Hangi 45'lik Şarkısı Seni Anlatıyor?

15PAYLAŞIM

Her şarkı bir hayattır. Her söz bir özettir ve şarkılar aslında bizi anlatır. Peki seni anlatan 45'lik şarkısı hangisi diye merak etmiyor musun? O zaman birlikte öğrenelim!

1. Söyle bakalım en yakın arkadaşın nasıl biri?

Herkes gider o kalır.
Arkadaşlarım var ama en iyi arkadaşım diyemem.
Benim gibi duygusal biri.
Birlikte her şeyin üstesinden geliriz.
Hiç birini ayıramam ben.
Beni sadece o anlıyor, yani biraz...

2. Ne tür ortamlardan hoşlanırsın?

Deniz gören keyif mekanlarını seviyorum.
Romantik Restoranlar
Dans edebildiğim her yer bana uyar.
Arkadaşlarımla doyabileceğimiz her yer bana uyar.
Kaliteli canlı müzik vazgeçilmezim.
Tek başına takılabileceğim barlar

3. Hangi Türkan Şoray daha güzel?

4. Peki hangi Tarık Akan daha yakışıklı?

5. Allah kimin belasını versin?

Benim belamı versin!
Vermesin, başka bir yol bulabiliriz.
Önce hayır duası etmeyi öğren.
Bütün insanların
Eski sevgilimin
Kötülerin belasını versin.

6. Son olarak Allah korusun, öleceğinizi öğrendiniz. Ne yapardınız?

Ölüm de hayatın bir parçası. İlginç olabilir. 😎
Sevdiklerimle daha çok zaman geçiririm. 😇
Hemen pes edemem. Başka doktorlara görünürüm. 👍
Elimde hazır bir liste var. Onları yapardım. 😁
Sevdiğim insanlara duygularımı açardım. ❤
Tek başıma bir seyahate çıkarım. 🚣🏻

Unutama Beni - Esmeray!

Tam da geçmişte yaşayan birine göre bir şarkı... Kalbinizi kırmışlar sizin, Allah onu bildiği gibi yapsın. Umarız sizi unutamaz ve hiç mutlu olamaz. Hasretinden kurdeşen döker inşallah! Kırılan kalbinizin hesabı hiç sorulamayacak! Bir gün size dönse bile kıymeti yok artık. Şarkınız aynen sizi anlatıyor. 

Dinlemek için...

Yalnızım ben - Nil Burak!

Yalnızlık bir Allah'a mahsus, bir de size mahsus. Etrafınız ne kadar kalabalık olursa olsun siz hep yalnızsınız. Bir türlü yok edemediğiniz bu duyguya çoktan alışmışsınız. Size göre insan zaten yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür. Etrafımızdaki kalabalığın koca bir yanılsama olduğunu düşünüyorsunuz. O yüzden bu tarz şarkılar kesinlikle sizi anlatıyor sevgili yaralı ceylanımız. Dinlemek isterseniz buyurun buradan ...

Alla Beni Pulla beni - Barış Manço!

Siz net bir şekilde sevgi insanısınız. Sevmek, sevginizi belli etmek, etrafınızdakileri kanatlarınız altına almak, hep size göre. Sevince çok minnoş seviyorsunuz. Sizin tarafınızdan sevilen insan, ne şanslıdır! Dokunarak seversiniz, pamuklara sararsınız. Size göre sevgiyle çözülemeyecek hiçbir problem yoktur. Şarkınızı beraber dinleyelim mi sevgi pıtırcığı...

Günün Birinde - Neşe Karaböcek!

Siz adalete inanıyorsunuz, hem de ilahi adalete. Herkes bir gün yaptıklarının bedelini öder. Bu yüzden kimseyle kavgaya tutuşmazsınız. Çünkü bir gün, herkes Allah'ından bulacak. Aşk konusunda da ısrarcı değilsiniz. Sizin olan elbet size dönecektir. Manevi yönünüz çok kuvvetli. Tüm gücünüzü maneviyatınızdan alıyorsunuz. Kimsede hakkınız kalamayacak. İşte tam da bu yüzden, bu şarkı tam size göre...

Dinlemek için...

Son Verdim Kalbimin İşine - Seyyal Taner!

Siz artık aşka filan inanmıyorsunuz. Böyle şeyler size boş geliyor. Kalbinizle hareket etmeyi çoktan bıraktınız. Kusura bakmasınlar ama kimse sizi üzemez! Kendinize kurduğunuz bu hayatta çok mutlu olmayı biliyorsunuz ve aşksız da gayet hayatın akabildiğini gördünüz. Birilerinin sizi kazanabilmesi için aklınıza hitap etmesi ve eğlenceli olması yeterli. Bu da çok kolay bir şey değil, siz ortamdaki mantık küpüsünüz. 

Dinlemek isterseniz buyurun sizin şarkınız...

Resimdeki Gözyaşları - Cem Karaca!

Siz kesinlikle çok farklı bir insansınız. Kimseye benzemiyorsunuz. Hem felsefi bir derinliğiniz hem de sanatsal bir bakışınız var. Dünyaya bambaşka gözlerle bakıyorsunuz. Çevrenizdekiler için her zaman beslenebilecekleri tükenmez bir kaynaksınız. Aşk, arkadaşlık, aile hep bambaşka anlamlar ifade ediyor sizin için. Asi ve aykırı duruşunuza rağmen oldukça sakin birisiniz. Çok özel zevkleriniz ve klas bir tarzınız var. Buyurun şarkınız da burada...

Evde ya da sokakta ol fark etmez, müzik ve müzik hakkında her şey @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarıyla senin yanında!

#yüzdeyüzmüzik artık #yüzdeyüzonline!

Online konserler, ilginç bilgiler ve müzikle ilgili diğer her şey için @yuzdeyuzonline Instagram ve Twitter hesaplarını takip et!

instagram.com/yuzdeyuzonline
twitter.com/yuzdeyuzonline

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dany

günün birinde ewet bence de öyle:)

zekim

Son verdim kalbimin işine - seyyal taner

teyla

NİL BURAK-YALNIZIM BENYalnızlık bir Allah'a mahsus, bir de size mahsus. Etrafınız ne kadar kalabalık olursa olsun siz hep yalnızsınız. Bir türlü yok edemediğiniz bu duyguya çoktan alışmışsınız. Size göre insan zaten yalnız doğar, yalnız yaşar ve yalnız ölür. Etrafımızdaki kalabalığın koca bir yanılsama olduğunu düşünüyorsunuz. O yüzden bu tarz şarkılar kesinlikle sizi anlatıyor sevgili yaralı ceylanımız.

ozzy_oz

Son Verdim Kalbimin İşine - Seyyal Taner!

gzm-ynklr

Alla Beni Pulla beni - Barış Manço!

Görüş Bildir