Google'ın Yeni Aracı Web Sitelerini Materyal Tasarıma Dönüştürüyor

 > -

Google’ın Android 5.0 Lollipop sürümüyle birlikte akıllı telefonlarımıza getirdiği materyal tasarım anlayışı artık Google’ın tüm uygulamalarında kullanılır hale geldi. Arama devinin yayınladığı yeni araç ise materyal tasarımın internet sitelerine uygulanmasını sağlıyor. Bu da ileride söz konusu tarzda daha fazla site göreceğimize işaret ediyor.

Medium’da yayınladığı yazıyla duyurduğu Material Design Lite isimli araç, materyal tasarım elementlerini CSS, HTML ve JavaScript’e uygulamayı daha kolay bir hale getiriyor. Böylece siteye kartlar, tıklamaya duyarlı menüler ve fizikle güçlendirilmiş geçiş butonları eklenebiliyor. Geliştirici ekip, kendi tasarımına özel renkler seçen ve materyal tasarıma geçiş yapmak isteyenlerin bu araç aracılığıyla isteklerini yerine getirebileceklerini belirtiyor. 

Yaptıkları işin yalnızca materyal tasarımı akıllı telefonların dışına çıkarmak olmadığını ifade eden Google yöneticilerinden Mathias Duarte, farklı ekran boyutlarında da bu tasarım anlayışının kullanılmasını istediklerini belirtti. Eğer siz de Google’ın tasarım anlayışını sitenize taşımak istiyorsanız gerekli bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

AndroidDeepMindGoogleweb
Görüş Bildir