Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Hangi Fantastik Yaratıksın?

-
Abone ol

Batının öfkeli ejderhaları, Periler Diyarı'nın çiçek kanatlı perileri, zekâlarıyla düşmanlarına kurnaz, dostlarına yardımcı Goblin'ler, acımasız Troll'ler, civelek Ev Cinleri, asil Hipogrifler ve daha nicesi...

Acaba sen bunlardan hangisisin?

1. Öncelikle soralım. Hangisi seni en çok tanımlayan kelime?

2. Peki bir mücadeleye girdiğinde kendinde en çok güvendiğin özellik ne?

Ağzım iyi laf yapar.
Zekâma güvenirim.
Hırslıyımdır, hallederim.
Bilgime güvenirim.
Adil olmak benim için önemli.
Mücadeleye girmem.

3. Çok sevdiğin bir dostunun canını yaktılar diyelim. Buna tepkin ne olur?

Umursamam.
Gözüm döner.
Sakinliğimi korurum.
Orta yol bulmaya çalışırım.
İntikam planları yaparım.
Onu teselli ederim.

4. Elinde bir şişe dolusu iksir var. İçtiğin takdirde aşağıdakilerden birine sonsuza dek sahip olacaksın. Hangisini tercih ederdin?

Güç
Bilgelik
Şöhret
Mutluluk
Sevgi
Adalet

5. Peki içeceğin iksir seni yaşamak istediğin yere anında gönderecek ama ömrünü burada geçireceksin. Aşağıdakilerden hangisini tercih ederdin?

6. Kalbinin derinliklerine bak şimdi. Aşağıdakilerden hangisine inanıyorsun?

İyiler her zaman kazanır.
Kötüler her zaman kazanır.
İyilik ve kötülük birbirini tamamlar. Kazanan yoktur.
Ne iyilik kazanır ne de kötülük. Güçlü olan kazanır.

7. Geldik son soruya. Elinde öldürme gücü var, dilediğin kişiyi acısız bir şekilde öldürebilirsin. Bu gücü nasıl kullanırdın?

Ölmeyi hak eden çok kişi var.
Kullanmazdım. Kimseyi öldürmeye hakkım yok.
Kendi adaletime uygun şekilde kullanırdım.
Canımı sıkan herkesi öldürürdüm.
Yalnızca kötüleri öldürürdüm.
İyi ve kötü dengesini gözeterek kullanırdım.

Öfkeli Bir Ejderha!

Verdiğin yanıtlara göre fantastik bir dünyada gazabından korkulur bir ejderha olurdun! Kadim zamanların koruyucusu, hakiki dilin sahibi bu güzeller güzeli yaratıklar öfkelendiklerinde yakınlarında bulunmamak en akıllıca tercih olur! Kendi sınırlarına değer veren biri olarak haddini bilmezlere göstereceğin tepki bir ejderhanınki gibi olacaktır. Yani densizlere haddini bildirir, sevdiklerini canhıraş korur ve özgürlüğe çokça kıymet verirsin! Fakat kimi zaman öfkeyle kalkan zararla oturur. O kadar da öfkelenmen gerekmeyen durumları analiz etmende fayda var. Hem senin başın ağrımaz, hem de kalpler kırılmaz. Seni kızdıranlara kolaylıklar diliyoruz!

Deniz Halkının Nazik Bir Üyesi!

Deniz kızları genelde ön plana çıksa da elbette deniz halkı, deniz kızlarından ibaret değildir. Verdiğin cevaplara göre, sen suyun sakinleştirici gücünü doğuştan ellerinde taşıyan, dost canlısı ve öfke anında aklın yolundan şaşmayan deniz halkının nazik bir üyesisin! Arkadaşlıklar senin için önemlidir, aynı zamanda her şeyin bir denge içerisinde olması gerektiğine de inanırsın. Ancak kimi zaman ileri atılman gereken yerlerde geri planda kalabilirsin. Unutma, bacaklarının olmaması seni hiçbir canlıdan daha aşağıda kılmaz! İçindeki büyüye inan!

Asil Bir Hipogrif!

