tanrı olarak simgeni seç de testi bitirelim!

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda

Bilgelik Tanrısı : Thoth!

Bilgelik Tanrısı : Thoth!

Verdiğin cevaplara göre sen Bilgelik Tanrısı Thoth'sun! Senin zekanı ölçmek ve bunu kelimelerle ifade etmek o kadar kolay değil. Anlatsak ifade edemeyiz, ifade etsek herkes anlamaz. Aşk, sanat, bilgelik... Her şey sende mevcut. Fevkaledenin fevkinde bir zekan var ki, dosta güven; düşmana korku salar. Ne zaman her şey ters gitse, bitti artık denilse senin herkesi şaşırtan bir çözümün elbette vardır çünkü sen Thoth'sun! İşler en sıkıştığı zamanda, o çok çalışan kafandan pırıltılı fikirler çıkar, çıkmasıyla merhem olur en büyük yaralara. Güzel olmaksa senin için hiç mühim değil. Seni kıskananlara kötü gözle bakma, seni kim görse, tanısa kıskanır. ;)

Adalet Tanrısı : Maat!

Adalet Tanrısı : Maat!

Verdiğin cevaplara göre sen Adalet Tanrısı Maat'sın! Bugüne kadar ve bundan sonra senin için en önemli şey hep adil olmak olacak. İşinde, eğitim hayatında, aile içinde hep adaletten yana oldun ve adaleti sağlamak için uğraştın. Bu senin adil bir ruhunun olduğu gerçeğinin yanı sıra yönetici ruhlu olduğunu da gösteriyor. lider özelliklerin var. Seni yönetmek biraz zor. İlişkilerinde de genelde baskın tarafsın! Hırslısın doğal olarak; bu yüzden yaptığın işe %100 kendini verebiliyorsun. Sonuçta da başarılı olmak kaçınılmaz oluyor tabii bu özelliklerle. :)

Tanrıların Tanrısı: Hathor!

Tanrıların Tanrısı: Hathor!

Verdiğin cevaplara göre sen Tanrıların Tanrısı Hathor'sun! Senden büyük yok! En büyüğü, en güçlüsü, en azametlisi sensin hiç şüphesiz. Bütün tabelalar seni gösterir ve dahi bütün yollar sana çıkar. Tanrı gibi tanrısın yani. Objektifsin ve tam bir dengeleyici unsursun. Bunu bozan baban olsa tanımazsın. Çoğu kişi ise seni sevmez, adaletsiz bulur. Ne derlerse desinler kimse senin gücünün ve ihtişamının önünde duramaz. Seni yönetmek biraz zor. Zaten sen yönetilen değil yöneten oldun hep hayatında. Kimseye boyun eğmedin, eğmezsin de. Ne diyelim doğru bildiğinden vazgeçme.

Bereket ve Zenginlik Tanrısı : Apis!

Bereket ve Zenginlik Tanrısı : Apis!

Verdiğin cevaplara göre sen Bereket ve Zenginlik Apis'sin!  Bazı insanlar vardır ''bereketli geldi'' denir. İşte o sensin. Bulunduğun ortama şans; uğur, bereket getirirsin. Senin bulunduğun yerde bolluktan geçilmez her manada. Sevgiyse sevgi, mutluluksa mutluluk ne ararsan var sende. E tabi böyle olunca kimse yanında ayrılmak istemiyor ki. Arada bundan bunalsan da bir şekilde işleri yollarına koymayı biliyorsun. Gönlün zengin senin bir defa. Hayran olunacak kişiliksin vallahi.

Sanat ve Beceri Tanrısı: Ptah!

Sanat ve Beceri Tanrısı: Ptah!

Verdiğin cevaplara göre sen Sanat ve Beceri Tanrısı Ptah'sın! Sen çok yetenekli bir insansın. Senin kitabında umutsuzluk, tembellik, miskinlik yok. Senin hayat felsefen hep üretmek. Yani mutlu olmak için ufak bir üretme kırıntısı bile olsa sen onu bulup, ona sarılırsın. Becerin ve gülen yüzünle etrafa öylesine pozitif bir enerji yayıyorsun ki, insanlar hep senin yanında bulunmak, senden saniye olsun ayrılmamak istiyor. Sen ışıksın, insanlarsa ışığın cazibesine kapılıp etrafında fır dönen pervane böcekleri. Umutsun sen insanlara kısaca, bu kapkaranlık dünyada tünelin ucundaki ışıksın. Mutluluk eşittir sen demek. Nazar değmesin sana. :)

Güneş ve Aydınlık Tanrısı: Ra!

Güneş ve Aydınlık Tanrısı: Ra!

Güneş ve Aydınlık Tanrısı Ra'sın! Seni tanımlarken zorlanmıyoruz. Sen herkesin tanıdığı, sevdiği bir insansın. İnsanların hayatına bir güneş gibi doğuyorsun. Ortamların en sevilen ve aranan kişisinin. Yani merkezdesin. Şöyle ifade edelim: Seni görüp de etkilenmeyecek bir insanoğlu zor bulunur. Adeta tatlılığın, samimiyetin sözlükteki karşılığısın. Çevrendeki herkesin iyiliği için ordan oraya koşarsın hiç de gocunmazsın bundan. Adeta kanatsız bir meleksin yani. Etrafındaki herkes gülsün sen de gül. Hayatında bundan daha mutlu olduğun bir şey yok. Sana imreniyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
805
347
170
169
90
55
45
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?