Gündemdeki Muhabirden Açıklama: 'AKP'nin Fabrika Ayarlarına Dönmesi Gerektiğini Düşünüyorum'

 > 
21PAYLAŞIM

Bugün bakanlara sorduğu 'soru' ile gündem olan Anadolu Ajansı muhabiri, gündem olan hareketi ile ilgili açıklama yaptı.

Anadolu Ajansı muhabiri Musab Turan, bakanlar Mustafa Varank ve Bekir Pakdemirli'ye "AK Parti, ismi şaibelerle anılan Süleyman Soylu'dan daha mı küçük?" diye sormuş ve işten çıkartılmıştı.

Anadolu Ajansı, Turan hakkında "terör örgütüne üye olup olmadığının" araştırılması için savcılığa ihbarda da bulunduğunu duyurmuştu.

Detaylar için 👇

Anadolu Ajansı Muhabirinden Bakanlara Şok Soru: 'AKP, Şaibelerle Anılan Soylu'dan Daha mı Küçük?' - onedio.com
Anadolu Ajansı Muhabirinden Bakanlara Şok Soru: 'AKP, Şaibelerle Anılan Soylu'dan Daha mı Küçük?' - onedio.com

👇

Bakanlara Soylu Hakkındaki İddiaları Soran AA Muhabiri Kovuldu! - onedio.com
Bakanlara Soylu Hakkındaki İddiaları Soran AA Muhabiri Kovuldu! - onedio.com

Turan, Instagram hesabından bir video paylaşarak o soruyu neden sorduğunu anlattı 📹

Video: Instagram

Açıklamasına, babası Ali Seydi Turan'ın AK Parti Sultanbeyli teşkilatı kurucusu olduğunu belirterek başlayan Musab Turan, bugün yaşananlara ilişkin şunları aktardı:

"Bugün gündemi takip eden bir gazeteci olarak oradaydım. Tarım bakanının açıklaması, bunları nasıl haberleştirebilirim falan. Sayın Bakanın danışmanı Rıdvan Tezel pişkin bir şekilde kulağıma geldi, dedi 'Soru sormuyoruz'. Burada bende kayış attı. 

Şimdi zaten orada Demirören Haber Ajansı, Anadolu Ajansı, TRT Haber var. Zaten bu adamlar size ne sorabiliyor ki? Baktım ki bu özgüven hayra alamet bir şey değil. Kendi içimde düşündüğüm şey şu AK Parti’nin artık fabrika ayarlarına dönmesi lazım. Siyaset kurumu hayatımızın öyle içinde ki hiçbir şey yapamıyoruz. Hiçbir şey yapamıyoruz sadece siyaseti düşünüyoruz. Siyaset kurumunun adalet ekseninde kendi rayına oturması lazım. 

Hatamı kabul ediyorum. Sorularını sordun, niye çocuğunu karıştırıyorsun?.. Onu söylemem şık olmadı. Gururla onurla çalıştığım Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Anadolu Ajansına halel getirdiğini düşünüyorum. Oradakileri zor durumda bıraktım… Sorumda duygusallaştığım için özür dilerim ama soru sorduğum için özür dilemem.  Sayın Cumhurbaşkanım lütfen içinizdeki merhameti uyandırın, Allah bizimledir."

Turan'ın babası da bu açıklamayı yaptı 👇

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir