Hangi Anne Yemeği Senin Ruh Eşin?

-

Bakalım, annelerimizin elinin dokunduğu o meşhur yemeklerden hangisi senin ruh eşin?!

1. Anneciğin daha çok hangi tür yemekler yapar?

Sulu
Kızartma
Hamur işi
Fırın

2. Peki sen şunlardan hangisini yapabilirsin?

Hünkar beğendi
İçli köfte
Su böreği
Güveç

3. Şimdi de en sevdiğin tatlıyı öğrenmek istiyoruz!

Sütlaç/Kazandibi
Şekerpare
Tel Kadayıf/Ekmek Kadayıfı
Baklava
Tavuk Göğsü
İrmik Helvası

4. Hadi biraz seni tanıyalım: Şu kelimelerden hangisi sence seni daha iyi tanımlıyor?

Zarif
Detaycı
Uyumlu
Zor
Düz adam/kadın
Doğal

5. Peki şu insan tiplerinden hangisi seni acayip sinir eder?

Kaba insanlar
Dikkatsiz insanlar
Agresif insanlar
Laubali insanlar
Kafa açan insanlar
Yapmacık insanlar

6. En zayıf yönünü öğrenmek istiyoruz bir de...

Biraz saftiriğim!
Detaylara takılıp, geneli ıskaladığım oluyor.
Çocuk gibiyim, "büyümem lazım" dediğim oluyor.
Öyle herkesle anlaşamıyorum işte!..
Biraz patavatsızım.
Har vurup harman savuruyorum :(

7. Biraz da annenle olan ilişkini anlayalım: Sence sen annene ne kadar benziyorsun?

Hık demişim burnundan düşmüşüm
Annem reenkarne olsa ben olurdu
Her anne-çocuk kadar
Pek benzemiyoruz aslında
Ne anneme ne babama benzemiyorum
Ben daha çok babama benziyorum

8. Annen mi daha iyi yemek yapar sen mi?

Sorulur mu hiç: Tabii ki annem.
Bu soruyu duymamış olayım!
Babam desem.
Annem ama boynuz kulağı her an geçebilir.

9. Son olarak... Annenden sana karakter olarak ne miras kaldı?

Zarafeti
Çıtı pıtılığı, teşekkürler anne <3
İşleri idare edebilme becerisi
İnsan sarraflığı
Espri yeteneği
İnsanlığı

Yaprak sarması!

Verdiğin cevaplara göre sen olsan olsan yaprak sarması olursun! Hem de o annelerimizin mis gibi yaptığı incecik yaprak sarması! Çünkü sen son derece kibar, ince ve nazik bir insansın. Ağzından kötü laf çıktığını duyan olmamıştır bugüne kadar. İşte bu yüzden sen yaprak sarmasısın! Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :)  Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sanaemanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

Mantı!

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle mantısın! Hem de o annelerimizin özene bezene yaptığı minicik muhteşem mantılardan! Neden biliyor musun? Çünkü mantı sabır ister, ayrı bir özen ister. Sen de son derece sabırlı ve detaylara dikkat eden bir insan olduğun için mantıdan daha güzel bir seçenek gelmedi aklımıza. Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :) Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sanaemanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

Pilav - Karnıyarık - Cacık!

Verdiğin cevaplara göre sen net pilav - karnıyarık - cacık üçlüsüsün! Hem de o annelerimizin özene bezene yaptığı, birbirinden asla ayrılmayan üçlü. Her birinin tadına ayrı ayrı varırken, birbirleriyle uyumlarına da ayrı hayran kalmıyor muyuz? İşte sen de tam bu üçlü gibi; girdiği her ortama anında uyum sağlayan, son derece arkadaş canlısı ve samimi bir insansın. Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :) Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sana emanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

Börek!

Verdiğin cevaplara göre sen kesinlikle böreksin! Hem de annelerimizin elleriyle özene bezene yaptığı, sıcacık fırından çıktığı gibi evi mis kokutan börek! Neden börek biliyor musun? Çünkü börek zordur, herkes beceremez börek yapmayı. Dahası ayrı bir özen ister börek. Tıpkı senin gibi! Sen son derece ciddi bir insansın. Seninle yakın olmak için ayrı bir çaba harcamak, sana kendini kanıtlamak gerekir. Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :) Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sanaemanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

Köfte - Patates!

Verdiğin cevaplara göre sen olsan olsan köfte - patates olursun! Hem de o annelerimizin yaptığı sıcacık ve inanılmaz lezzetli köfte - patates! Çünkü sen klasik bir insansın, düz adam/kadınsın! Aklından geçeni olduğu gibi söyler, asla lafı dolandırmazsın. Gereksiz abartılardan da hiç haz etmezsin. Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :) Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sanaemanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

Mücver!

Verdiğin cevaplara göre sen net mücversin! Hem de annelerimizin o güzel elleriyle yaptığı mis gibi mücver! Mücver doğallıktır, sağlıktır mücver! Tıpkı senin gibi yani: Sen de son derece doğal, sağlığına özen gösteren ve oldukça neşeli, hareketli bir insansın. Pek tabii ki bu sonuçtan ayrı olarak senin annenin kendine özel yemekleri vardır. Defterinde, aklında saklar bunları yıllarca ve bunlar #sanaemanet'tir. Artık bunları bizimle paylaşmanın zamanı geldi :) Sen de bu hashtag ile sosyal medya hesaplarından sanaemanet tarifleri paylaş, Sana Emanet tarif kitabında yer alma şansını yakala!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
sunflower

yaprak sarması :)) testi yapmadan önce de gönlümden geçen cevap buydu.. daha geçende yaptı.. anamın ellerinden koca bir tencere yesem doymam

hz.damla

mücver

sena-cimen

Mantı! Sonuçta Kayseri'liyim.

dilsad-kent

aynen hahahahah

serap-boztepe

yaprak sarması

saryaa

yaprak sarması! En sevdiğim

Görüş Bildir