Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Günlük Hayattaki Sıradan Şeyleri Pratik Bir Şekilde Kullanma Konusunda Çığır Açan 13 Parlak Fikir!

1.4bPAYLAŞIM

Pratiklik çoğu zaman hayat kurtarır. Hatta sıradan bir şey, kimi zaman o an kullanmanız gereken aparat veya aletten daha etkili bir hal alır. 

Günlük hayatta işinize çokça yarayacak birçok pratik yöntemi sizler için Brightside'dan derledik.

Bakalım beğenecek misiniz?

👇

1. Yolculuğa çıkacaksınız ve bavul hazırlıyorsunuz. Ayakkabılarınızı daha iyi muhafaza etmek için 'duş bonesi' kullanabilirsiniz. Hem de sıradan bir poşete veya ayakkabı çantasına göre çok daha az yer kaplar.

2. Fotoğraftakine benzer mıknatıs özelliği olan küçük bir şeyle bütün küçük metal eşyalarınızı tek bir yerde toplayabilirsiniz.

3. Dolabınıza veya çantanıza koyduğunuz kıyafetlerin daha temiz olmasını ve güzel kokmasını istiyorsanız, kıyafetlerin arasına bir tane sabun koymanız yeterli olacaktır.

4. Bantın en uç kısmını bulmak bazen çok zaman alabiliyor. Buna çare olacak kolay bir yöntem; bantı kullandıktan hemen sonra kaldığınız yere bir ataç tutturmak olabilir.

5. İçi boş olan bir yumurta kabı, saklama kabı görevi de görebiliyor. Fotoğrafta gördüğünüz gibi yılbaşında kullanılan ağaç süslemelerini bir sonraki yıl kullanmak üzere bunun içinde muhafaza edebilirsiniz.

6. Hızlı ve kolay bir şekilde Fransız manikürü yapmak için lastik bantlardan kullanabilirsiniz.

7. Makasınızı hızlı bir şekilde keskinleştirmek istiyorsanız, bir parça alüminyum folyodan yararlanabilirsiniz.

8. Bunu bulan mucit! Havlu askılarından faydalanarak tableti duvara sabitlemek muazzam bir fikir bizce.

9. Gördüğünüz şey bir rende. Ama istenildiği zaman takıların muhafaza edildiği bir şeye de dönüşebiliyor.😁

10. Süet ayakkabılarınızda bulunan küçük lekelerden kurtulmak için tırnak törpüsünü kullanmak iyi bir yol olabilir.

11. Evde boya badana işleri olduğu zaman alüminyum folyo sayesinde boya bulaşmamasını istediğiniz şeyleri bu şekilde koruyabilirsiniz. Aynı zamanda cam eşyaları temizlemek için de kullanılabilir.

12. Araba farlarınızın parlamasını ve yolu çok daha iyi aydınlatmasını istiyorsanız, farları diş macunu ile temizleyebilirsiniz.

13. Listemizdeki en farklı, en acayip şeye geldik. Herhangi bir kurşun kalemi fotoğraftakine benzer bir hale getirdikten sonra elektronik aygıtlarda kullanabiliyorsunuz. Peki nasıl mümkün olabiliyor böyle bir şey? Kalemi oyduğunuz o kısımdan tuttuğunuz zaman, vücuttaki elektriği iletken olan kalem ucuna aktarmış oluyorsunuz ve kurşun kalem oluyor size dokunmatik ekranlarda kullanılabilecek bir kalem!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
cekolok

#13 ü denedim. olmadı o.O

serayaksu

Kurşun kalemlerin nerdeyse hepsini benim telefon algılıyor zaten, hatta çekirdek kabuğunu bile algılıyor 😂 (şu an kurşun kalemle yazdım)

leylaley

hicbiri isime yaramaz. zaten yarayacak olsa da o an aklima gelmez 😑

sinem-kesici1

ayakkabıyı niye duş bonesine geçireyim ya insanın ayağı koksun kokmasın ayakkabının kokusu kıyafetlere sinmez mi yahu? poşet candır ayrıca ne kadar yer kaplayabilir ki poşet la bu. yine kafamda deli sorular

emrekarayel

#5 benden duymuş olmayın ama o yumurta kartonunun içi b*klu. Yumurta herhangi bir dezenfekte işlemi yapılmadan içine konuyor.

Görüş Bildir