Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gökhan Gönül'den Alkışlanacak Hareket

-

Fenerbahçe'nin ve Milli Takım'ın başarılı futbolcusu Gökhan Gönül'den alkışlanacak hareket.

Futbolculuğu kadar saha dışındaki yaşantısıyla da övgüleri toplayan Gökhan Gönül alkışlanacak bir harekete daha imza attı. Milli Takım ve Fenerbahçe'nin başarılı futbolcusu, 9 yaşında Kelebek hastalığına yakalanmış Muhammed Altunbaş'ın tüm tedavi measraflarını üstlendi.

Muhammed Altunbaş, 9 yaşında ve babası aileyi terk etmiş durumda. 2 ablası okuyan Muhammed Altunbaş'ın annesi de sadece devletten aldığı 900 Türk Lirası ile geçimlerini sağlıyor. Gökhan Gönül'ün bu hareketi ile küçük Muhammed'in tüm tedavi ücretleri karşılanmış olacak.

Kelebek hastalığı nedir?

Sistemik Lupus Eritematozus (SLE, doktorlar arasında Lupus olarak da adlandırılır), sebebi bilinmeyen cilt, eklem, böbrek, kalp zarı (perikard), akciğer zarı (plevra) gibi birçok doku ve organ iltihabına bağlı çok sayıda bulgularla giden, değişik seyir gösteren ve bağışıklık sisteminin bozuk çalışması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır. Lupus sözcüğü, latincede “kurt” anlamında olup ciltte çıkan yaraların tahrip edici özelliğini ifade eder. 1872 yılında Kaposi, hastalığın sadece cildi değil vücudun değişik organlarını etkileyen bir hastalık olduğunu fark etmiştir.

Fanatik

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

Fenerbahçe Spor KulübüGökhan GönülMilli Takım
Görüş Bildir