Verdiğin cevaplara göre, fantastik dünyada kesinlikle bir Hipogrif olurdun! Sınırlar, saygı ve dostlar... İşte bu üçü senin için çok önemlidir. Sululuktan, densizlikten, saygısızlıktan asla hazzetmezsin. Dostların sıkıntıya düştüğünde onlara destek olmak için elinden geleni ardına koymazsın! Seni dost edinmiş insanlar ne kadar da şanslılar! Ancak öfkeni kontrol etmeyi öğrenmen gerek. Dozunda ve doğru yerde öfkeni uygun bir biçimde göstermek sana çok şey kazandırır.

Periler Diyarı'ndan Sevgi Dolu Bir Peri!

Periler de sık sık dişi formda resmedilirler, oysa Periler Diyarı bundan çok daha fazlasıdır. Verdiğin cevaplara göre sen bu sevgi dolu halkın bir üyesisin! Hayattan zevk almayı bilir, hınzırlıklara bayılırsın. Neşeli, sevecen, sıcak kanlı tutumunla etrafındaki insanlar senin yanında kendilerini oldukça rahat hissederler. Fakat biri canını yakmaya görsün, incelikli intikam planlarınla bunu ona fena ödetirsin! Bazen ciddi durumlarla bile eğleniyorsun, bu çok güzel bir özellik, ama karşındaki kişinin duygularını incitmemeye dikkat et!

Adil Bir Elf!

Verdiğin cevaplara göre sen bir Elf olmalısın! Adalet duygun son derece gelişmiştir, öyle ki arkadaş ortamlarında karar merci olmak durumunda kalabilirsin. Doğaya duyduğun sevgi, tüm canlılara eşit yaklaşma çaban takdire şayan! İnsanlığa senin gibi insanlardan daha çok lazım. Adaletin terazisinin kaydığı, hayvanlara zulmedilen bir dünyada senin gibi iyi kalpli Elfler adeta birer merhemdir! Ancak öfkeni göstermen gereken durumlarda dertlerini içine atmamaya dikkat et. Ağzından çıkacak sözler muhakkak bir adalet ölçütünden geçmiş olacaktır!

Keyfine Düşkün Bir Hobbit!

Hobbitlerin ön ayak olabileceği mucizeler insanı hayrete düşürür! Sen de keyfine düşkün, ağzının tadını iyi bilen, eğlenceye, gezip tozmaya bayılan bu barışçıl halkın bir üyesisin! Hoş sohbet hallerinle insanların seninle muhabbet etmeye bayılırlar. Nerede ne yenir, nerenin manzarası güzeldir senden sorulur. Sıcacık bir kalbin, mucizelere gebe bir kişiliğin vardır. Ancak kimi zaman fazla umursamaz olabiliyorsun. Tepki göstermen gereken yerlerde tepkini ortaya koymaktan sakın çekinme! Tatlı dille derdini anlatabilecek biri varsa o da kesinlikle sensin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yildiz-hilal-gungunes

ya ama ben öfkeli bir ejdehya ile keyfine düşkün bir hobbitin karışımıyım bildiğin ya!

aybike-baser

Öfkeli Bir Ejderha! Verdiğin yanıtlara göre fantastik bir dünyada gazabından korkulur bir ejderha olurdun! Kadim zamanların koruyucusu, hakiki dilin sahibi bu güzeller güzeli yaratıklar öfkelendiklerinde yakınlarında bulunmamak en akıllıca tercih olur! Kendi sınırlarına değer veren biri olarak haddini bilmezlere göstereceğin tepki bir ejderhanınki gibi olacaktır. Yani densizlere haddini bildirir, sevdiklerini canhıraş korur ve özgürlüğe çokça kıymet verirsin! Fakat kimi zaman öfkeyle kalkan zararla oturur. O kadar da öfkelenmen gerekmeyen durumları analiz etmende fayda var. Hem senin başın ağrımaz, hem de kalpler kırılmaz. Seni kızdıranlara kolaylıklar diliyoruz!

aybike-baser

Ofkeli Bir Ejderya!

themoss38

öfkeli bir ejderya

Gizli Kullanıcı

Sevgi dolu bir peri! (Mystic)

Görüş Bildir