Gözlük Kullanan Kadınların Çok İşine Yarayacak Makyaj Tüyoları

 > -
Abone ol

Gözlük o kadar çekici ve havalı bir görünüm veriyor ki, gözleri bozuk olmasa dahi gözlük kullanan birçok insan var. Peki yüzümüzün tam ortasında bulunan bu aksesuara makyajımızı nasıl uyduracağız? İşte gözlükle çok daha seksi görünmenizi sağlayacak makyaj ipuçları.

1. Kaş-Çerçeve Uyumu

Kalın kaşlar ve kalın gözlük çerçevesi aynı anda ifadeyi oldukça sertleştirir. Hiçbirimiz Cara Delevigne olmadığımıza göre, kalın kaşlarımızı seviyorsak daha ince ve açık renkli/yarı saydam çerçevelere yönelmekte fayda var. İnce kaşlara sahip olanlar ise istedikleri kalınlıkta çerçeve kullanabilir.

2. Koyu Göz Altlarına Son

Gözlük, göz altarını olduğundan daha koyu gösterir. Bunu engellemek için, göz altlarınıza (mor halkalarınız olmasa dahi) sarı bazlı bir kapatıcı geçebilirsiniz.

3. Optik Yanılsamaya Dikkat

Miyopsanız, gözlüğünüzün camı gözlerinizi olduğundan küçük; hipermetropsanız olduğundan büyük gösterir. Makyaj yaparken buna dikkat ederseniz, ideal yüz oranını makyajla yakalayabilirsiniz.

4. Kalın Eyeliner

Örneğin miyopsanız, oldukça kalın bir eyeliner çekebilirsiniz. Hem makyajınız çarpıcı bir şekilde görünecek, hem de optik yanılsama azalacaktır.

5. Farı Taşırmamak

Göz farı sürerken, çerçevenin dışına kadar taşırmamak çok önemli. Gerçi günümüzde özellikle büyük çerçeveler moda olduğu için bu kurala uymamak mümkün değil.

6. Dudaklara Vurgu

Yüzünüzde en dikkat çeken şey gözlüğünüz olduğu için, dudaklarınızla dikkatin yüzünüze eşit şekilde dağılmasını sağlayabilirsiniz.

7. Biraz Allık Şart

Yanaklarınıza süreceğiniz doğal tonlarda hafif bir allık, yüzünüzü daha simetrik ve yumuşak hale getirecek.

8. Yumuşak Dokunuşlar

Yüzünüzde zaten keskin bir görüntü yaratan gözlüğünüz varken kontürleme gibi işlemlerden uzak durmalı ya da bunu oldukça doğal bir şekilde yapmalısınız.

9. Bolca Kirpik

Gözlüklerin gözlerinizi geri planda bıraktığını düşünüyorsanız, kirpik kıvırıcı ve takma kirpiklerin mucizesiyle henüz tanışmamışsınız demektir.

10. Makyaj Gözlüğü

Makeup Glasses olarak üretilen, gözlüklü kadınların makyaj yapmasını kolaylaştıran bu gözlük maalesef ülkemizde bulunmuyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
duz_hatun

Ben gözlükle makyaj yapamıyorum. Zaten yok gibi duruyor ne kadar çok yapsam da. Hem zaten rimel bile sürünce kirpikler cama takılıp rahatsız ediyor :(

menemen

ban kemik cerceve takmak bana yakısmadıgından gozluklerim o kadar buyuk degil bunlarsa hep kemik çerceve gozluk için öneriler

cirilla-fiona-elen-riannon

gözlüğü takın çıkın mis gibi işte

Gizli Kullanıcı

çok işime yarayacak bunlar :)

ozcylnn

Bilgisayarın başında olmadığım zamanlarda gözlük taktığım zaman makyaj yapmıyorum sebebi de makyaj yapmaya üşeniyor olmam :)

Görüş Bildir